Spasowanie przednich drzwi w Golfie IV

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nieobeznany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 24, 2007 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Spasowanie przednich drzwi w Golfie IV

Post autor: nieobeznany » sob lut 24, 2007 20:01

Mam pytanie dotyczące spasowania przednich drzwi w Golfie IV. W egzemplarzu, który chcę kupić, przednie drzwi są spasowane bardzo ładnie biorąc pod uwagę każdy sąsiadujący element karoserii-błotniki, drzwi tylne, linię dachu.... Wygląda na to, że są osadzone poprawnie......... Jednak jeśli się przyjrzeć z "perspektywy powyżej dachu" widać, że przednie drzwi (po obu stronach) w górnej części nie przylegają do uszczelki (tej górnej), na całej długości odstają jakieś 3 mm. Przylegają do niżej ulokowanej uszczelki- auto jest szczelne.... Drzwi tylne przylegają zaś bardzo dokładnie. Poprzednio oglądany egzemplarz (również bezwypadkowy) pod tym względem różnił się - drzwi przylegają tam tak "dobrze", że w uszczelce zrobiły się dwa dość spore przetarcia. Innymi słowy: o co tu chodzi? Czyżby VW miał pod tym względem kłopoty z powtarzalnością i precyzją?? A może oba egzemplarze są jednak powypadkowe? Z góry dziękuję za odpowiedzi i łączę pozdrowienia.


nieobeznany

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob lut 24, 2007 21:02

A może poprosty uszczelka z czasem sparciała i nie spełnia już prawidłowo swoich funcji... O uszczelki też nalezy dbać, smarując je silikonem i nie koniecznie tylko na zimę...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

nieobeznany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 24, 2007 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: nieobeznany » ndz lut 25, 2007 12:13

Uszczelka jest w bardzo dobrym stanie. Problem leży raczej w spasowaniu drzwi. Ale dziwię się, ponieważ dotyczy to obu stron i tylko przednich drzwi, których ustawienie wydaje się być prawidłowe pod każdym względem, z wyjątkiem tego co powyżej opisałem.
Pozdrawiam


nieobeznany

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » ndz lut 25, 2007 12:50

jesli odstaja na gornej uszczelce to bedzie gwizdac w srodku podczas jazdy z wiekszymi predkosciami i bocznych wiatrow

drzwi powinny prawie przylegac do uszczelki a nie odstawac

mozna to oczywiscie wyregulowac na gornym zawiasie i bedzie po problemie

a z tym czy auto powypadkowe czy nie to trudno stwierdzic po spasowaniu drzwi, przeciez nie wyklucza to ze samochod moze byc bezwypadkowy


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/164379.html][img]http://images.spritmonitor.de/164379.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
bojar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 14:57
Lokalizacja: Warszawa/Maków Maz.
Kontakt:

Post autor: bojar » ndz lut 25, 2007 13:44

Witam,
w moim mk IV - 3d, jest tak samo- drzwi po oubu stronach troszeczkę odstają...
moim zdaniem przylegają do uszczelek, ale to jest tak po prostu już zrobione...
Z tego, co zauważyłe, problem jest widoczny bardziej w wersjach 3d, chyba można jakoś to wyregulować...
Nie opieraj się na tym, sprawdzając, czy samochód jest bezwypadkowy, czy nie...- najlepiej jedź do pierwszego lepszego serwisu (niekoniecznie VW) i każ zbadać grubość lakieru- w każdym serwisie mają miernik i Ci bez problemu powiedzą, czy jest wszystko OK. Jeśli sprzedający jest pewny, że samochód nie był bity, to na pewno zgodzi się samemu zapłacić za sprawdzenie, JEŚLI coś wyjdzie nie tak...
Jeśli będzie OK, to wtedy Ty płacisz i kupujesz bezwypadkowego golfika :D

Z tymi drzwiami, to wydaje mi się, że TEN TYP TAK MA...
Ale mogę się mylić...


Pozdro!


[b][u]Walcz walcz walcz- Ty walczysz, ja walczę!!![/b][/u
Legia Warszawa !!!

nieobeznany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lut 24, 2007 19:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: nieobeznany » ndz lut 25, 2007 14:32

Dzięki !!!

Pozdrawiam

[ Dodano: 27 Lut 2007 20:19 ]
drzwi powinny prawie przylegac do uszczelki a nie odstawac

mozna to oczywiscie wyregulowac na gornym zawiasie i bedzie po problemie

Dzięki! Ale czy ta regulacja jest łatwa do zrobienia, czy wymaga jakiegoś doświadczonego magika?

Pozdrawiam


nieobeznany

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 393 gości