Golf IV GTI 99r POMOCY :(((((

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

derg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 24, 2007 18:16
Lokalizacja: Przeworsk
Kontakt:

Golf IV GTI 99r POMOCY :(((((

Post autor: derg » sob lut 24, 2007 19:55

niedawno stałem się posiadaczem wyżej wymienionego samochodu no i wszystko byłoby ok gdyby nie jeden problem.. Auto czasami gaśnie samo a pozniej nie chce zapalic (tzn zapala ale wchodzi na obroty do 2tyś i dalej gasnie) dopiero jak postoi się 20min to zapala i można jechac dalej. Objawia się to pierwsze tym że obroty zaczynaja falowac (wachania od 900 do 650 obrotów) a pozniej gasnie samo. Tak samo auto na luzie pochodzi jakies 10min i samo gasnie. Wymienilem juz przepustnice czujnik temperatury termostat i dalej to samo. VAG nie pokazuje zadnych błedów. Mam zepsuty zawór upustowy myślicie ze to moze byc wina tego? Pomożcie błagam bo juz nie mam siły :(



Awatar użytkownika
Aldek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 13:51
Lokalizacja: Dolsk

Post autor: Aldek » sob lut 24, 2007 20:42

Po wymianie przepustnicy przeprowadziłeś jej adaptacje


Aldek

derg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 24, 2007 18:16
Lokalizacja: Przeworsk
Kontakt:

Post autor: derg » sob lut 24, 2007 20:50

tak.. dodam jeszcze ze wymienilem świece. Auto ma tez objaw podczas jazdy tak jakby ktos mu wylaczyl zapłon albo odciał dopływ paliwa czyli reasumujac gasnie podczas jazdy



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob lut 24, 2007 20:59

Być może zawór EGR- recylkulator spalin, ale jeśli go VAG nie wykazuje to powinien być sprawny...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob lut 24, 2007 21:07

Może filtr paliwa???



derg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 24, 2007 18:16
Lokalizacja: Przeworsk
Kontakt:

Post autor: derg » sob lut 24, 2007 21:27

wymieniony i paliwa i powiatrza i kabinowy :) a może pompa paliwa? jej niesprawność wykaze VAG?



greg

Post autor: greg » sob lut 24, 2007 23:31

derg, a weź no zajrzyj do zbiornika - wyciągnij smok



derg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 24, 2007 18:16
Lokalizacja: Przeworsk
Kontakt:

Post autor: derg » ndz lut 25, 2007 14:13

mozesz pisać jaśniej ?



greg

Post autor: greg » ndz lut 25, 2007 18:43

no mogę - z tyłu auta masz zbiornik paliwa - do którego idą 2 przewody - jeden powrotu i jeden zasilajacy paliwem. Te przewody wchodżą poprzez kołnierz i tu są dwie opcje:
1. masz wersje bez pompy zasilającej w zbiorniku i wtedy tam gdzie masz te wchodzace wężyki na dole masz smok z sitkiem i sitko np przypchane (wątpliwa sprawa ale nei takie rzeczy już widziałem - mam gdzieś w słoiku galaretę z powstałego paliwa.
Obrazek
2. masz wersje z pompa zasilającą w zbiorniku i na niej sitko i tak samo - przypachane.
Obrazek



derg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 24, 2007 18:16
Lokalizacja: Przeworsk
Kontakt:

Post autor: derg » pn lut 26, 2007 11:17

dzięki wielkie jak znajde chawile czasu to sie tym zajme o ile nie pomoże wymiana Bov-a a mozesz mi jeszcze powiedziec co to za ksiazka i skad ja sciagnac ?:D



Awatar użytkownika
sizher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn lut 26, 2007 16:05
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: sizher » pn lut 26, 2007 16:12

Mam identyczny problem z gaśnięciem w czasie jazdy. Samochód zachowuje się jakby odcięło mu dopływ paliwa lub zapłon. Zdarza się to sporadycznie i jak mi się wydaje, tylko gdy samochód jest "ciepły". Z chęcią wysłucham wszelkich sugestii, co może być przyczyną powyższego zachowania.


Tylko Golf...

derg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob lut 24, 2007 18:16
Lokalizacja: Przeworsk
Kontakt:

Post autor: derg » wt lut 27, 2007 10:10

no to witaj w klubie , ja moze dzisiaj rozwiaze ten problem bo jade wieczorem na zmiane BOV-a a pozniej Vag, chyba ze znajdziesz szybciej przyczyne to zaraz dawaj znac

[ Dodano: 04 Mar 2007 09:29 ]
sizher pisze:Mam identyczny problem z gaśnięciem w czasie jazdy. Samochód zachowuje się jakby odcięło mu dopływ paliwa lub zapłon. Zdarza się to sporadycznie i jak mi się wydaje, tylko gdy samochód jest "ciepły". Z chęcią wysłucham wszelkich sugestii, co może być przyczyną powyższego zachowania.
Więc z tego co ja sie narazie dowiedzialem to mialem jakies kable zasniedziane i mam walniety przekaznik jakis do sterowania pompą paliwa? cos w tym stylu. W poniedzialek okaze sie czy auto dalej gasnie bo jeszcze nie odebralem od mechanika

[ Dodano: 24 Mar 2007 19:16 ]
sprawa rozwiazana - przepływomierz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości