Problem z kontrolką ciśnienia oleju:/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Ardiano
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Ardiano » sob lut 24, 2007 13:45

No kolor dobry to wiem napewno.

eee....a gdzie sie ten konektorek ma znajdowac?wszytskie polaczenia kabla sprawdzilem i sa ok.

Sprawdziłem tez jaki mam filtr oleju bo sie pytano wiec mam tn Knecht.

Nie no chyba nie ebdzie to od alternatora:/ nie rozladowuje mi akumulatora. ladowanie jest. z tym ze przez ten oring na walku do wymiany troche mi pokapalo oleju na niego....ale wytarlem.

[ Dodano: 24 Lut 2007 15:12 ]
doszły mnie słuchy ze to moze byc wina nieszczelnosi odmy...czy tak moze byc?? Sparwdziałem i faktycznie na samamy dole tuż przy opasce mam ja paskudnie rozerwana tak na 3/4 objetosci.



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » sob lut 24, 2007 16:35

Ardiano pisze:a ten pomiar manometrem to u jakiego mechanika sie robic? na stacjo diagnostycznej czy gdzie?
u mechanika prawie każdego powinni to zrobić, w miejsce czujnika wkręca się manometr i patrzy na ciśnienie w zależności od obrotów. Wyższe obroty to wyższe ciśnienie, wartości ciśnień nie pamiętam ale SZUKAJ na forum i na pewno znajdziesz



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » sob lut 24, 2007 18:18

znalazłem:
sprawdzanie ciśnienia - w miejsce czujnika 0,03 Mpa wkręcic manometr - uruchomic silnik i ustawic na 2000obr/min - przy temp. oleju 80 (nagrzany silnik) powinno byc 0,2 MPa - mniejsza wartośc - zuzyte łożyska wału
UWAGA - po takim sprawdzaniu - założyc pod czujnik nową uszczelkę
kolory czujników:
0,03 MPa brązowy
0,09 MPa szary
0,14 MPa czarny
0,18 MPa biały
jest tu jeszcze takie coś:
miganie i brzęczenia podczas jazdy może byc spowodowane:
1. zbyt niskim poziomem oleju
2. uszkodzeniem czujnika i lampki
3. uszkodzeniem pompy
4. uszkodzeniem lozyska walu korbowego
nalezy sie zatrzymac ! - sprawdzic poziom, potem STOJAC uruchomic na biegu jalowym lampka nie powinna pulsowac, potem STOJAC ostroznie sprawdzic powyzej 2000 obr/min - jesli teraz nie pulsuje to mozna jechac dalej, w pozostalych przypadkach nie zalecane jest kontynuowanie podrozy ... :bigok:


TDPower

Ardiano
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: pt sty 19, 2007 15:39
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Ardiano » sob lut 24, 2007 19:34

Ahaaa...wielkie dzieki...........heh....no na biegu jalowum jest ok..powyzej 2000 zaczyna sie mryganie diody.....heh....no to nie wiem....

mam tylko czarny i brazowy czujnik....sa gdzies jeszcze inne???

A moze byc tak ze jak mam odme peknieta to wlasnie ona moze to powodowac? bo tuz przed tym jak zaczely sie problemy auto stalo z 3h na dworze na mrozie.


Aha i jeszcze jedno...a jak zagne ten wezyk co odporwadza nadmiar oleju...on wychodzi z pokrywy silnika i gdzies tam na dol idzie.....bo nie wiem przypadkiem czy nie scislem go jak rozrusznik wymienialem...bo mi przeszkadzal troche i moglem przypadkiem go zagiac....



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 396 gości