Ubytki plynu - nie mam już pomysłów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bartos1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 22:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ubytki plynu - nie mam już pomysłów

Post autor: bartos1985 » pt lut 23, 2007 23:43

Witam. Od kilku miesięcy próbuję zlikwidowac ubytek płynu w moim Golfie 1,6 z silnikiem RF. Pisałem juz o tym na forum, ale mimo sprawdzenia wszystkich miejsc proponowanych przez Was, problem jest nadal. Płyn znika w tempie ok 0,7 l na 100 km. Ostatnio stwierdziłem, że skoro wszystkie możliwości zostały wyczerpane, pozostalo zrobić "najgorsze", więc do wymiany poszła uszczelka pod głowicą. Oczywiście przy okazji planowanie, obróbka gniazd i wymiana uszczelniaczy. Myślałem, że to definitywnie zakończy moje problemy z ubytkiem płynu, ale niestety tak się nie stało. Wcześniej wymieniłem dolny wąż od chłodnicy, plastikowe kolanko przy pompie wody. Podokręcałem wszystkie przewody od układu chłodzenia, namoczyłem w occie korek od zbiorniczka wyrównawczego. Nie musze chyba dodawać, że żadnych wycieków nie widać. Jedynie co kilka dni na górnej części zbiorniczka pojawia się biały osad od płynu, ale mechanik twierdzi, że to normalne poniewaz korek upuszcza ciśnienie. Dodam jeszcze, że pompa wody była wymieniana 2 razy, a płynu jak ubywało, tak ubywa. Auto było już sprawdzane na 1000 sposobów, łącznie z tym że stało u mechanika kilka godzin na włączonym silniku i nie pojawiła się nigdzie nawet kropla płynu. Dlatego zwracam się do Was kolejny raz... Czego jeszcze można spróbować, bo ja juz nie mam ani pomysłów, ani siły, a co najgorsze kasy na takie naprawy które nic nie dają. Jednym słowem - POMOCY! Pozdrawiam.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ubytki plynu - nie mam już pomysłów

Post autor: RobertP » pt lut 23, 2007 23:48

bartos1985 pisze:Dlatego zwracam się do Was kolejny raz... Czego jeszcze można spróbować, bo ja juz nie mam ani pomysłów, ani siły, a co najgorsze kasy na takie naprawy które nic nie dają.
pomacaj wykładzinę w kabinie czy nie jest wilgotna może mokra
bo może przez nagrzewnicę Ci ucieka, albo wężami pod maską idącymi do niej


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » sob lut 24, 2007 00:18

RobertP pisze:pomacaj wykładzinę w kabinie czy nie jest wilgotna może mokra
bo może przez nagrzewnicę Ci ucieka, albo wężami pod maską idącymi do niej
skłaniam się do tej wypowiedzi. to może gdzieś z nagrzewnicy woda pakować.
a co korka od zbiorniczka u mnie mimo zakupu nowego korka też woda ginęła bo był fabrycznie zrąbany.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

bartos1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 22:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: bartos1985 » sob lut 24, 2007 00:27

Dywaniki są suche, szyby nie parują. Dodam jeszcze coś o czym już kiedyś pisałem, mianowicie, ze wszystkie problemy zaczęły się od wymiany rozrządu i pompy wody. Wcześniej płyn zawsze był na tym samym poziomie. Z tym że tak jak pisałem wyżej, pompa wody była wymieniona, bo miałem podejrzenie że ta, którą mechanik zakładał przy okazji zmiany rozrzadu była uszkodzona. Nic to nie dało, płynu ubywa w takim samym tempie, a jeżdzę z tym już od sierpnia w takim stanie. Aha, jeszcze jedno. Auto ma założony gaz, ale byłem u gazowników i stwierdzili że nie ma szans zeby uciekało gdzies przez instalację. Zastanawiam się jeszcze nad dolaniem jakiegoś uszczelniacza do układu chłodzenia, ale czytając posty wielu z Was, jakoś boje się zaryzykować:)



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » sob lut 24, 2007 00:55

w dziale porady jest taka jedna wlasnie na temat szukana ubytku płynu.Zanim dolejesz jakis uszczelniacz nalej do zbiorniczka płyny fluoroscencyjnego (jakos tak sie to pisze :)) wtedy zobaczys gdzie ucieka Ci płyn

http://vw2.info/vwforum/kody/dwojka.html



bartos1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 22:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: bartos1985 » sob lut 24, 2007 12:26

Kupiłem juz nawet fluoresceine i diode UV, ale niestety jest ona za słaba i wydaje mi się że nie znajde za jej pomocą wycieku:(



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob lut 24, 2007 13:56

u kolegi w passacie nagrzewnica była uszkodzona i dopiero przez przypadek postawil auto na podjeżdzie, dosyc stromym i płyn mu spłynoł pod fotel , i dopiero wtedy sie zorientował , a u Ciebie jeszcze masz do sprawdzenia kolektor ssący , tak samo jest podgrzewany woda , rzadko sie to trafia , ale kto wie



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » sob lut 24, 2007 18:58

Jest jeszcze taki patent żeby wywołac w układzie nadciśnienie 0,1 MPa i patrzyc którędy leci :) - jest taki przyrząd w kształcie pompki z manometrem co się wkręca zamiast korka na zbiorniczku ... :bigok:


TDPower

bartos1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 22:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: bartos1985 » sob lut 24, 2007 21:21

Patent z ciśnieniem też już był stosowany:)



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » sob lut 24, 2007 21:27

skoro dalej woda ucieka, to moze jednak wymieniona uczelka pod głowica jest do bani. Spotkałem sie z jednym takim przypadkiem, ze nowa uszczelka po zlozeniu silnika puscila



bartos1985
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz sie 14, 2005 22:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: bartos1985 » sob lut 24, 2007 21:33

Mam nadzieję, że nie, zresztą przed wymianą uszczelki nie było żadnych niepokojących objawów, a kiedy mechanik ją ściągnął wyglądała jak nowa...



Awatar użytkownika
mtworus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: sob lis 04, 2006 21:21
Lokalizacja: Ośvwięcim
Kontakt:

Post autor: mtworus » sob lut 24, 2007 21:58

może ten płyn wydostaje się w miejscu - w którym zaraz odparowuje Ze względu na wysoką temp....ktoś wspomniał o kolektorze....hmm...a oleju nie przybywa??


było kilka MK2 ... nawet GTI
było Audi 80 B4 1.9TDi 1Z
było MK4 Generation ____BLUE___1.9TDI-ALH
jest VW T3 Westfalia 1.6TD JX wysoki dach

[img]http://images20.fotosik.pl/197/c7ce2f0b29677834.jpg[/img]

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » sob lut 24, 2007 22:10

nie musi przybywac , bo jak kolektor ssie malenkie drobinki wody , to spala albo wylatuje rurą wydechowa , i do oleju nic nie pójdzie

[ Dodano: 24 Lut 2007 21:23 ]
a tak na marginesie jak juz nie masz pomysłu co zrobic to spuść płyn nalej czystej wody i dolej sporo ATRAMENTU, tylko nie tusz , i musi pokazać gdzie leje , stary sposób tylko dobry w ciepłe dni , jak znajdziesz to wylejesz tą mieszanke przepłuczesz układ wodą i napełnisz płynem



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 24, 2007 22:37

Chyba najbardziej prawdopodobna jest wersja z kolektorem. Ja bym na próbę ścignął węże od jego grzania, zatkał i tak pojeździł.
bartos1985 pisze:łącznie z tym że stało u mechanika kilka godzin na włączonym silniku i nie pojawiła się nigdzie nawet kropla płynu.
tak to się w życiu nie znajdzie małych wycieków, bo od razu paruje co wycieknie. Szuka się kropel po zgaszeniu i przestudzeniu silnika. Oblukaj dobrze chłodnicę bo obu bokach u dołu, za zderzakiem, tam najczęściej rdzewieje i puszcza. Czuć wogóle zapach płynu pod maską?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 315 gości