Amorki do wymiany

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

KisielQ
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 31, 2007 21:32
Lokalizacja: Opoczno

Amorki do wymiany

Post autor: KisielQ » czw lut 22, 2007 12:29

Witam Serdecznie!

Mam taki problem chyba już przyszedł czas na wymiane moich amortyzatorków jeśli tylko są mrozy przymarza tylni lewy amorek i się jedzie jak wozem drabiniastym. I mam pytanko gdzie i jakie amortyzatory najlepiej kupić oraz te osłony jakie mam dokupić? Słyszałem że są dobre amortyzatory KAYABA ale ponoć nie maja jakiegoś kielicha i są problemy z montażem?? Z góry dziękuje za odpowiedz. :pub:



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » czw lut 22, 2007 12:41

jak "masz kasę" to kup Bilstein


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » czw lut 22, 2007 12:45

KisielQ pisze:e ponoć nie maja jakiegoś kielicha i są problemy z montażem??
poszukaj temat wałkowany 100X zerknij tu jaki problem z montażem kto ci takich bzdur naopowiadał http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55474



Awatar użytkownika
awoj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob lut 17, 2007 11:41
Lokalizacja: Nidzica/Rybnik

Post autor: awoj » czw lut 22, 2007 12:47

Mam podobny problem bo od jakiegos czasu dochodzi odgłos stukania na tylnych kołach i głównie chodzi o to, że raczej z kasą może być cienko i może ktoś poradzi co można kupić za stosunkowo niewielką cenę.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » czw lut 22, 2007 12:48

a jeśli chodzi o amory to tylko Kayaba i gazówki koszt 107 zł szt,a kielichy (czyli oparcie sprężyny przekładasz ze starego amora)tu masz ich nr KYB 343191



Awatar użytkownika
*WasaL*
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 22:45
Lokalizacja: Świerklaniec

Post autor: *WasaL* » czw lut 22, 2007 16:09

jaszczur pisze:a jeśli chodzi o amory to tylko Kayaba i gazówki koszt 107 zł szt,a kielichy (czyli oparcie sprężyny przekładasz ze starego amora)tu masz ich nr KYB 343191
Dobre ceny macie w Opolu. Ja na niemałych zniżkach w InterCarsie miałem KYB Excel G za 124 zł/szt. jednak musiałem je oddać bo są za długie do sprężyn -40 (aktualnie mam FK ze zużytymi tulejkami i są krótsze, a lagi grubsze od KYB)
Pozdrawiam

ps. aktualnie szukam dobrych tylnych amorków do mojego gofra ;)


...marzenia się spełniają, trzeba w nie tylko wierzyć...

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lut 22, 2007 19:43

a jeśli chodzi o amory to tylko Kayaba
a mozna wiedziec czemu tylko kayaba? Rozumiem ze to Twoje prywatne zdanie... Uwazasz ze nie ma innych dobrych/lepszych firm?

[ Dodano: Czw Lut 22, 2007 18:44 ]
*WasaL* pisze:aktualnie szukam dobrych tylnych amorków do mojego gofra
bilstein b4



Awatar użytkownika
Carrot_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 03, 2005 13:44
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Carrot_S » czw lut 22, 2007 22:36

Ja od trzech tygodni śmigam na nowym komplecie Bilstein B4. Wymieniłem, bo zamarzał mi przedni amortyzator. Zdecydowałem się na ten zakup, bo nie stać mnie na tańszy. Samochodu nie planuję zmieniać napewno przez kilka dobrych lat, więc stąd taka decyzja. Jeśli wymieniany będzie komplet, to radzę też przygotować się na zmianę łożysk amortyzatorów przednich, moje po wyciągnięciu okazały się już luźne i potem jeszcze raz musiałem wyciągać amortyzatory, żeby włożyć nowe.
Jeśli chodzi o opinie na temat firm produkujących części samochodowe, to na tym forum jest takie mnóstwo tematów, że przy przeglądaniu archiwum znajdzie się dobre opinie na temat firmy jakiej się oczekuje...
Jazda z nowymi amortyzatorami to czysta przyjemność i odkrywanie przyjemności z jazdy na nowo :bigok:



Jarecki26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw paź 05, 2006 09:54
Lokalizacja: Otwock
Kontakt:

Post autor: Jarecki26 » pt lut 23, 2007 11:45

mam podobny problem. wymieniłem amorki a teraz muszę rozbierać jeszcze raz bo okazuje się że trzeba było wymienić też te łożyska :(



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości