Podłączenie siłownika do zamka w tylnej klapie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotrkowalewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 20, 2006 15:47
Lokalizacja: GDYNIA
Kontakt:

Podłączenie siłownika do zamka w tylnej klapie

Post autor: piotrkowalewski » czw lut 22, 2007 12:23

Witam,

W mojej 4-ce nie działa central na tylna klapę. No to rozebrałem plastiki i patrzę że w klapie nie ma wogule siłownika.
Czy ktoś ma patent jaki siłownik i jak zamocować, żeby otwierał i zamykał mechanizm który normalnie przesuwa się za pomocą kluczyka.

A przy okazji jak niedziała lampka w bagażniku to u mnie były zaśniedziałe styki własnie w zamku. Jeszcze tego nie naprawiłem ale napewno trzeba zamek uszczelnić tak aby szczelinami na około zamka nie przedostawała się zadna woda do wnętrza klapy no i do zamka. Bo ocynk to i może jest ale czy od srodka też??
U mnie jak sie spojrzy na klape od środka to rdzewka pomału robi swoje. Rocznik 98
Pozdr.
PiotrK.



Awatar użytkownika
Street Fighter
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pt gru 22, 2006 18:32
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: Street Fighter » czw lut 22, 2007 16:14

piotrkowalewski pisze:W mojej 4-ce nie działa central na tylna klapę. No to rozebrałem plastiki i patrzę że w klapie nie ma wogule siłownika.
Chyba w żadnej 4-ce nie ma fabrycznie centralnego zamka w tylnej klapie...


\(O8o)==®==(o8O)/
[b]S[/b]augrohr[b]R[/b]egisterumschaltbar rulez ;)

Boogie

Post autor: Boogie » czw lut 22, 2007 16:23

Street Fighter pisze:
piotrkowalewski pisze:W mojej 4-ce nie działa central na tylna klapę. No to rozebrałem plastiki i patrzę że w klapie nie ma wogule siłownika.
Chyba w żadnej 4-ce nie ma fabrycznie centralnego zamka w tylnej klapie...
?????? Jak nie, jak tak.



Awatar użytkownika
Street Fighter
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pt gru 22, 2006 18:32
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: Street Fighter » czw lut 22, 2007 19:40

Może tylko w starszych wersjach nie ma...


\(O8o)==®==(o8O)/
[b]S[/b]augrohr[b]R[/b]egisterumschaltbar rulez ;)

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw lut 22, 2007 19:41

Ja tam mam centralny fabryczny w tylniej klapie...
A ocynk powinien być i od środka... ale wogóle jakim sposobem woda dostaje ci się do środka... Musisz mieć coś nieszczelne...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » czw lut 22, 2007 22:41

pewnie przecieka plyn spryskiwacza tylnej klapy, czesto leje sie na laczeniu wezyka wlasnie w klapie co powoduje pozniejsza rdzawke i dostaje sie tez do zamka przez co mikrostyki koroduja, ale to inna bajka


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/164379.html][img]http://images.spritmonitor.de/164379.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
piotrkowalewski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 20, 2006 15:47
Lokalizacja: GDYNIA
Kontakt:

Post autor: piotrkowalewski » pt lut 23, 2007 12:50

regitmc pisze:Ja tam mam centralny fabryczny w tylniej klapie...
A ocynk powinien być i od środka... ale wogóle jakim sposobem woda dostaje ci się do środka... Musisz mieć coś nieszczelne...
Może ten płyn od spryskiwacza też się przedostaje, ale moim zdaniem przedewszystkim woda dostaje się szczelinami które są dookoła zamka! Jak włożysz głowę do wnętrza klapy(po sciagnieciu plastikowej zabudowy:-) ) to widać b.dobrze prześwity na lewo i prawo od zamka. A przecież na tylną klape zawsze leci najwiecej brudu czy wody... A woda przejdzie sobie kazdą szczeliną. Chyba że piszę bzdury i przesadzam a leje sie płyn od spryskiwacza.
Jak by niebyło rudy działa - sprawdz i u siebie :smoke:

[ Dodano: 23 Lut 2007 11:58 ]
Boogie pisze:
Street Fighter pisze:
piotrkowalewski pisze:W mojej 4-ce nie działa central na tylna klapę. No to rozebrałem plastiki i patrzę że w klapie nie ma wogule siłownika.
Chyba w żadnej 4-ce nie ma fabrycznie centralnego zamka w tylnej klapie...
?????? Jak nie, jak tak.
Jest, jest..... Mam zdjecia no i widać. Mały w miarę płaski siłownik podczepiony pod wkładkę zamka. I tutaj jest różnica! a mianowicie na końcu wkładki jest plastikowy pierścień do którego jest podczepione ciegno siłownika. I na koniec mam pytanko:
Czy ten ala pierścień można kupić czy trzeba wymienić całą wkładkę.??
Pozdrawiam :okej:

[ Dodano: 16 Mar 2007 12:20 ]
szczeniak pisze:pewnie przecieka plyn spryskiwacza tylnej klapy, czesto leje sie na laczeniu wezyka wlasnie w klapie co powoduje pozniejsza rdzawke i dostaje sie tez do zamka przez co mikrostyki koroduja, ale to inna bajka
Witam,

Zaobserwowałem i rzeczywiście cieknie jak cholera, ile razy sie odpali spryskiwacz. Masz moze jakis pomysł jak to uszczelnić?
Myślę, że poprostu włożyć jedno w drugie na silikon.... :chytry:

Pozdr.
Piotr



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 442 gości