drzwi opadają przy otwieraniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Panter
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 00:04
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

drzwi opadają przy otwieraniu

Post autor: Panter » wt sty 09, 2007 21:30

Więc problem leży w tym elemencie:
Obrazek

Przy otwieraniu drzwi one opadają i sie ruszają w górę i w dół przez co są problemy z zamykaniem (trzeba mocno trzasnąć) czy wie ktoś może gdzie dostane taką część jak na rysunku ?lub może ktoś zna dokładne wymiary tego zeby samemu dorobić.. i jak wogóle sie zabrac do tego? żeby to wymienić .



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » wt sty 09, 2007 22:31

Czy ten luz jest duży? Jeśli nie to proponuję najpierw regulację rygielka na słupku bocznym. Mozna też w jakims zakresie podniesc drzwi poprzez dodanie podkladek do sruby przy zawiasie



Awatar użytkownika
sworcjusz_kg
"Rabbit is in my mind"
Posty: 309
Rejestracja: śr lis 22, 2006 23:34
Lokalizacja: ZKL/GDA
Kontakt:

Post autor: sworcjusz_kg » wt sty 09, 2007 22:34

Witam chcialbym sie podlaczyc do tematu, tez mam ten problem i ciesze sie ze jest poruszony (nie moglem nic znalesc w archiwum). Moje drzwi tez sie ruszaja gora-dol i tez musze wymienic sworzen ale nie wiem jak sie za to zabrac... Pomoc mile widziana :bigok:
Pozdrawiam


Koła dla auta są jak biust dla kobiety, gleba natomiast jest jak dekolt :D:D:D

Awatar użytkownika
Pawlos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: śr mar 15, 2006 08:32
Lokalizacja: Stranda
Kontakt:

Post autor: Pawlos » śr sty 10, 2007 06:54

Panowie odpowiem wam tak... Wybicie tego swoznia graniczy z cudem... Latwiej zawias urwac, niz go wybic... Moj znajomy załatwia sprawe tak... Szlifierka rozcina zawias, nastepnie sciska go tak zeby pasował do swoznia i zaspawuje rozciecie... To jest sprawdzony sposob, jak sie komus uda wymienic tego swoznia to niech da znac, to tez podjade :P


Czas na jakiś zabytek :>

Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » śr sty 10, 2007 10:11

Pawlos pisze:Panowie odpowiem wam tak... Wybicie tego swoznia graniczy z cudem... Latwiej zawias urwac, niz go wybic... Moj znajomy załatwia sprawe tak... Szlifierka rozcina zawias, nastepnie sciska go tak zeby pasował do swoznia i zaspawuje rozciecie... To jest sprawdzony sposob
tak samo zrobiłem, bo jest to prawie niewykonalne w domowych warunkach, tylko trzeba zwrócić uwage na jedno-u mnie nie był wyrobiony swożeń, a zawias(tzn, otwór w ktrórym chodzi swożeń. i zrobiłem tak:
ściagłem drzwi, małym boshem rozciąłem zawias, wybiłem go, następnie dopasowałem nałą cienka podkładkę tak by wchodziła na swożeń a mieściła się w zawiasie. nastepnie wbiłem swożnia, zespawałem to co rozciąłem i montarz drzwi-efekt??- "0" luzu
pozdrawiam


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » śr sty 10, 2007 12:46

ja mam problem tego typu ze po lekkim przymknieciu dzwi sa troche opuszczone i obcieraja sie o 2 dzwi , czy wystarczy je moze wyregulowac na zamku ? czyli na slupku troche przesunoc rolke tak aby wczesniej sie podnosily? Obrazek


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
sworcjusz_kg
"Rabbit is in my mind"
Posty: 309
Rejestracja: śr lis 22, 2006 23:34
Lokalizacja: ZKL/GDA
Kontakt:

Post autor: sworcjusz_kg » śr sty 10, 2007 13:06

hehe no to zapowiada sie fajna zabawa ze sworzeniem. Ja to musze zrobic na gwalt bo nie idzie juz prawie dobrze drzwi zamknac (od srodka oczywiscie bo z zewnatrz sie docisnie) Pzdrawiam


Koła dla auta są jak biust dla kobiety, gleba natomiast jest jak dekolt :D:D:D

Awatar użytkownika
Panter
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 00:04
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Post autor: Panter » czw lut 22, 2007 02:26

a wie ktoś jaki jest dokładny wymiar tego sworznia ?? jaką ma średnice ? itp bo u mnie juz jest tragicznie juz uszczelkę szlag trafił bo sie porwała od tego ze śle dopasowane drzwi sa przy domykaniu ... i jak myślicie dało by to wogóle rade zeby jakoś samego tego sworznia przyciąć boshem tak zeby dało rade go wyciągnać i puzniej nowego takiego samego wklepać tam .. ?



Awatar użytkownika
t-tas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 23:48
Lokalizacja: Brzezia Łąka-Wrocław
Kontakt:

Post autor: t-tas » czw lut 22, 2007 02:58

fakt faktem ciężko ten sworzeń wybić ale się da- wybijać trzeba w stronę z której sworzeń jest zakończony jakby wieloklinem. czasem wymiana samego swożnia nie pomoże i wtedy trzeba wymieniać albo tulejować element 2 na rysunku
w moim aucie poprzedni właściciel ratował się włożeniem podkładek między elementy 4(ten przyspawany na słupku) a element 2-oczywiście na górnym zawiasie
piszę,że da się wybić sworzeń bo 2 sztuki wymieniłem u siebie, a 2 założyłem kolegom do ich mk2-sworznie i elementy 2 zakładałem im z mk1-tylko inną śrubę trzeba dać M8
z resztą macie tu temat na innym forum-ładnie napisane co i jak http://www.vw-youngtimer.pl/forum/viewt ... sc&start=0


mk1- wycofany ze służby- stoi jak ikarusy w kącie zajezdni
PASSAT- silnik- dół PF, reszta 2E powered by BLOS - nadal w służbie

Awatar użytkownika
Panter
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 00:04
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Post autor: Panter » czw lut 22, 2007 18:15

dzięki :pub:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw lut 22, 2007 19:01

t-tas, :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel: :kufel:


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości