Wskaźnik poziomu paliwa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dolar25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:57
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Wskaźnik poziomu paliwa

Post autor: dolar25 » śr lut 21, 2007 14:00

Jak naprawić pływak paliwa w zbiorniku 1,6 b. Licznik poziomu paliwa jest zawieszony. Powiedziano mi, że to zablokowanie pływaka. Może ktoś wie jak do tego się dobrać?[/b]


A D A M

Awatar użytkownika
starysatyr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw lut 08, 2007 15:24
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: starysatyr » śr lut 21, 2007 15:37

crunck, a może wiesz co zrobić, jesli wskaźnik poziomu paliwa obrócił się (sam!) o 180 stopni. Teraz wskazuje w dół. Na początku tez myślałem że to wina czujnika, ale po teście wszystkich zegarów elektromechanik powiedział, żebym odpuścił sobie czujnik. Podczas testu wskazówka wędrując od prawa do lewa terkotała cicho, jakby po ząbkach, ale nikt jej nie tykał, zanim się popsuło, więc jakim cudem? Cała konsola kosztuje na allegro ze dwie stówki, a dostanie się do tego wskaźnika pewnie jeszcze więcej... Dolar25 - mam nadzieję, że Tobie wystarczy uruchomienie pływaka...



pawelz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: czw gru 28, 2006 10:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelz » śr lut 21, 2007 16:40

starysatyr pisze:crunck, a może wiesz co zrobić, jesli wskaźnik poziomu paliwa obrócił się (sam!) o 180 stopni. Teraz wskazuje w dół. Na początku tez myślałem że to wina czujnika, ale po teście wszystkich zegarów elektromechanik powiedział, żebym odpuścił sobie czujnik. Podczas testu wskazówka wędrując od prawa do lewa terkotała cicho, jakby po ząbkach, ale nikt jej nie tykał, zanim się popsuło, więc jakim cudem? Cała konsola kosztuje na allegro ze dwie stówki, a dostanie się do tego wskaźnika pewnie jeszcze więcej... Dolar25 - mam nadzieję, że Tobie wystarczy uruchomienie pływaka...
Mam to samo i już się nie łudzę, że to pływak. To wskaźnik padł.
Jak masz zegary z obrotomierzem (tak jak ja) to w gre wchodzi wymiana całości (przebieg też będziesz miał taki jak w nowym liczniku), a jak masz z zegarkiem analogowym zammiast obrotomoerza, to tam każdy wskaźnik jest osobnym modułem. Może doszukasz na jakimś szrocie. Powodzenia, ja sobie dałem spokój.



Awatar użytkownika
starysatyr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw lut 08, 2007 15:24
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: starysatyr » śr lut 21, 2007 16:43

pawelz - mam zegary z obrotomierzem i ciesze się, że nie rozbierałem czujnika... Mimo to chyba za jakiś czas zainwestuję w nowy-stary licznik, jeśli tego wskaźnika się rzeczywiście nie naprawi.



pawelz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: czw gru 28, 2006 10:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelz » śr lut 21, 2007 17:02

starysatyr pisze:pawelz - mam zegary z obrotomierzem i ciesze się, że nie rozbierałem czujnika... Mimo to chyba za jakiś czas zainwestuję w nowy-stary licznik, jeśli tego wskaźnika się rzeczywiście nie naprawi.
]
Wszystko jest nalutowane na kupe na jednej zielonej płytce elektronicznej. Ja swoje zegary rozebrałem (z rok temu), pooglądałem i poskładałem spowrotem. Teżmyślałem tak jak Ty - że kiedyś kupię. Tylko że te 150-200 zł to cały bak paliwa! Leję więc zawsze do pełna i patrzę na MFA ile robie km i z jakim średnim spalaniem. Tak już od roku.



dolar25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:57
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: dolar25 » śr lut 21, 2007 22:08

Dzięki bardzo, spróbuje najpierw pogrzebać, i zobaczę co dalej.Odezwę się jak coś zrobię. :bigok:


A D A M

Awatar użytkownika
starysatyr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw lut 08, 2007 15:24
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: starysatyr » czw lut 22, 2007 11:03

Wiem crunck, widziałem wcześniej. Ale podarowałem sobie właśnie ze względu na tę szybkę. Mimo to dzięki za linka. Na razie kasy nie styka na takie - jak mówi moja żona - fanaberie. Jej nie przeszkadza, że wskaźnik paliwa nie działa :finga: Dlatego na początek spróbuję rozłożyc i zrobić tak jak radzisz.



dolar25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:57
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: dolar25 » pn lut 26, 2007 13:13

Witam was wszystkich.
Dostałem się do tego pływaka. Poruszałem nim i dalej nic. Licznik stoi w miejscu.
Dobrałem się do licznika i okazuje się, że przyszedł na niego koniec. Wyjmuje się on z całej tablicy i chciałbym go sobie dokupć, ale nie bardzo wiem gdzie. Chodzi mi o sam zegar do MK3 1,6 benzyna.
Jak coś wiecie to dajcie mi znać.
Dzięki bardzo za okazaną pomoc.


A D A M

pawelz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: czw gru 28, 2006 10:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelz » śr lut 28, 2007 17:50

dolar25 pisze:Witam was wszystkich.
Dostałem się do tego pływaka. Poruszałem nim i dalej nic. Licznik stoi w miejscu.
Dobrałem się do licznika i okazuje się, że przyszedł na niego koniec. Wyjmuje się on z całej tablicy i chciałbym go sobie dokupć, ale nie bardzo wiem gdzie. Chodzi mi o sam zegar do MK3 1,6 benzyna.
Jak coś wiecie to dajcie mi znać.
Dzięki bardzo za okazaną pomoc.
Szrot albo allegro.
Jeśli u Ciebie wskaźnik paliwa jest osobnym modułem to masz fajnie. Co prawda na allegro i tak pewnie kupisz cały komplet zegarów, ale przełożysz sobie tylko to, co uszkodzone. A reszte sprzedasz, zaznaczając w opisie co i jak :] Może a nuż ktoś inny będzie potrzebował coś innego z zestawu :]
Pozdro.



dolar25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:57
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: dolar25 » pt mar 02, 2007 14:07

Szrot albo allegro.
Jeśli u Ciebie wskaźnik paliwa jest osobnym modułem to masz fajnie. Co prawda na allegro i tak pewnie kupisz cały komplet zegarów, ale przełożysz sobie tylko to, co uszkodzone. A reszte sprzedasz, zaznaczając w opisie co i jak :] Może a nuż ktoś inny będzie potrzebował coś innego z zestawu :]
Pozdro.

I tak zrobiłem. Kupiłem na allegro cały licznik za 45 zł z przesyłką, przełożyłem tylko wskaźnik paliwa i działa. Wszystko dobrze pokazuje.
Dzięki wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam.


A D A M

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości