reset kompa?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

tomashi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 08:37
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

reset kompa?

Post autor: tomashi » pn lut 19, 2007 18:23

witam. w zwiazku z tym ze nie dziala wyszukiwarka zakladam nowy temat. mam problem z dawkami paliwa (tak mi sie wydaje). wczesniej autko wchodzilo na obroty bardzo szybko mialo kopa i w ogole bylo dobrze. lecz od kilku dni zwlaszcza przy odpalaniu czuc jest zapach paliwa i autko jest mulowate... na tyle mulowate ze zwykly mk3 CL mnie wzial na miescie :crazy: . gdzies na forum wczesniej przeczytalem ze czasami wytarcza reset kompa, tylko jak go zrobic?



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pn lut 19, 2007 18:27

tomashi pisze:gdzies na forum wczesniej przeczytalem ze czasami wytarcza reset kompa, tylko jak go zrobic?
Odłączasz akumulator na kilka minut.
Oprócz tego jak już jest odłączony to dotknij na chwilę do siebie kable zdjęte z + i - żeby zlikwidować jakiekolwiek napięcie "zaległe" .


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
jawel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: pt paź 27, 2006 14:54
Lokalizacja: WZU****

Post autor: jawel » pn lut 19, 2007 18:29

Odłącz na jakieś 15-30 min aku . Po ponownym podłączeniu zapal auto i nie dodawaj gazu aż włączy się wentylator na chłodnicy


one loVWe

preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » pn lut 19, 2007 18:37

a moze zapchany kat, stalo Ci sie to nagle:>


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pn lut 19, 2007 18:38

jawel pisze:Po ponownym podłączeniu zapal auto i nie dodawaj gazu aż włączy się wentylator na chłodnicy
Tak.
To też bardzo ważne - a zapomniałem o tym napisać ](*,)
Zapalaj samochód nie dotykając gazu i daj mu się zagrzać na wolnych obrotach do 90 stopni.
Znaczy w zasadzie jak jawel napisał do momentu aż włączy się wentylator.


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » pn lut 19, 2007 20:45

a teraz wypowie sie fachowiec czyli ja :grin:
robie reset raz miesiącu :bigok:
koledzy mają racje i ja tak robie właśnie że zdejmuje kleme ja na całą noc, podłączam rano, odpalam na benzynie bez dotykania pedału gazu i chodzi tak na wolnych obrotach do włączenia wentylatora i chodzi jak ta lala :grin:



Awatar użytkownika
Czara
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: wt maja 16, 2006 10:30
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Czara » pn lut 19, 2007 20:51

Czemu trzeba czekać aż wentyl sie włączy?


Gofry RULEZ :) http://klub.chip.pl/czara/dupa3.jpg

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » pn lut 19, 2007 21:19

bo sterownik silnika zbiera w tym czasie dane z czujników i według nich się ustawia
tomashi pisze:od kilku dni zwlaszcza przy odpalaniu czuc jest zapach paliwa i autko jest mulowate
a jak u ciebie z przewodami Wysokiego Napięcia ??
jak smierdzi benzyną to znaczy że bena się niespala czyli brak iskry na którymś cylindrze (a wtedy będzie mulił)


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

tomashi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 08:37
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: tomashi » wt lut 20, 2007 18:02

jesli chodzi o iskre, to jest bez problemu... zrobie tak jak radzicie, tzn. odlacze aku i poczekam na osiagniecie 90 st. martwi mnie tylko fakt ze zresetuje mi sie kompuer od gazu

a co sie stanie gdy przypadkiem zostanie wcisniety pedal gazu podczas "kalibracji" komputera???



Awatar użytkownika
Szosownik
Forum Master
Forum Master
Posty: 1307
Rejestracja: sob lis 25, 2006 23:39
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Szosownik » wt lut 20, 2007 18:33

tomashi pisze:jesli chodzi o iskre, to jest bez problemu... zrobie tak jak radzicie, tzn. odlacze aku i poczekam na osiagniecie 90 st. martwi mnie tylko fakt ze zresetuje mi sie kompuer od gazu

a co sie stanie gdy przypadkiem zostanie wcisniety pedal gazu podczas "kalibracji"
komputera???
komputer od gazu sie nie zresetuje

a co do pedału gazu to nic sie nie stanie ale lepiej nie gazuj



Awatar użytkownika
mlody87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: śr lis 22, 2006 22:42
Lokalizacja: Lublin
Auto: MK3 USA Turbo i MK4 GTD
Silnik: auq+
Kontakt:

Post autor: mlody87 » wt lut 20, 2007 18:41

A mi mechanik powiedział ze najlepeij resetowac kompa w ten sposób zeby zagrzac go do 90* i wtedy zdjąc kleme i założyc dopiero jak silnik wystygnie?? i niewiem czy źle usłyszałem czy tak powinno byc, bo z tego co czytam w tym temacie ze trzeba po odpaleniu nie gazowac i nie przełaczac na LPG to jakos wiarygodniej brzmi odnośnie tych ustawien kompa ze zbiera informacje. ??????


VW forever..

tomashi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt wrz 05, 2006 08:37
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Post autor: tomashi » wt lut 20, 2007 19:35

zrobilem tak jak napisaliscie. jak narazie jest niezle... przynajmniej nie skacza obroty... :) nie mialem narazie okazji zbytnio sprawdzic ale chyba lepiej wchodzi na obroty:) oczywiscie dla kazdego po punkcie :) Wielkie dzieki:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości