Mój golf i moje problemy ;/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

simek357
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn lut 12, 2007 18:07
Lokalizacja: Biskupiec

Mój golf i moje problemy ;/

Post autor: simek357 » wt lut 20, 2007 16:40

Witam wszystkich forumowiczów

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc wybaczcie za mało fachowe określenia ;].
Od niedawna stałem sie szczęśliwym 'to się dopiero okaże :] ' posiadaczem golfa 3 93r. z silnikiem 1.8 abs no i niestety mojego golfika zaczął wpierd. rudy (czytaj 'rdza'). Mianowicie zauważyłem ognisko rdzy w miejscu, którego nie potrafię nazwać. Znajduje się ono przy ‘listwie, uszczelce’ biegnącej od podszybia do tylnej klapy bagażnika a widać to dopiero po otwarciu drzwi. Teraz pytanie :

1. Jak zdjąć tą ‘listwę’? niczego nie psując oczywiście ;] (może ktoś ma jakieś zdjęcia lub rysunki)
2. Drugim miejscem gdzie zaczynają pojawiać się burchle są drzwi. W jaki sposób zdjąć tapicerkę? Dodam, że mam elektr. szyby i lusterka.
3. Od zakupienia nie działa elektr. szyberdach ;została odłączona kostka. Czy po podłączeniu nie zrobie jakiegoś spięcia ?
4. Dlaczego na tym forum nie działa ‘szukajka’ ?

Może ktoś ma książkę, w której pokazane jest jak rozbierać elementy tapicerki. Nie chciał bym połamać żadnych spinek, zatrzasków itp.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » wt lut 20, 2007 16:54

na pierwsze dwa pomogą ci inni koledzy, ale blacha w mk3 taka już jest tylna klapa szybko łapie rudą, co gorsza jak autko było gdzieś bite to tam też lubi pojawiać sie owe ustrojstwo ale do rzeczy, też mam elektryczny szyber i tak samo jak ty była odłączona kostka. podłączyłem zabuczało i wywaliło bezpiecznik - taka strata jedynie że musisz nowy wstawić a to grosze, u mnie silniczek był padnięty wymieniłem na nowy i chodzi jak ta lala ale może być i tak że masz w twoim szybru to na co chorują to "cudo" czyli walniętą prowadnice i ktoś chciał Ci oszczędzić problemów i poprostu odłączył szyber. także oblookaj wszystko i spróbuj podłączyć zobaczysz co sie stanie.



simek357
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pn lut 12, 2007 18:07
Lokalizacja: Biskupiec

Post autor: simek357 » wt lut 20, 2007 17:16

marnon pisze: też mam elektryczny szyber i tak samo jak ty była odłączona kostka. podłączyłem zabuczało i wywaliło bezpiecznik - taka strata jedynie że musisz nowy wstawić a to grosze, u mnie silniczek był padnięty wymieniłem na nowy i chodzi jak ta lala ale może być i tak że masz w twoim szybru to na co chorują to "cudo" czyli walniętą prowadnice i ktoś chciał Ci oszczędzić problemów i poprostu odłączył szyber. także oblookaj wszystko i spróbuj podłączyć zobaczysz co sie stanie.
Ok. dzisiaj spróbuje lecz mam pewne obawy ponieważ kiedyś widziałem jak pali się instalacja elektr. w samochodzie trawało to może pare sek. i chociaż nie bylo widać ognia to dym był tak intensywny, że po paru sekundach oddcychania nie wyszedł bym z tego pojazdu.



Awatar użytkownika
marnon
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: pn paź 23, 2006 21:51
Lokalizacja: PL

Post autor: marnon » wt lut 20, 2007 17:25

nacisnij przycisk na sek i zobaczysz co sie bedzie dzialo, nie powinno sie zapalic zreszta otworz sobie drzwi bedzie przeciąg :bigok:



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » wt lut 20, 2007 23:49

simek357 pisze:widziałem jak pali się instalacja elektr
ale to chyba w maluchu, jak sie wsadziło 5 gr zamiast bezpiecznika ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 243 gości