Rozbiórka halgenów MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

calvin77

Rozbiórka halgenów MK3

Post autor: calvin77 » ndz mar 20, 2005 17:03

Kupiłem używane halogeny i w jednym z nich, szkło od wewnętrznej strony jest zabrudzone. Próbowałem rozebrać go, ale nie chciałem być zbyt brutalny, żeby nic nie powyłamywać. Czy ktoś może udzielic mi rady jak to zrobić?



Awatar użytkownika
nawrotvw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: śr sty 19, 2005 23:39
Lokalizacja: Koluszki
Kontakt:

Post autor: nawrotvw » ndz mar 20, 2005 17:42

Ja na twoim miejscu nie rozbierałbym tego reflektora tylko wlał jakiegoś płynu z ciepłą wodą i płukał ile wlezie, a potem dokładnie wysuszył. Z rozbieraniem reflektora tak się kiedyś namęczyłem (szkło wytłukłem bo było pęknięte), że pózniej żałowałem, że nie kupiłem drugiego całego.



bobi81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt lut 08, 2005 00:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bobi81 » sob mar 26, 2005 23:54

podzielam opinie kolegi,sam rozbieralem i teraz żałuje,bo halogen zaczal jeszcze bardziej parowac i ogolnie jest do dupy!lepiej tego nie rób,pozdro


Bobi

Awatar użytkownika
tomileszek
VW.tomi.pl
VW.tomi.pl
Posty: 99
Rejestracja: śr gru 22, 2004 22:24
Lokalizacja: Kłobuck
Kontakt:

j

Post autor: tomileszek » ndz mar 27, 2005 08:31

ja rozbieralem ten halogen ( chyba mowisz o tym malym na zderzaku). Mi troszke parowal i jedna strona odchodzilo lekko szklo.Zrobilem to w taki sposob.
Odkrecilem taka srubke gwiazdkowa do regulacji i potem sciagnalem tylni plastik z dwoch zatrzaskow bocznych (trzeba lekko podwazyc). Jest tam tez uszczelka specjalna. Wszystko bylo mokre wiec rozebralem na czesci i wyszuszylem.Wyciagajac szklo przednie mialem o tyle lepiej ze jedna strona odchodzilo. Trzeba to podgrzac wokolo szkielko i ladnie zeszlo. Potem je wymylem wyluszylem, podobnie zrobilem ze szklem powiekszajacym ktore sie tam znajdowalo (sa chyba trzy zabezp.takie blaszki trzeba poodginac i wychodzi ta lupa). Na koniec jak wszystko wyschlo poskladalem w odwrotnej kolejnosci szkielko oczywiscie przykleilem na przezroczysty silikon.


Dude wher's your car?

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 395 gości