[mk2] Co to za czujnik?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » sob mar 26, 2005 23:17

marceliii pisze:Kurcze ale wentylator cały czas ma przejście na masie,a trzeba mu podać +,a tego nie zrobisz za pomocą czunika który zwiera obwód z masa czyli silnikiem.
:(
hmm... czeba GTO zapytac jak jest u niego,
chociaz u siebie ostatnio widziałem jakis czarny wiszacy kabelek, ale nie wiem od czeog
ja jak znajde wene a po ostatnich przekładkach silników juz ja straciłem to zrobie sobie reczny włacznik z kabiny


www.vrservice.pl

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » sob mar 26, 2005 23:25

hehe hyba jednak to jest czujnik od ssania a nie od wentylatora, tym bardziej że czujnik od wentylatora jest w chłodnicy z lewej strony i ma w zależności od wersji silnikowej 3 lub 2 wyprowadzenia(trzecie jest przy dwubiegowych wentylatorach) hehe


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
c-kozi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr lis 24, 2004 16:27
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: c-kozi » sob mar 26, 2005 23:25

to jest czujnik temperatury komory silnika, musisz miec do niego gdzies przewod



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » ndz mar 27, 2005 01:49

to nie jest czujnik od wentylatora , i jak ma byc to czujnik temperatury kompry silnika skoro jest podlaczony do glowicy obok wtryskow, a za ssanie odpowiada zawor dodatkowego powietrza zamontowany na kolektorze ssasym po lewej stronie , u mnie byl problem z wolnymi obrotami podejrzewalem kilka rzeczy miedzy innymi sonde lambda ale jak odpinalem sonde to nie bylo zadnej reakcji dopiero jak wymienilem ten wlasnie czujnik ( byla urwana koncowka kabla) dopiero wtedy silnik reagowal na odpiecie sondy. A kable do tego czujnika powinien znajdowac sie z lewej strony komory silnika o ile tam jest i jest koloru czarnego. pozdro



kiku1976

Post autor: kiku1976 » ndz mar 27, 2005 12:17

wg mojego doświadczenia jest to czunik od wentylatora. chodzi o to że gdy wyłączymy silnik (bezwładność cieplna tak chyba się to nazywa ) powoduje że głowica jeszcze się nagrzewa a płyn nie jest poruszany przez pompe więc niema chłodzenia. wtedy włącza się ten czyjnik, łapie mase z silnika i wentylator chodzi i chłodzi komorę silnika. trzeba pamiętac że obwód ten włącza się tylko gdy stacyjka jest całkowicie wyłączona OFF, gdy przekręcimy kluczyk na ON to wentylator się wyłączy więc jeżeli chcesz sprawdzić czy wentylator działa musisz to robić przy wyłączonej stacyjce( tak jest u mnie ) acha w gażnikowych silnikach miałem miejsce na ten czujnik w gażniku



carrot

Post autor: carrot » ndz mar 27, 2005 23:06

Czujnik temperatury głowicy, uruchamia wentylator poprzez przekaźnik czasowy na 7 min gdy temperatura głowicy przekroczy 110 stopni i wyłączymy zapłon (we wtorek podam nr przekaźnika sterującego, bo mam taki w szufladzie w pracy)
Pzd



Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » wt mar 29, 2005 09:30

a moim zdanie pomimo wszystko jest to czujnki poziomu azotu w tylnych oponach i steruje on poziomem basów w fabrycznym radiu :goof: :bum:


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt mar 29, 2005 20:13

No mi tez sie wydaje że to raczej czujnik temperatury głowicy,i że przez niego mam problemy z zimnym silnikiem.
Niestety nbigdzie nie mam tego czrnego kabla,i w związku z tym prosił bym o info gdzie go podłaczyć.
Dodam jeszcze że na węzu z chłodnicy mam dwa czujniki.
:(
GTO gdzie jesteś?
:D


No cóż , na sprzedaż
:(

zdybi83

Post autor: zdybi83 » wt mar 29, 2005 21:43

Nieto żebym się z nał ale jakbym odkręcił tą blache to wyglądało by mi to na czujnik ciśnienia oleju bo jak dobrze pamiętam to od temperatury są innte. Pisz ena przykładzie MK II z silnikiem 1,3 MPI



Awatar użytkownika
Borys
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3319
Rejestracja: ndz sie 22, 2004 22:32
Lokalizacja: KOLONIA
Auto: VR6T
Kontakt:

Post autor: Borys » wt mar 29, 2005 22:15

marceliii pisze:No mi tez sie wydaje że to raczej czujnik temperatury głowicy,i że przez niego mam problemy z zimnym silnikiem.
Niestety nbigdzie nie mam tego czrnego kabla,i w związku z tym prosił bym o info gdzie go podłaczyć.
Dodam jeszcze że na węzu z chłodnicy mam dwa czujniki.
:(
GTO gdzie jesteś?
:D
napisz do GTO na GG lub prv


www.vrservice.pl

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » wt mar 29, 2005 23:47

jutro odbieram samochodzik od blacharza wiec powiem Ci gdzie go podpiac :) a jak chodzi o czujnik cisnienia..to te mają dziurkę na środku, a to na 100% nie jest czujnik ciśnienia....mam taki sam u siebie w samochodzie i na 100% nie ma on za wiele wspolnego z temperatura komory silnika bo jest on polaczony blacha z glowica i nie mierzy on temperatury komory tylko glowicy gdyz ta blacha wlasnie przenosi cieplo z glowicy na czujnik. tak czy inaczej jutro powiem gdzie go podpiac i przetestuje na zimnym i cieplym silniku do czego on sluzy i dam znac :pub: :kac:


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt mar 29, 2005 23:58

no spoko.
Ja myślałem że on ma sie stykać z kadłubem silnika,a nie że blacha ma przewodzić.
:(
Pozdro


No cóż , na sprzedaż
:(

Alatus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt paź 01, 2004 21:12
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Alatus » śr mar 30, 2005 03:49

jedno i drugie..ta blacha przewodzi masę do czujnika jak i przekazuje temperaturę...jak wieby blacha jest świetnym przewodnikiem elektrycznym i cieplnym. więc weselmy sie hehe :goof:


I'm love in MK. Zanabyte digifiz, abs, tempomat, elektryczne lusterka i podgrzewane fotele czekają na swoją kolej :)))

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt kwie 05, 2005 05:37

No to powie mi ktoś w końcu od czego jest ten czujnik i gdzie go mam podpiąć skoro niemam żadnego luźnego kabelka?
:(


No cóż , na sprzedaż
:(

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 457 gości