1.8 AAM problemy z odpalenie na zimnym silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Karolex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 03, 2007 00:36
Lokalizacja: Żarów
Kontakt:

1.8 AAM problemy z odpalenie na zimnym silniku

Post autor: Karolex » sob lut 17, 2007 00:56

Witam mam problemy z moim golfem! Rano gdy chce go odpalic musze co najmniej 3 razy go zakreci tak po 10sekund! wczesniej mi sie to nigdy nie dzialo zawsze palil odrazu dodam ze wszystko zosatlo wymienione tzn swiece paski plyny itp.

Prosze od porade co mam z tym zrobic!!

Dzieki z gory!!



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » sob lut 17, 2007 01:12

A kabelki wymieniłeś?Jeśli tak to na jakie?Sprawdzałeś czy mimo tego, że są nowe nie ma na nich przebicia (czy nie iskrzą w ciemności)? Mam nadzieje, że kontrola paluszka i kopułki do tego "itp" należy. Jeśli wszystko to jest sprawdzone można doczepić się do cewki i czujnika temp. Czy jak auto odpali to zachowuje sie normalnie? Jeśli dławi się przy dodaniu gazu a obroty są poniżej obrotów przypisanych temu modelowi na ssaniu należy zmierzyć ewent. podmienic czujnik temp. Sprawdź czy cewka nie ma przebicia, czy nie jest pęknieta. Zmierz opór wpinając miernik w specjalne otwory (wszystko jest opisane na forum). Najlepszym sposobem na sprawdzenie cewki jest po prostu jej podmiana na sprawną :) A może samochód odpala Ci bez problemu jeśli wciśniesz lekko pedal gazu? JEśli tak to krokowiec się kłania. A czy auto posiada LPG? Jeśli nie to podejrzewam, że mogą być to wyzej wymienione przyczyny.



Awatar użytkownika
DaroS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 405
Rejestracja: sob gru 04, 2004 10:42
Lokalizacja: Wodzislaw
Kontakt:

Post autor: DaroS » sob lut 17, 2007 10:35

Wymien 4pinowy czujnik z zoltym oringiem. znajduje sie on na wyjsciu z silnika do chlodnicy w takim kroccu. Problem ustanie. Nie kupuj zadnego taniego bo beda pzniej problemy z wskazaniem temp. na wyswietlaczu (ten czujnik tez za to odpowiada) W aso kolo 70zl.



Awatar użytkownika
Karolex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr sty 03, 2007 00:36
Lokalizacja: Żarów
Kontakt:

Post autor: Karolex » ndz lut 18, 2007 13:31

witam wyczyściłem kable i fajki od siec wd40 i problem narazie zniknął (był tam straszny syf)

Pozdrawiam!!! :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 468 gości