Wyskakująca 5 w golfie III 1.4 93r

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
safinio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 13, 2007 21:11
Lokalizacja: Zielona Góra

Wyskakująca 5 w golfie III 1.4 93r

Post autor: safinio » sob lut 17, 2007 12:08

Witam!
Mam problem ze skrzynia biegów. Po przejechaniu ok. 200 km na autostradzie na 5 biegu zaczyna mi wyskakiwać 5 i muszę przytrzymywać przez jakiś czas. Inne biegi działają bez problemu. Ze skrzyni słychać tarcie jakby guma o gumę czy jakoś podobnie. Jak auto postoi trochę to wszystko działa bez problemu i nic nie słychać. Olej jest nowy w skrzyni tak więc ta opcja z olejem odpada. Auto mam od roku i wszystko działało dobrze ale w sierpniu wybrałem się do Zakopca z Zielonej góry i dopiero wyszła mi taka usterka. W drodze powrotnej miałem to samo. Jak poruszam się na co dzień to nie ma problemu. Chciałbym pojechać do Paryża ale się boję że nie dojadę. Może ktoś wie co to jest za problem. Być może to drobnostka (ustawienie biegów) nie chcę jechać do serwisu bo mnie naciągną że poważna awaria i zapłacę kupę kasy.
Pozdrawiam!



preker20
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 662
Rejestracja: ndz lis 20, 2005 23:40
Lokalizacja: lodz/zgierz
Kontakt:

Post autor: preker20 » sob lut 17, 2007 12:34

prawdopodobnie uszkodzone kolo zebate piatego biegu, dosyc czesta usterka tych skrzyn, no chyba ze jeszcze pomoze jakas regulacja wybieraka biegow


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/176151.html][img]http://images.spritmonitor.de/176151.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
safinio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt lut 13, 2007 21:11
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: safinio » sob lut 17, 2007 12:47

acha dodam jeszcze że tylko jak jade na 5 to słychać gwizd czy coś takiego



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 541 gości