Sterownik silnika 1,6

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Sterownik silnika 1,6

Post autor: Mrozio » wt mar 22, 2005 17:10

Mam pytanie, mianowicie jakie oznaczenia sa komputera do silnika 1,6 AKS?
Pozdrawiam


TKD WTF

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » śr mar 23, 2005 19:26

Witam ponownie. Ktos ma moze schematy simos?Mam problem poniewaz posiadam silnik AKS a nie mam komputera.Zaden z serwisow VAG nie chce mi udzielic odpowiedzi na temat numerow tego sterownika... :( Stad trudnosci w kupnie komputera
Wiazka z 1.8 20 V bedzie pasowac? ze zdjec wypatrzylem ze sa podobne wtyki,ale moge sie mylic
Pozdrawiam


TKD WTF

borbet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 23:53
Lokalizacja: 100lica

Post autor: borbet » śr mar 23, 2005 19:36

Mrozio pisze:Witam ponownie. Ktos ma moze schematy simos?Mam problem poniewaz posiadam silnik AKS a nie mam komputera.Zaden z serwisow VAG nie chce mi udzielic odpowiedzi na temat numerow tego sterownika... :( Stad trudnosci w kupnie komputera
Wiazka z 1.8 20 V bedzie pasowac? ze zdjec wypatrzylem ze sa podobne wtyki,ale moge sie mylic
Pozdrawiam
Wg mnie AKS ma taki sam sterownik co AFT czyli 037 906 025 T (dane dla Golfa '97). Z wiązkami silnika będzie podobnie.


dYZIO (nick: borbet)
[color=green][i]A ja jeżdżę na gazie...[/i][/color]

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » śr mar 23, 2005 23:47

Wielkie dzieki.To dla mnie bardzo wazne!!!jeszcze raz dziekuje.Zabieram sie w takim razie do poszukiwan tego sterownika.
Z gory przepraszam za moja wnikliwosc,ale nasuwa mi sie pewne pytanie.Mianowicie czym sie rozni AKS od AFT i jesli oba sa zasilane simos to czy komputer nie bedzie pasowac od AKR i AGG?
W sumie digant obslugiwal 2.0 i 1.8 ...


TKD WTF

borbet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 23:53
Lokalizacja: 100lica

Post autor: borbet » śr mar 23, 2005 23:58

Mrozio pisze:Wielkie dzieki.To dla mnie bardzo wazne!!!jeszcze raz dziekuje.Zabieram sie w takim razie do poszukiwan tego sterownika.
Z gory przepraszam za moja wnikliwosc,ale nasuwa mi sie pewne pytanie.Mianowicie czym sie rozni AKS od AFT i jesli oba sa zasilane simos to czy komputer nie bedzie pasowac od AKR i AGG?
W sumie digant obslugiwal 2.0 i 1.8 ...
IMO zamiennie można tylko podstawiać ecu między AKS i AFT. Motory te różnią się chyba tylko kosmetyką a może docelowymi rynkami.

A co do aso, gdzie pytałeś o sterownik to ich olej i szukaj gdzie indziej. Proponuję wybrać inne aso lub jakiś zakład elektroniki samochodowej - mogą mieć coś regenerowanego.
Obadaj forum http://www.elektroda.pl


dYZIO (nick: borbet)
[color=green][i]A ja jeżdżę na gazie...[/i][/color]

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » czw mar 24, 2005 00:26

Bardzo dziekuje za odpowiedz
Pozdrawiam


TKD WTF

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » czw mar 24, 2005 10:23

Przewertowalem forum elektrody i znalazlem tylko schematy AEH i AKL. Pewnie same podlaczenie jest podobne ale to juz chyba simos 2.
Sa moze jakies katalogi lub cos w tym stylu gdzie moglbym znalezc (ze tak sie wyraze) wlasciwy numer do AKS-u?
Borbet bardzo mi pomogles-poszukiwania wszczete ;) ,ale gdybym mial jeszcze ten drugi numer to prawdopodobienstwo dostania tego sterownika byloby znacznie wieksze.Mam rowniez drugie pytanie-kolejne lamerskie gdzie znajduje sie w tym silniku przeplywomierz?
Jeszcze raz wielkie dzieki Borbet. Dobrze,ze powstalo cos takiego jak forum... inaczej ciezko byloby...
Pozdrawiam


TKD WTF

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » czw mar 24, 2005 19:09

Czy ktos wie do jakiego silnika jest Siemens 039 906 022 ?
W sumie wiertowalem rozne schematy i nie widzialem rozniczy miedzy AKL a np AKS nie daloby rady wlozyc simos 2 w AKS-a ? Borbet co o tym myslisz?Wiem,ze kombinuje jak kon pod gore ale nikt nie ma tego czego potrzebuje :(
Pozdrawiam


TKD WTF

borbet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 23:53
Lokalizacja: 100lica

Post autor: borbet » czw mar 24, 2005 23:51

Mrozio pisze:Przewertowalem forum elektrody i znalazlem tylko schematy AEH i AKL. Pewnie same podlaczenie jest podobne ale to juz chyba simos 2.
Sa moze jakies katalogi lub cos w tym stylu gdzie moglbym znalezc (ze tak sie wyraze) wlasciwy numer do AKS-u?
Borbet bardzo mi pomogles-poszukiwania wszczete ;) ,ale gdybym mial jeszcze ten drugi numer to prawdopodobienstwo dostania tego sterownika byloby znacznie wieksze.Mam rowniez drugie pytanie-kolejne lamerskie gdzie znajduje sie w tym silniku przeplywomierz?
Jeszcze raz wielkie dzieki Borbet. Dobrze,ze powstalo cos takiego jak forum... inaczej ciezko byloby...
Pozdrawiam
U mnie w 1.6 przepływka jest przykręcona do obudowy filtra powietrza. W AKS i AFT powinno być podobnie.

IMO inny sterownik niż dedykowany może nie zadziałać. Stawiam na to, że inne mogą być sygnały z czujników i sygnały ze sterownika dla Simosa i Simosa 2. Tu niestety nie pomogę.


dYZIO (nick: borbet)
[color=green][i]A ja jeżdżę na gazie...[/i][/color]

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » pt mar 25, 2005 10:48

Mam juz wszystkie sterowniki odnosnie 1,6 GT(czy jak tam je zwa) 101KM
5WP4 298 037 906 025 T - AKL
5WP4 206 037 906 025 J - prawdopodobnie AKS
oba maja sterowniki firmy siemens
032 906 030 G - chyba marelli oznaczen nie znam
0 261 203 729/730 037 906 258 AQ - chyba AEK czyli motronik
ostatnie dwa to sa moje domysly. Znalazlem te cztery numery komputerow wystepujacych w wersji 1,6 101KM. Jesli bede wiedzial wiecej to na pisze moze komus sie przyda.
Wielkie dzieki dla Borbeta,zeby nie on to bym polegl.
Pozdrawiam


TKD WTF

borbet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 23:53
Lokalizacja: 100lica

Post autor: borbet » pt mar 25, 2005 16:48

Mrozio pisze:Mam juz wszystkie sterowniki odnosnie 1,6 GT(czy jak tam je zwa) 101KM
5WP4 298 037 906 025 T - AKL
5WP4 206 037 906 025 J - prawdopodobnie AKS
oba maja sterowniki firmy siemens
032 906 030 G - chyba marelli oznaczen nie znam
0 261 203 729/730 037 906 258 AQ - chyba AEK czyli motronik
ostatnie dwa to sa moje domysly. Znalazlem te cztery numery komputerow wystepujacych w wersji 1,6 101KM. Jesli bede wiedzial wiecej to na pisze moze komus sie przyda.
Wielkie dzieki dla Borbeta,zeby nie on to bym polegl.
Pozdrawiam
Ten od AEK sobie odpuść. AEK ma wolne obroty sterowane zaworem a AFT i AKS uchyłem przepustnicy. Mogą też być inne różnice - np. sonda L i czujnik położenia wału w AEK są tylko do tego modelu. Niestety.

PZDR


dYZIO (nick: borbet)
[color=green][i]A ja jeżdżę na gazie...[/i][/color]

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » sob mar 26, 2005 00:04

...AEK odpuszczam-wiadomo. Mam kolejny problem-jak sie ma sprawa z przeplywomierzem i sonda lamda? Nie posiadam oryginalnego dolotu i nie mam oryginalnej lambdy. Wiec wymyslilem ze zamontuje stozek. ...teraz to mam 1000 pytan :) ...
1.Jaki przeplywomierz mozna zalozyc do AKS-u (chodzi mi o oznaczenia)?
2.Jaka jest pojemnosc ukladu dolotowego standardowego w AKS, AFT? (...to pytanie do maniaka vw haha)
3.Zakladajac ze posiadam juz wlasciwy przeplywomierz to gdzie go umiescic.Blizej filtra czy blizej przepustnicy?
4.Co na to lambda ? jaka zalozyc (jej oznaczenia)
5.Jaka jest srednica ukladu wydechowego? (przypuszam ze 50mm)
Strasznie marudze.Chyba wypisalem juz wszystkie moje niewiadome odnosnie AKS,AFT.Mam nadzieje ze dostane od Was maniakow VW-ena odpowiedzi dzieki ktorym uda mi sie wystartowac z miejsca.
Z gory dziekuje
Pozdrawiam serdecznie


TKD WTF

borbet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 23:53
Lokalizacja: 100lica

Post autor: borbet » sob mar 26, 2005 01:04

Mrozio pisze:...AEK odpuszczam-wiadomo. Mam kolejny problem-jak sie ma sprawa z przeplywomierzem i sonda lamda? Nie posiadam oryginalnego dolotu i nie mam oryginalnej lambdy. Wiec wymyslilem ze zamontuje stozek. ...teraz to mam 1000 pytan :) ...
1.Jaki przeplywomierz mozna zalozyc do AKS-u (chodzi mi o oznaczenia)?
2.Jaka jest pojemnosc ukladu dolotowego standardowego w AKS, AFT? (...to pytanie do maniaka vw haha)
3.Zakladajac ze posiadam juz wlasciwy przeplywomierz to gdzie go umiescic.Blizej filtra czy blizej przepustnicy?
4.Co na to lambda ? jaka zalozyc (jej oznaczenia)
5.Jaka jest srednica ukladu wydechowego? (przypuszam ze 50mm)
Strasznie marudze.Chyba wypisalem juz wszystkie moje niewiadome odnosnie AKS,AFT.Mam nadzieje ze dostane od Was maniakow VW-ena odpowiedzi dzieki ktorym uda mi sie wystartowac z miejsca.
Z gory dziekuje
Pozdrawiam serdecznie
Obudowa filtra: 1H0 129 607 ED lub 1H0 129 669 lub 1H0 129 669 A
Przepływka (miernik masy powietrza): 037 906 461 BA (AKS i AKR; AFT ma inny) - montaż na obudowie filtra a w przypadku stożka - filtr sportowy montuje się na specjalnej przejściówca przykręconej do przepływki.
Rura (przewod ssacy): 1H0 129 684 C
Sonda Lambda (AFT i AKS): 021 906 265 AB
Średnica wydechu w AEK (na oko): niecałe 50mm

PZDR
Ostatnio zmieniony sob mar 26, 2005 11:02 przez borbet, łącznie zmieniany 1 raz.


dYZIO (nick: borbet)
[color=green][i]A ja jeżdżę na gazie...[/i][/color]

Awatar użytkownika
Mrozio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 171
Rejestracja: pn lis 29, 2004 19:49
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Mrozio » sob mar 26, 2005 09:05

Super.Wielkie Wielkie dzieki.
Pozdrawiam


TKD WTF

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości