SILNIK AHU I WTRYSKI ASV WARTO?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

trucha0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lis 04, 2006 14:34
Lokalizacja: PODLASKIE

SILNIK AHU I WTRYSKI ASV WARTO?

Post autor: trucha0 » pt lut 16, 2007 19:26

no wiec tak,jako ze autko jakos dziwnie pali w zimę w mrozy( ale tylko w mrozy w lato na dotyk) nie z dotyku tylko trzeba 1-1,5 raza obrócic,jak zapali 5-10sek,tak nierowno pochodzi i dopoki sie nie rozgrzeje choc troszke to takim niebieskawym dymkiem puszcza to najprawdopodobniej licze sie z tym ze beda lejace wtryski,oczywiscie zanim wymienie to jeszcze sprawdze czy to napewno one,wiec moje pytanie takie czy do silnika AHU wtryski ASV podejda i beda plug&play,czy spalanie wzroznie czy taki przecietny mechanik znajacy sie na komputerze ustawi mi kat wtrysku z tymi ASV zeby wykorzystac je optymalnie,podobno slyszalem ze normalne wtryski od AHU maja 190bar a ASV maja 220bar czy pompa VP 37 im wydoli i napewno sie one spisza pod zwykla pompa,czy spalanie czasem nie wzrosnie bo w lato bylem bardzo zadowolony z osiagniec tego silniczka,karoseria kombi,4 dorosle osoby w srodku plus caly bagaznik bagazu,oponki 185/65/14,predkosc 120-130km/h,trasa Suwałki-Zakopane i spowrotem srednie spalanie 5,1L, moje pytanie wiec chyba ze spalaniem jest uzasadnione:D
jak ktos by mial chwilke opowiedziec cos o tym to bym prosil:P,no i moje głowne pytanie skad wziasc te ASV nówki?ktos ma na opylenie,lub namiary jakies?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » sob lut 17, 2007 09:45

Daj se luz. Lejące wtryski będą ci kopciły na czarno.Niebieski dymek przy zapalaniu to mogą być uszczelniacze zaworów.Z kolei biała chmurka przez chwile to paliwo które wylatuje niespalone wydechem. Świeczki na pewno wszystkie dobre?Filtr?A jeśli tak, to można na VAGu dygnąć mu troszkę wiekszą dawke rozruchową...



trucha0
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lis 04, 2006 14:34
Lokalizacja: PODLASKIE

Post autor: trucha0 » pn lut 19, 2007 23:19

najgorsze ze on oleju praktycznie nie bierze,tzn.od wymiany do wymiany nie dolewam i jest stan czyli nie jest zle tak mi sie wydaje,na czarno przy ostrym deptaniu to znikome ilosci praktycznie zero dymku,filtr paliwa wymieniany razem z olejem,powietrza ma 10 tys.swiece sprawdzalem 2 miechy temu byly dobre,paliwo jest pewne prosto z orlenu bez posrednikow zadnych bo lejemy to do ciezarowek z pompowtryskami i one nie narzekaja,dopoki sie nie zagrzeje choc troche to tak puszcza tego dymka ale jak jest cieplej to nie bylo znaku tylko w zime



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pn lut 19, 2007 23:42

slyszalem ze normalne wtryski od AHU maja 190bar
dokładnie takie same jak do 1Z czyli 190 bar



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 345 gości