Czujnik krancowy w tylej klapie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Czujnik krancowy w tylej klapie

Post autor: manieczek111 » pt lut 16, 2007 17:34

Witam. Ostatnio szwankuje mi czujnik krancowy w tylnej klapie, no i przez to od czasu do czasu alarm mi sie wlacza.Podobno ten czujnik znajduje sie w zamku od bagaznika.Chcialem sie do niego dobrac ale przeszkadza mi plastykowa obudowa zalozona w zdluz tyllnej klapy.Jak ja zdjac?? Pewnie jest na jakies wpinki( jak wszystko w tym samochodzie:] ) ale jakos nie mogle ich zlokalizwac a nie chca za mocna pociagnac zeby czegos nie polamac.
Ten czujnik mozna wymienic czy trzeba caly zamek wymieniac??

Pozdr



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pt lut 16, 2007 17:41

Masz dwie śrubki w uchwytach (czy jak to tam nazwać, to za co zamykasz bagażnik), później trzeba dosyć konkretnie pociągnąć plastik w dół (przy otwartym bagażniku).
Sam zamek jest raczej nierzobieralny (jest nitowany), ja swój wrzuciłem do benzyny ekstrakcyjnej ale nie pomogło...jednak mój problem wyglądał trochę inaczej bo otwarcie bagażnika nie było sygnalizowane a u Ciebie jest sygnalizowane otwarcie przy zamkniętym bagażniku. U mnie nie działał tylko jeden styk i poradziłem sobie poprzez zmostkowanie dwóch przewódów które wychodzą z krańcówki (jednym dochodzi masa, dwoma wychodzi). U Ciebie powinno pomóc przeczyszczenie zamka.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Re: Czujnik krancowy w tylej klapie

Post autor: kiss » pt lut 16, 2007 18:47

manieczek111 pisze:Jak ja zdjac??



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » pt lut 16, 2007 18:54

Kilka instrukcji które napewno ci pomogą w rozwiązaniu problemu....

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » pt lut 16, 2007 18:56

Dzieki za te podpowiedzi. Udalo mi sie zdjac oslone, ale ciezko bylo.troche pekla i wlasnie siedze teraz i sklejam:]. Zaraz bede czyscil zamek, mam nadzieje ze to pomoze.



Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » pt lut 16, 2007 20:13

zeby wyjac zamek nie musisz wcale zdejmowac plastikowej oslony z klapy, odkrecasz dwie sruby przy zamku i wyjmujesz, odlaczasz wtyczke od krancowki i ciegno imasz go juz w rekach :bigok:


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/164379.html][img]http://images.spritmonitor.de/164379.png[/img][/url]

vibowit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lut 13, 2007 14:25
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Kontakt:

Post autor: vibowit » sob lut 17, 2007 01:24

manieczek111 pisze:Dzieki za te podpowiedzi. Udalo mi sie zdjac oslone, ale ciezko bylo.troche pekla i wlasnie siedze teraz i sklejam:]. Zaraz bede czyscil zamek, mam nadzieje ze to pomoze.
Daj znać czy się udało. Mam dokładnie ten sam problem.
U mnie komputer marudzi, że jadę z otwartą klapą i alarm się włącza po zamknięciu samochodu.



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » sob lut 17, 2007 10:51

vibowit pisze:Daj znać czy się udało. Mam dokładnie ten sam problem.
U mnie komputer marudzi, że jadę z otwartą klapą i alarm się włącza po zamknięciu samochodu.
Ok, bede Cie informowal o postepach:]
Wczoraj przeczyscilem zamek WD40 , przez cala noc bylo wporzadku, ale nad ranem znowu sie zalaczyl.
Pokombinuje jeszcze...



Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » sob lut 17, 2007 11:38

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15

jesli Wam ten temat cos pomoze to prosze, sam z tym walczylem, jednak czujak byla juz zalatwiona na amen i wykombinowalem inne roziwazanie


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/164379.html][img]http://images.spritmonitor.de/164379.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Wojtek0423
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: sob gru 16, 2006 23:28
Lokalizacja: Kraków/Skarżysko
Kontakt:

Post autor: Wojtek0423 » sob lut 17, 2007 14:09

Witam.
Misłem ten sam problem co i wy ale jakoś dałem sobie z tym rade. U mnie w tym włączniku jedna blaszka się urwała i niedziałało oświetlenie bagażnika ale zwarły sie dwie pozostałe blaszki i świeciło sie na desce. Szkoda że nie cyknąłem żadnych fotek W zamku umieszczony jest czarny plastikowy prostokącik do którego jest podpięta wtyczka z 3 przewodami. Sam włącznik jest prawie nie możliwy do dostania. Ja wyciągnołem go z zamka. Należy użyć dwóch mocnych wkrętaków tylko z wyczuciem żeby go za bardzo nie rozgiąć. Jak już ją wyciągniecie to można to rozłożyć na części. Jest tam suwak z trzema blaszkami i sprężyną a w drugiej części są różnej długości ścieżki po której ślizgają sie blaszki. Do naprawy była potrzebna blaszka miedziana lutownica i trochę cierpliwości.
Od naprawy minęło 4 miesiące, klapa odwierana kilka razy dziennie i narazie nadal działa.
:grin:



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » ndz lut 18, 2007 14:21

vibowit,

Proponuje Ci zebys rozebral zamek i wyjal z niego mikrowlacznik.Moze ci sie uda go uratowac.Jego konstukcja jest bardzo prosta wiec jak juz go rozbierzesz to bedziesz wiedzial o co chodzi.Przy zamknietej klapie styki sa rozwarte, ale u ciebie jak i u mnie dochdzi do zwarcia tych stykow.Jak go rozbierzesz to zobaczysz co i jak i moze cos ci sie uda wykombinowac.
A jak nie chce ci sie bawic to proponuje zrobic tak jak Szczeniak



WitekP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw paź 11, 2007 17:13
Lokalizacja: świętoszów

Post autor: WitekP » pt gru 07, 2007 22:32

Jateż mam taki kłopot jak zamykam auto pilotem włacz mi się alarm niemam pojęcia co jest grane.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 233 gości