powrot do tematu + zmiana (wymiana) silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
_Mati_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 14:16
Lokalizacja: LuBliN
Kontakt:

powrot do tematu + zmiana (wymiana) silnika

Post autor: _Mati_ » pt lut 16, 2007 13:45

mialem problem z zapalajaca sie kontrolka cisnienia oleju ponizszy link zawiera dokladniejsze informacje co do tej sytuacji i problemu z moim golfem
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=81297
we wtorek udalem sie do mechanika sprawa miala byc prosta i zalatwione mialo byc wszystko w jeden dzien niby uszczelka pod glowica niestety po rozlozeniu silniaka okazalo sie ze caly wal korbowy i glowica jest zjechana do tego panewki roz... zamiast gladkich polaczen ze soba na wale takie zjechane jakby metal tarl o metal nie wiem co bylo tego przyczyna ale nie moge nigdzie dostac pelnego walu z glowica do silnika 1,4 nigdzie nikt go nie ma bo podobno w golfach jest to mankament i te czesci rozchodza sie jak cieple buleczki ... w koncu wpadlem na pomysl wymiany silnika tylko oczywiscie mechanik mial sie tym zajac i schodzi mu juz 3-4 dzien .. poradzcie cos na jaki silnik wymieniac niby chcialem od golfa IV 1,4 ale jakies zlaczenia skrzyni biegow nie pasoja nie wiem co mam zrobic same problemy niech ktos cos poradzi moze ktos ma z okolic lublina dobry niezajechany silnik
moje autko:
Golf III 1,4 benzyna 1996
<mechanik jest naprawde pojetny ale jakos mu sie nie spieszy>
mam 1400zl na silnik

€POMOCY$

[ Dodano: Pią Lut 16, 2007 12:54 ]
oczywiscie cos mocniejszego ze skrzynia i kompem by mnie interesowalo tylko nie zjechane i z malym przebiegiem i na lubelszczyznie najlepiej !! thX



Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » pt lut 16, 2007 13:56

Wymień silnik na taki sam jaki masz! Nie będziesz miał problemów czy skrzynia pasuje lub inne mocowania. Kosz samego silnika bez osprzętu to jakieś 900 PLN.
A remont silnika napewno byłby droższy.



Awatar użytkownika
_Mati_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 14:16
Lokalizacja: LuBliN
Kontakt:

Post autor: _Mati_ » pt lut 16, 2007 13:59

myslicie ze zdziera ze mnie mechanik jak krzyczy sobie za silnik taki sam 1300zl ??


Obrazek

Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » pt lut 16, 2007 14:04

Jeżeli 1300 to cena za silnik i wymianę to raczej jest to normalna cena, ale spróbuj sie targować. 100 powinien opuścić ;) U mnie w Płocku silnik kupisz za 900 (można sie targować) + 300 wymiana u mechanmika (też powinien spuscić z ceny, chociaz na flszke) ;)



Awatar użytkownika
_Mati_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 14:16
Lokalizacja: LuBliN
Kontakt:

Post autor: _Mati_ » pt lut 16, 2007 14:09

za sam silnik 1300 a raczej do 1300 do tego 250 za robocizne


Obrazek

Awatar użytkownika
Novik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: śr lis 15, 2006 14:14
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Novik » pt lut 16, 2007 14:17

Jeżeli silnik jest bez osprzętu to drogo, jeżeli z osprzętem to tak chodzą w tej cenie, ale mógłby coś opuścić, a robocizna to tak wychodzi ok 300



Awatar użytkownika
_Mati_
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 14:16
Lokalizacja: LuBliN
Kontakt:

Post autor: _Mati_ » pt lut 16, 2007 14:52

teraz wiem ze wogole nie moze znalezc silnika takiego jak ja mam wszystkie z tych co ogladal sa zle moze ktos pomoze silnik jaki mi jest potrzebny to : 1,4 8-mio zaworowy wilopunktowy wtrysk , skrzynia biegow wybieranie biegow z gory, miska olejowa aluminiowa , z rozrusznikiem przed kolektorem to takie mniej wiecej cechy silnika po ktorych moze ktos sie obczai ze chodzi o taki sam jak ona ma bede bardzo wdzieczny za pomoc

a i jeszcze jest mozliwosc jesli by ktos mial glowice o nr: 030103374 H bo albo ona albo wymiana silnika

P O M O C Y :(


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 395 gości