Dziwne zachowanie samochodu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Dziwne zachowanie samochodu.

Post autor: Darayavahus » pn lut 12, 2007 15:51

Odebrałem wczoraj samochód z całym nowym sprzęgłem i nowym lewym przegubem od mechanika. Pierwsze co zauważyłem to to, ze kierownica chodzi lekko jakby straciła połączenie z kołami. Mam co prawda wspomaganie, ale żeby w 17-letnim samochodzie chodziło lżej niż w nowym Focusie to chyba przesada. Jak ruszam albo dadaje gazu to mi kierownica skręca w prawo. Jak jadę i puszczam gaz też (ale troche mniej), jak wciskam sprzęgło to jedzie prosto i nic nie ściąga. To jedna kwestia.
Druga, chyba połączona z pierwszą to chrobotanie/tarcie. Wczoraj tylko słyszałem i czułem w kierownicy przy mocniejszych skrętacch w prawo, dzisiaj czuję nawet przy ruszaniu i słyszę przy normalnej jeździe. Przed oddaniem do mechanika miał tylko rozwalone sprzęgło i stukający przegub.
Ktoś ma jakiś pomysł co to moze być? Drugi stary przegub do wymiany? Źle założony nowy? Rozregulowana geometria? Łożysko do wymiany (tak nagle i niespodziewanie by wysiadło?)? Wspomaganie zaczęło świrować? Może mi dyferencjał przy okzaji rozwalił? Nie mam pojęcia...
Jakie kto ma sugestie?
Ostatnio zmieniony czw lut 15, 2007 20:27 przez Darayavahus, łącznie zmieniany 1 raz.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn lut 12, 2007 15:58

Darayavahus, a czy on ustawiał geometrie po wymianie przegubu ?? czy nie ??



Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » pn lut 12, 2007 16:01

Nie, właśnie się nad tym zastanawiam, bo teoretycznie miał wyjętą skrzynię biegów, wyjętą półoś to nawet koła nie trzeba zdejmować do wymiany przegubu wtedy... ale może się mylę. No i jeszcze pozostaje kwestia nagłego pojawienia się nieprzyjemnych odgłosów.


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pn lut 12, 2007 16:06

Cholera no to moze faktycznei coś spartolił !! Ja bym do niego pojechał i powiedział co jest grane !! Niech zobaczy rozbierze pzy Tobie najwyzje i jak bedzie z jego winy spartolone to niech naprawia na swój koszt a jak wynikła nowa usterka t osobie pokryjesz :D



Awatar użytkownika
Wolu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 417
Rejestracja: śr sty 31, 2007 18:35
Lokalizacja: PRUDNIK - GERAARDSBERGEN (BELGIA)
Kontakt:

Post autor: Wolu » pn lut 12, 2007 18:31

Lepiej sprawdz jeszcze raz ten przegub bo geometria niema tu nic do znaczenia, chyba ze sciagal koncówki tylko w jakim celu??? Moze cos spartolił :bigok:


POMÓZ INNYM: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104841&start=0

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » czw lut 15, 2007 20:09

Problem jest dalej nierozwiązany... Mam nowe łożysko i nowe łożysko amortyzatora (to gumowe wkręcone w samochód od góry). Sprawa tarcia zniknęła, ale kierownicę mi nadal sam skręca. Chociaż zyskał nieco na stabilności. W zasadzie bym z tym od razu na geometrię pojechał gdyby nie to, ze ściąga go jedynie przy przyśpieszaniu. Przy jeździe "na luzie" jedzie prosto i nawet nie myśli skręcić. Jakieś sugestie?


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw lut 15, 2007 20:18

Geometria !!!


Obrazek
Obrazek

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » czw lut 15, 2007 20:20

Ktoś jeszcze głosuje za geometrią? Ręka do góry! Powiem wam, ze stary samochód to kosztowna zabawka...


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw lut 15, 2007 20:21

:metal:


Obrazek
Obrazek

Darayavahus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 14:11
Lokalizacja: z Gdańska
Kontakt:

Post autor: Darayavahus » czw lut 15, 2007 20:26

W takim razie jutro poszukiam kiegoś warsztata. Kolejne dyszki dołożone do interesu...


Stereotyp kierowcy Golfa to dresiarz słuchający techno. Ja noszę glany, bojówki i słucham w moim Golfie Death Metalu dla odmiany.

david81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 16:06
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: david81 » pt lut 16, 2007 18:37

Pewnie geometria,najlepiej to od razu zrobić po co ma oponki drzeć,pozdro :)


mk2 vr6 robi się ;-)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości