Silnik się dusi po wciśnieciu gazu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jojo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: czw lis 11, 2004 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Silnik się dusi po wciśnieciu gazu.

Post autor: jojo » czw lis 03, 2005 14:58

Pojeździłem wczoraj troszke ostrzej i nagle silnik zaczął się dusić , tzn po wciśnieciu gazu obroty trochę rosną ,a potem nagle sie dusi i spadają i często silnik gaśnie. W ogóle nie da się jeździć. Może macie pomysł co mogło się stać ?



Awatar użytkownika
wójaszek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 874
Rejestracja: pn paź 17, 2005 23:23
Lokalizacja: NIDZICA - brama na VWARMIĘ I MAZURY
Kontakt:

Post autor: wójaszek » czw lis 03, 2005 15:53

po pierwsze to należało by wspomnieć o modelu autka i jego kilku parametrach



brisk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sty 09, 2007 17:11
Lokalizacja: Sępopol

Post autor: brisk1 » śr lut 14, 2007 09:45

Mam to samo Golf MK3 1.4 ABD dokladnie to amo jest u mnie dlawi sie jak cholera wynienione: kopulka, plalec i swiece (NGK) Nie mam pojaecia co moze byc :/ Prosze o pomoc moze ktos mial to samo i udalo sie jakos zrobic?



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr lut 14, 2007 09:55

brisk1, może warto ustawić zapłon
jojo, może warto napisac co to za silnik na początku (i co za auto)


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

brisk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sty 09, 2007 17:11
Lokalizacja: Sępopol

Post autor: brisk1 » śr lut 14, 2007 22:37

zaplon byl ustawiany u mechanika jest wszystko ok wiec na pewno nie zaplon



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » czw lut 15, 2007 00:40

zaplon byl ustawiany u mechanika jest wszystko ok wiec na pewno nie zaplon
więc zostaje nieodpowiednia dawka paliwa lub przestawony rozrząd


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » czw lut 15, 2007 00:50

brisk1 pisze:Mam to samo Golf MK3 1.4 ABD dokladnie to amo jest u mnie dlawi sie jak cholera wynienione: kopulka, plalec i swiece (NGK) Nie mam pojaecia co moze byc :/ Prosze o pomoc moze ktos mial to samo i udalo sie jakos zrobic?
a kiedy zmieniałeś filtr paliwa ? sprawdz sobie czujniki temperatury i sonde lambda ... :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » czw lut 15, 2007 00:59

UStawienie zaplonu u mechanika nie jest jeszcze warunkiem poprawności ustawienia. Sprawdź czy pasek jest na punktach. Najpierw wykręć korek ze skrzyni i sprawdzaj na postawie tego. Te objawy, które są opisane (wykluczając najbardziej prawdopodobny zapłon) mogą wskazywać na niedomagania układu zasilania paliwem. Trzeba sprawdzić czy nie jest wywalona uszczelka pod wtryskiem i czy wężyki doprowadzające paliwo nie mają możliwości zasysania powietrza. Warto też pomierzyc czujnik temperatury bo mozliwe, że wartości które pokazuje są zupelnie nie adekwatne do tych które powinny być :)Sprawdzić sonde miernikiem. No i ten nasz kochany czujnik halla, który potrafi robić takie psikusy, że wszystkich objawów jego uszkodzenia nie jest w stanie nikt opisać :) No i jeszcze TPS :) Najlepiej podpiąć auto pod kompa- może coś pokaże. Jesli wykluczy się wszystkie nieprawidłowości związane z pierdólkami typu puszczający wężyk podciśnienia lub umierająca pompa paliwa, filtr paliwa to można przejść do pomiarów elektryki. Nie ma co ukrywać, że jak ktoś nie wie jak to zrobić lub chce zaoszczędzić, najlepiej udać się na szrot i podmieniać.



brisk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sty 09, 2007 17:11
Lokalizacja: Sępopol

Post autor: brisk1 » czw lut 15, 2007 12:54

Tak... filtr paliwa byl wymieniany jakies 1,5 tyś km temu wiec to na pewno nie jego wina... a co do reszty to nie wiem posprawdzam i dam wam znac :) I jeszcze jedno silnik na luzie pracuje bardzo nie rowno



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw lut 15, 2007 13:55

brisk1 pisze:jeszcze jedno silnik na luzie pracuje bardzo nie rowno
Wypadało to napisac wcześniej. Ale i tak przyczyny mogą być takie jak opisał Ci Jacenty85,
A sprawdzałeś na kompie czy nie ma jakiś błędów??


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

brisk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sty 09, 2007 17:11
Lokalizacja: Sępopol

Post autor: brisk1 » czw lut 15, 2007 14:04

Bylem na komoie jakies dwa miesaice temu i nie bylo zadnych bledow a teraz to nie wiem

[ Dodano: 15 Lut 2007 13:50 ]
Juz wiem co jest... wlasnie przekladałem przewody z Golfa mojego taty :D I to wina przewodow WN !! Dzieki za wszystko :)



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » czw lut 15, 2007 15:11

no brawo brawo. Właśnie to jest wada forum. Człowiek myśli, ze ktoś podsawy sprawdzi i idzie dalej tym tropem a tu masz...wymienił świece, kopułke, palec a zapomniał przewodów sprawdzić. To juz chyba nikomu z nas do głowy by nie przyszło. Może zrobimy dopiske : zanim zadasz pytanie sprawdź podstawowe rzeczy. :helm:



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw lut 15, 2007 15:32

brisk1, to jeszcze dodam na przyszłość - jak auto szarpie to pierwsze są do sprawdzenia nawet może nie tak świece jak przewody


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

brisk1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt sty 09, 2007 17:11
Lokalizacja: Sępopol

Post autor: brisk1 » czw lut 15, 2007 17:58

No sorki ale nie sprawdzalem ich dlatego ze wczesniej mi szarpal i chodizl nie rowno a tez bylo mokro pojechalek do mechanika zmienil mi kopulke, palkece pozniej sam zmienilem swiece i sie dopiero wtedy zaczelo wiec myslalem ze przeowy sa ok :) Ale teraz juz wiem... jutro kupuje przewody i bede sie cieszyl normalna jazda moim kochanym golfem :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 314 gości