Syrena Alarmowa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Syrena Alarmowa

Post autor: manieczek111 » sob lut 10, 2007 19:49

Witam!
Chce podlaczyc syrene alarmowa do centralki, no i musze przeciagnac kable z komory silnikowej do wnetrza samochodu.Niby znalazlem miejsce po stronie kierowcy ale jak na to popatrzylem do az mi sie odechcialo( wszystko jest jest poupychane na scisk). Jest moze jeszcze jakas inna droga??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 10, 2007 19:56

Często dla ułatwienia nacinają te uszczelki z wiązkami z boku obok wiązki i tak puszczają. Ale jak się postarasz to przepchniesz środkiem jak należy, najpierw wyciąg gumę, przełóż przewody, potem załóż gumę z poworotem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » sob lut 10, 2007 20:08

Tez przez chwile pomyslalem zeby przebic sie jakas boczna uszczelka,ale wtedy to bedzie zbyt widzoczne.A wiadomo ze zlodzieje zaczynaja od unieszkodliwienia syreny.
Sama guma w tej glownej wiazce to nie problem,te przewody sa jeszcze owiniete jakas gabka i izolacje.Szczerze mowiac nie chce mi sie tego wszystkiego rozrywac:]



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » sob lut 10, 2007 21:02

Ale wlasnie obok kabli ktore biegna od komory silnika do wewnatrz powinna byc jaka zaslepka.. Dokladniej przy samych kablach taki wezyka jak gdyby zaslepiony. Po przecieciu jego jest miejsce na kable...

Postaram sie w dzien zrobic jakies zdjecie by to zoobrazowac


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 10, 2007 21:04

argument z widocznością kabli dla złodzieja odpada, i tak znajdzie syrenę bo wyje. Ale rosumiem argument estetyczny i zachowania szczelności. Gąbka jest chyba tylko od wewnątrrz auta. Izolacja owszem owija całą wiązkę. Możesz wziąć kawałek sztywnego drutu, na końcu zrobić małe oczko i zacinąć w nim kabel który chcesz przeciągać. wkładasz ten sztywny drut w gumę koło wiązki i z drugiej strony wyciągasz razem z kablem. Da się na pewno, robiłem tak.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » sob lut 10, 2007 22:03

rakczek pisze:Postaram sie w dzien zrobic jakies zdjecie by to zoobrazowac
Thx za zangazowanie, ale nie klopocz sie , poradze sobie bez zdjec.Wiem o co chodzi.Chcialem sie tylko wypytac na forum czy nie ma jakies latwiejszej drogi,zeby pozniej po dlugiej walce z "tym" przejsciem nie dowiedziec sie ze moglem "tamtedy".
Jutro sie posiluje...

Pozdr for everyone!



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr lut 14, 2007 23:13

A ja tylko dodam od siebie że polecam syrene z podtrzymaniem zasilani, a więc taką że nawet po odcięciu zasilania z aku zawsze zadziała.... Jeste może troche droższa bo kosztuje około 60-70 PLN, ale zabezpiecza bardziej samochód...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » czw lut 15, 2007 18:28

regitmc pisze:A ja tylko dodam od siebie że polecam syrene z podtrzymaniem zasilani
I wlasnie taka mam:]. A wie ktos moze czy mozna podlaczyc pod alarm dwie syreny.Chodzi mi dokladnie o to ile mniej wiecej pradu pobiera taka syrenka?Bo wyjscie na syrenke mam ograniczone do 2 Amperow.I tak sie zastanawiam czy druga syrenka pociagnie na tym samym wyzwalaniu?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości