gasnący silnik 1.6 SR '00 + odpalanie jak disel:)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bober
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 20:12
Lokalizacja: zaborów /WARSZAWA

gasnący silnik 1.6 SR '00 + odpalanie jak disel:)

Post autor: Bober » pn lut 12, 2007 22:54

witam, mam problem: po odpaleniu zimnego silnika dodając gazu samochód gaśnie? może ktoś wie dlaczego? dodatkowo samochód odpala jak disel (głośno przy odpalaniu). samochód ma przejechane 80 tyś.
pozdrawiam. :grin:



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Re: gasnący silnik 1.6 SR '00 + odpalanie jak disel:)

Post autor: ppoll27 » wt lut 13, 2007 00:01

Bober pisze:witam, mam problem: po odpaleniu zimnego silnika dodając gazu samochód gaśnie? może ktoś wie dlaczego? dodatkowo samochód odpala jak disel (głośno przy odpalaniu). samochód ma przejechane 80 tyś.
pozdrawiam. :grin:
A bez dodawania gazu chodzi OK ? Na mój gust to jakiś czujnik temperatury. Z tym głośnym odpalaniem to chodzi ci o pierwsze sekundy pracy czy całe minuty zanim się nagrzeje ? Świece są świeże czy fabryczne ? Czy jest wymagana ilośc oleju i kiedy był zmieniany ? Czy zimny silnik się mocno trzęsię czy na ciepło też ? Czy może na ciepło wszystko jest OK ?


TDPower

Bober
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 20:12
Lokalizacja: zaborów /WARSZAWA

Post autor: Bober » wt lut 13, 2007 14:46

samochód gaśnie po odpaleniu , po dodaniu gazu gdy jest zimny silnik. jaka to przyczyna? olej były wymieniony, silnikiem nie trzęsie a jeżeli chodzi o odpalanie to przy samym rozruchu głośno (jak disel )odpala, jeżeli chodzi o zimny/goracy silnik to pracuje on cicho. samochód dpoiero kupiłem świec jeszcze nie wymieniałem.



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » wt lut 13, 2007 15:09

Potwierdzam to może być czujnik temp. Warto by wziąć auto na kompa i sprawdzić czy nie ma innych błędów, które wskazywałyby na inne uszkodzenia.



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » wt lut 13, 2007 18:15

Albo czujnik temperatury cieczy chłodzącej, albo świece, a być może przepływomierz zaczyna wysiadać... Najlepiej podoepnij się pod VAG-a i zdiagnozuj samochód.... Zaoszczędzi ci to raz czas dwa czasem dużo pieniędzy...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Bober
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 20:12
Lokalizacja: zaborów /WARSZAWA

Post autor: Bober » wt lut 13, 2007 20:55

ok dzieki zapomoc a co z tym odpalaniem jak diesel czy te silniki tak maja :goof: ???????



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » wt lut 13, 2007 21:03

Bober pisze:a co z tym odpalaniem jak diesel czy te silniki tak maja ???????
Prędzej jest to charakterystyczne dla silników 1.4



UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » wt lut 13, 2007 21:09

normalne ze Ci tak odpala bo masz smarowanie mechaniczne, wiec nie masz czym sie przejmowac, tak byc powinno :) w kazdym SR tak jest :)



Awatar użytkownika
Jerzas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: wt gru 05, 2006 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jerzas » wt lut 13, 2007 21:27

Bober pisze:co z tym odpalaniem jak diesel czy te silniki tak maja ???????
Zapewne masz hydrauliczne popychacze zaworów z samoczynną regulacją luzów. Popychacze hydrauliczne mogą hałasować nawet kilkadziesiąt sekund po odpaleniu po dłuższym postoju.
Juz w golfach 3 były hydrauliczne popychacze zaworów wiec w 4-ach tez pewnie są.
Jesli masz hydrauliczne popychacze to ten hałas trwający kilka (a nawet kilkadziesiąt sekund) jest jak najbardziej normalny.



Awatar użytkownika
Street Fighter
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pt gru 22, 2006 18:32
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Post autor: Street Fighter » wt lut 13, 2007 21:47

UcHO pisze:normalne ze Ci tak odpala bo masz smarowanie mechaniczne, wiec nie masz czym sie przejmowac, tak byc powinno :) w kazdym SR tak jest :)
U mnie cichutko odpala i cicho na zimnym chodzi... Może to kwestia przyzwyczajenia, bo mam w domu jeszcze 2 TDi-ki


\(O8o)==®==(o8O)/
[b]S[/b]augrohr[b]R[/b]egisterumschaltbar rulez ;)

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » wt lut 13, 2007 22:26

Bober pisze:ok dzieki zapomoc a co z tym odpalaniem jak diesel czy te silniki tak maja :goof: ???????
To moze byc dobra oznaka tego że czas wymienic olej ! Jak jest bardzo wypracowany to układ regulacji luzu potrafi hałasowac metalicznie nawet do kilkunastu sekund (na zimno), a i cały silnik chodzi dużo głośniej. Polecam uwadze. Acha i do takiego autka, jesli silnik wyglada ogólnie OK, bez wycieków to warto spróbowac wlac syntetyk 5W40 (raczej nie rzadszy) np Shell'a :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » wt lut 13, 2007 22:54

Street Fighter pisze:
UcHO pisze:normalne ze Ci tak odpala bo masz smarowanie mechaniczne, wiec nie masz czym sie przejmowac, tak byc powinno :) w kazdym SR tak jest :)
U mnie cichutko odpala i cicho na zimnym chodzi... Może to kwestia przyzwyczajenia, bo mam w domu jeszcze 2 TDi-ki
Mój też jest cichy, więc raczej to nie reguła... Przyznaje jednak że na większym mrozie troche głośniej chodzi kilka minut po odpaleniu, ale to zrozumiałe-silnik rozprowadza olej dopiero...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

UcHO
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 514
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 19:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: UcHO » śr lut 14, 2007 14:12

regitmc pisze:
Street Fighter pisze:
UcHO pisze:normalne ze Ci tak odpala bo masz smarowanie mechaniczne, wiec nie masz czym sie przejmowac, tak byc powinno :) w kazdym SR tak jest :)
U mnie cichutko odpala i cicho na zimnym chodzi... Może to kwestia przyzwyczajenia, bo mam w domu jeszcze 2 TDi-ki
Mój też jest cichy, więc raczej to nie reguła... Przyznaje jednak że na większym mrozie troche głośniej chodzi kilka minut po odpaleniu, ale to zrozumiałe-silnik rozprowadza olej dopiero...
aj gadasz glupoty po prostu nie zwracasz na to uwagi, musi odpalac glosniej gdyz na sucho w poczatkowej fazie leci, jeden zwraca na to uwage drugi nie
ale po twoich postach widze ze Twoj akl jakis zupelnie wyjatkowy, nie stuka, nie szarpie, nie jezdzi



Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr lut 14, 2007 14:41

UcHO pisze:aj gadasz glupoty po prostu nie zwracasz na to uwagi, musi odpalac glosniej gdyz na sucho w poczatkowej fazie leci, jeden zwraca na to uwage drugi nie
A to ciekawe że lepiej wiesz odemnie jak mój MkIV chodzi... Musisz mieć niezły wywiad... :chytry:
UcHO pisze:ale po twoich postach widze ze Twoj akl jakis zupelnie wyjatkowy, nie stuka, nie szarpie, nie jezdzi
Czasy stukania i szarpania już się skończyły jak się dba o samochód, a jaździ się bardzo dobrze... :jezor:
No ale Twój AKL to jest bardziej wyjątkowy od mojego, początkowe nieco ponad 100 KM, zamieniłeś w 136, a ostatnio czytałem że już masz 170 KM.... A jaką wartość planujesz ostatecznie osiągnąć ???


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 254 gości