Centralny zamek w Golf II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Centralny zamek w Golf II

Post autor: Agamek12 » wt sie 31, 2004 13:27

Czy ktoś zakładał sam centralny zamek w Golfie II 5d? czy dużo przy tym jest rzeźby, robić samemu czy wołać "majstra"? (chodzi mi o trudność w montażu siłowników)
Ostatnio zmieniony czw wrz 02, 2004 14:17 przez Agamek12, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
marek29
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:59
Lokalizacja: Krzeszowice
Kontakt:

Post autor: marek29 » wt sie 31, 2004 14:18

Jeżeli Czujesz się na siłach,to niema problemu.
Ja zakupiłem komplet 5D do mojego poprzedniego samochodu i założyłem sam.Wszystko co otrzymałem w komplecie wystarczyło.
Zresztą człowiek króry to sprzedawał sam zasugerował jak najlepiej założyć siłownik bez zbędnego kombinowania.
Pamiętaj żeby spowrotem przykleić folię na drzwi, i pomyśl nad gumą łączącą drzwi z karoserią (do mnie spasowała od jakiegoś francuza)



Awatar użytkownika
dominoh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 11:05
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: dominoh » ndz wrz 05, 2004 21:53

Centralny zamek do 2drzwiowego= 50zł - oferta nowego kompletu na giełdzie samochodowej. Sterowanie pilotem do niego ( najtańsze 8-( ) 70zł. Zestaw do samodzielnego montażu ( bez przewodów ).


CZARNY NISKI SZEROKI

piasek

Post autor: piasek » sob wrz 11, 2004 18:07

Z założeniem centrala nie ma żadnego problemu. Montowałem ostatnio u siebie alarm z centralem (na allegro 170 zł). Musisz rozebrać tapicerki, nawiercic pare otworów zamocować siłowniki i połączyć wodziki od nich z wodzikami orginalnymi. Pociągąć kable do centralki sterującej, ktorą najlepiej umieścić gdzieś pod deską rozdzielczą (w golfie mk1 jest duzo miejsca nad schowkiem), do centralki podłączyć zasilanie i mase i to wszystko. Pamiętaj aby z przodu zainstalować siłownik ze sterowaniem (w moim przypadku odchodziło od niego 5 kabli) a z tyłu z dwoma kablami. Jakbyś miał jakieś problemy to pisz na GG, chętnie pomoge.



bandit

Post autor: bandit » śr wrz 22, 2004 12:48

mam podobny problem, mianowicie gdzie założyć siłowniki w tylnych drzwiach w mkII?



Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » czw wrz 23, 2004 09:00

Na szrotach mozna spotkać oryginalne zamki pneumaryczne, zabawy trochę więcej ale chodzi ........ poezja. Ja trafilem za grosze z Audi 80 ale cięgła przerabialem bo są inne. Pozdrawiam Paweł



Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » czw wrz 23, 2004 09:03

bandit pisze:mam podobny problem, mianowicie gdzie założyć siłowniki w tylnych drzwiach w mkII?
tam są takie długie (smieszne) cięgła (w oryginale oczywiście) i są fabrycznie otwory do siłownika. Pzdr.



sprewello
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: czw sty 06, 2005 00:34
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Post autor: sprewello » pt sty 07, 2005 15:23

A prad do centralki sterujacej to skad ciagnac?? Mozna np. z zapalniczki?? Pozdro



gipson

Post autor: gipson » pt sty 07, 2005 16:01

sprewello pisze:A prad do centralki sterujacej to skad ciagnac?? Mozna np. z zapalniczki?? Pozdro
Pociągnij sobie z akumulatora, przy okazji bedziesz mogl zasilic np alarm. tylko pamietaj o bezpieczniku.



KAT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: czw gru 02, 2004 17:47
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: KAT » pt sty 07, 2005 16:20

A ja właśnie jutro (sobota) będę z kumplem zakładał u siebie alarm w golfie jak bedzie wszystko dobrze (albo i źle) to postaram się to tu opisać



gogi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 01, 2004 20:17
Lokalizacja: Kielce, Wawa
Kontakt:

Post autor: gogi » pt sty 07, 2005 16:51

marek29 pisze:Pamiętaj żeby spowrotem przykleić folię na drzwi, i pomyśl nad gumą łączącą drzwi z karoserią (do mnie spasowała od jakiegoś francuza)
Sorki, ze troszke nie na temat, ale czemu ta folia jest taka wazna i czym ewentualnie ja mozna zastapic, zwykla gruba folia? Bo u mnie juz jest troszke podnisszczona i ewentualnie bym ja wymienil w ktorys sloneczny dzionek.

Pozdrawiam


--
gogi

Wcześniej MK2, teraz MK4.

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » pt sty 07, 2005 16:55

gipson pisze:
sprewello pisze:A prad do centralki sterujacej to skad ciagnac?? Mozna np. z zapalniczki?? Pozdro
Pociągnij sobie z akumulatora, przy okazji bedziesz mogl zasilic np alarm. tylko pamietaj o bezpieczniku.
radzilbym jeszcze zabezpieczyc ( bezpiecnzikiem) wyjscie od alarrmu na swiatla ( badz kierunki) jesli takiego nie ma , zawsze kolejne utrudnienie dla zlodziei :)


Obrazek

andrew2101

Post autor: andrew2101 » pt sty 07, 2005 19:35

Kiedy masz folie dzurawą bądz jej brak,będzie ci podczas jazdy wiaterek
gwizdał i powieje chłodem w takie dni jakie teraz mamy :grin:



gogi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 01, 2004 20:17
Lokalizacja: Kielce, Wawa
Kontakt:

Post autor: gogi » pt sty 07, 2005 19:44

andrew2101 pisze:Kiedy masz folie dzurawą bądz jej brak,będzie ci podczas jazdy wiaterek
gwizdał i powieje chłodem w takie dni jakie teraz mamy :grin:
No to trzeba posprawdzac drzwi, bo cosik wieje, ale myslalem, ze to przez uszczelki (ale jedno nie wyklucza drugiego) :):)

Pozdrawiam


--
gogi

Wcześniej MK2, teraz MK4.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 311 gości