Jaki najlepszy silnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » wt lut 13, 2007 23:07

Paweł_G pisze:co oglądam oferty to wszystkie bęzynowce albo 1.4 16V albo 1.6 SR - a to chyba 8V?
Dokładnie 1,6 SR to silnik 8V, ale takich było najwięcej...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

grzegorz65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 11:41
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: grzegorz65 » sob lut 17, 2007 12:35

regitmc pisze:Pod pojęciem problemy natury eksploatacyjnej miałem na mysli dużą ilość spalanego przez ten silnik oleju. Nie zależnie czy nowy czy stary, duża ilość użytkowników właśnie uskarża się na ten problem. Bo spalanie 1 litra oleju na 1000km nie jest rzeczą normalną
Rok temu kupiłem Golfa z silnikiem 1,4 16V, był świeżo po wymianie oleju (syntetyk MOBIL 1) i nauczony przez poprzedni samochód (Polonez) dokupiłem litr Mobila na dolewki. Od tamtej pory przejechałem 17 tys. km i ten litr oleju mam do dziś, nawet go nie otworzyłem. Tak to 1,4 spala olej!! Oczywiście po 15 tys. zmieniłem olej. Może jednak mój silnik jest jakiś wyjatkowy? :bajer: Pozdrawiam!


Grzegorz

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » sob lut 17, 2007 14:20

Być może ci wszyscy użytkownicy silnikó w 1,4 16V pisząc o swoich problemach na forum to tylko jaja sobie robili... :kac:


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

greg

Post autor: greg » sob lut 17, 2007 14:41

grzegorz65 pisze:Może jednak mój silnik jest jakiś wyjatkowy?
nie jest wyjątkowy - sam się kiedyś zastanawiałem i założyłem taki wątek - czy volkswageny golfy naprawdę się psują czy też ich właściciele doprowadzaja do tego, ale niedobry moderator skasował i się nie dowiedziałem



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob lut 17, 2007 15:15

Nie mozna wszystkich silników wpakowac do jednego wora. Silnik ten sam ale rozne partie sa podczas produkcji oraz części tak samo z róznych partii. Moze jedne motory sa lepiej wykonane a ine mniej, moze jedni własciciele dbaja o nie bardziej lub mniej. Fakty sa takie ze były sygnały iz te silniki potrafia troszke oliwy upic. Na ile są to sporadyczne przypadki ? - trudno powiedziec za mało danych posiadamy.

Co do VW to po przeczytaniu testu VW Turana w ostatnim Auto Świece/Auto Bild który był przeprowadzony przez niemickich dziennikarzy ręce mi opadły.........

Pozdrawiam



grzegorz65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 11:41
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: grzegorz65 » sob lut 17, 2007 19:51

regitmc pisze:Być może ci wszyscy użytkownicy silnikó w 1,4 16V pisząc o swoich problemach na forum to tylko jaja sobie robili... :kac:
W jakimś artykule na temat Golfa wyczytałem, że silniki 1,4 z poczatku produkcji Mk4 miały wadę konstrukcyjną układu smarowania i to być może wyjaśnia, że niektórzy użytkownicy skarżą się na "spalanie" oleju.


Grzegorz

refild
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:02
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: refild » pn lip 21, 2008 23:53

ja mam juz rok mk 4 1.4 16 V i nie bierze mi oleju ;) kolega kupil niedawno na gieldzie auto kupione w polsce z salonu ...i mu bierze ..fakt faktem ja sprowadzilem z berlina ;p
nom i moj jest jakby tak bardziej dynamiczny od tego kolegi szybciej sie do 100 zbierze moj niz jego :) pozdrawiam



Adamik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 25, 2008 12:10
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Adamik » wt lip 22, 2008 09:48

To bardzo dobry zakup. Mało kto zwrócił w tym wątku uwagę na to, że TDI z małym przebiegiem jest tak naprawdę praktycznie nie do dostania. Jeśli ktoś kupuje diesla, to po to, żeby dużo jeździć. Przy małych przebiegach nie zwróciła by się różnica cenowa pomiędzy silnikiem diesla i benzynowym. A tu warto zwrócić uwagę na to: silnik owszem żywotny i ekonomiczny, ale ilość przejechanych km ma wpływ na prawie każdą część w samochodzie. A części do diesla są droższe. Realia są takie, że ja przez kilka miesięcy bardzo aktywnie szukałem TDI i nie znalazłem samochodu z małym przebiegiem, bezwypadkowego i ogólnie zadbanego. Większość wyglądała tak, jakby ktoś do nich wsiadał z grabiami i innym sprzętem gospodarczym, a przebiegi na 100% były kręcone. W końcu, kiedy już myślałem, że nie dostanę przyzwoitego VW, trafił mi się MK4 1,6 16 V i to był strzał w 10 w moim przypadku. Samochód bardzo, bardzo dynamiczny. Spalanie ok. 7 l. na mieście, na trasie nie wiem, bo nie wyjeżdżałem nigdzie dalej. 5 letnie autko z przebiegiem 74 kkm, przynosi naprawdę wiele radości, a mało wydatków.



pietrek350
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 13, 2008 13:39
Lokalizacja: krosno

Post autor: pietrek350 » wt lip 22, 2008 10:03

ja tez moge ci polecic 1.8T mam wirusa na ok190KM



Michau
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 450
Rejestracja: wt gru 28, 2004 16:17
Lokalizacja: SK
Auto: mk4 variant
Silnik: axr

Post autor: Michau » śr lip 23, 2008 12:50

ja polecam 1.6 101kM no i jak masz czas i cierpliwość na poszukiwania to szukaj DOBREGO TDI.
Co do 1.4 to kilku znajomych ma problemy, ale czy te troche oleju na 1000km to na prawdę taki wielki problem dla niektórych? kupisz mk5 albo nowe A4 z mocnymi dieslami to przeważnie litr na 1000km dolejesz.... jednak w 1.4, jak dla mnie te 75koni w mk4 to trochę mało. szukaj 1.6 na wielopunkcie- to kompromis między mocą a kosztami- takie moje zdanie. U mnie w A4 ten silnik ma 220tkm i zero zużycia, zero wkładu (olej, rozrząd i tyle). Wszystko zależy jak trafisz.
Udanych łowów :helm:


mk1 1.6D->mk2 GT special->mk3 1.6->mk3 1.8aam->mk2 GT special->mk3 GTD->mk3 GT adz->astra II->mk3 TD-> passat B4 1.8->mk3 GT TDI->mk2 GT special>mk4 SDI

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 199 gości