Jaki olej silnikowy do MK3 1,8 na LPG??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » wt lut 13, 2007 19:37

chyba ten lotos 15W-40 to tez tani jest no nie????on jest syntetyk czy pol czy mineral?? a ten castrol co guciu69 pisal to jaki??? syntetyk, pol czy mineral??? sory ze pytam moze to dla Was banalne ale ja nie wiem


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Awatar użytkownika
somsiad3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 18:21
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: somsiad3 » wt lut 13, 2007 20:24

Atomic10 pisze:
ppoll27 pisze:Szkoda auta na mineralny ...
Dokładnie. Jak maszyna jest ok to syntetyk a nim to juz napewno pólsynteytk. Cod o fimr to wg uznania. Specyfiklacje sa podobne u wszystkich marek

zgadzam sie lej półsyntetyk będzie pan zadowolony


somsiad- już szczęśliwy ojciec!!!

jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

Post autor: jozekrjrj » wt lut 13, 2007 20:33

ppoll27 pisze:Jeśli dbasz o swój samochód i uważasz że silnik jest w dobrym stanie to TYLKO PÓŁSYNTETYK 10W40, a firma w zależności od zasobności portfela od Lotosa po Shell'a . Szkoda auta na mineralny ... :bigok:
a niby wiesz co to jest olej połsyntetyczny

to jest olej pochodny od minerealnego wiec niema jakiejs wielkiej roznicy

a do syntetyka to mu duzo brakuje

wiec zachowaj swoje teorie dla siebie bo za duzo to nie wiesz

prawda jest taka ze dobry olej mineralny MOBIL, CASTROL, VAVOLINE, MOTUL jest lepszy od gownianego syntetyka LOTOS ,ORLEN ,BP


zreszta z informaci Kisiel, nie wynika ze wie na jakim oleju jezdził
a jak studencina lała mineralnego lotosa to polecacie Mu połsyntetyk
poprostu zajebiscie

Kisiel jezeli nie wiesz na jakim oleju jezdził wczesniej samochod to lej minerała i nie oszczedzaj na nim
dobry olej musi swoje kosztowac
podpowiem tylko ze najtanszy jest Vavoline albo Castrol


był mk3 GT



http://www.s-cam.pl/

Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » wt lut 13, 2007 21:18

jozekrjrj pisze:ppoll27 napisał/a:
Jeśli dbasz o swój samochód i uważasz że silnik jest w dobrym stanie to TYLKO PÓŁSYNTETYK 10W40, a firma w zależności od zasobności portfela od Lotosa po Shell'a . Szkoda auta na mineralny ...



a niby wiesz co to jest olej połsyntetyczny

to jest olej pochodny od minerealnego wiec niema jakiejs wielkiej roznicy

a do syntetyka to mu duzo brakuje

wiec zachowaj swoje teorie dla siebie bo za duzo to nie wiesz

prawda jest taka ze dobry olej mineralny MOBIL, CASTROL, VAVOLINE, MOTUL jest lepszy od gownianego syntetyka LOTOS ,ORLEN ,BP


zreszta z informaci Kisiel, nie wynika ze wie na jakim oleju jezdził
a jak studencina lała mineralnego lotosa to polecacie Mu połsyntetyk
poprostu zajebiscie

Kisiel jezeli nie wiesz na jakim oleju jezdził wczesniej samochod to lej minerała i nie oszczedzaj na nim
dobry olej musi swoje kosztowac
podpowiem tylko ze najtanszy jest Vavoline albo Castrol
studencina poprzedni lał Castrol GTX 3 15W-40, to jest chyba minaralny no nie??ja zalozylem LPG i pomyslalem moze jakis olej inny wlac bo zbliza sie wymiana,no to w koncu polsyntetyk czy mineralny???bo chyba do takich "starszych" silnikow nie ma sensu lac syntetyka?? drogi on chyba tez jest no nie????



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » wt lut 13, 2007 22:21

jozekrjrj pisze:
a niby wiesz co to jest olej połsyntetyczny

to jest olej pochodny od minerealnego wiec niema jakiejs wielkiej roznicy

a do syntetyka to mu duzo brakuje

wiec zachowaj swoje teorie dla siebie bo za duzo to nie wiesz

prawda jest taka ze dobry olej mineralny MOBIL, CASTROL, VAVOLINE, MOTUL jest lepszy od gownianego syntetyka LOTOS ,ORLEN ,BP


zreszta z informaci Kisiel, nie wynika ze wie na jakim oleju jezdził
a jak studencina lała mineralnego lotosa to polecacie Mu połsyntetyk
poprostu zajebiscie

Kisiel jezeli nie wiesz na jakim oleju jezdził wczesniej samochod to lej minerała i nie oszczedzaj na nim
dobry olej musi swoje kosztowac
podpowiem tylko ze najtanszy jest Vavoline albo Castrol
Teraz juz wszystko wiem o olejach oświeciłeś mnie, nie ma co ...
"to jest olej pochodny od minerealnego wiec niema jakiejs wielkiej roznicy " ...
Ja swoimi teoriami się dziele czego nie zabraniam tobie ...
a jak się okaże że prawda jest taka że twój Mobil a mój Lotos został nalany w rafinerii z jednej beczki a różni się tylko opakowaniem i CENĄ to co na to powiesz ...
ja osobiście uważam że jedyny olej który odstaje od reszty jakościa to MOTUL
polecam półsyntetyk dlatego że parokrotnie szybciej wypełnia właściwym ciśnieniem układ smarowania i zapewnia dużo lepsze warunki pracy dla hydraulicznych regulatorów luzu zaworowego.
Jak silnik jest OK to nie ma co lac mineralnego, można zalac półsyntetykiem i uważnie obserwowac, jeśli rzeczywiście jest OK to nic się nie stanie, a jesli nie to będziesz wiedział że nie i nie będziesz się oszukiwał. Zresztą każdy ma wolny wybór. :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » śr lut 14, 2007 01:13

teraz wyczytalem na forum ze przy przebiegach 100-200 tys to sie leje polsyntetyk, poradzcie bo naprawde nie wiem czy lac mineralny czy ten wlasnie polsyntetyk o ktorym jest tyle zdan ile rozmowcow?????????pomozcie


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Post autor: macbu » śr lut 14, 2007 09:19

Zadnych lotosow... jeden z najlepszych to castrol badz mobil :)


Macbu

jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

Post autor: jozekrjrj » śr lut 14, 2007 14:39

Kisiel,

a na jakim oleju jezdził do tej pory

jezeli wiesz ze na 100% był to połsyntetyk to lej połsyntetyk

jezeli nie wiesz jaki olej był

to lej mineralny


był mk3 GT



http://www.s-cam.pl/

Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » śr lut 14, 2007 14:57

pisalem ze Castrol GTX 3 15W-40, to jest mineralny,moze lepiej spuscic go, wymienic filtr i zalac polsyntetyk jesli lepszy?????


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » śr lut 14, 2007 23:51

Ludzie dlaczego utarło sie ze olejmy zmienia tj z syntetyka na połsyntetyk czy mineralny gdy auto osiągnie okreslony przebieg ?? Czy wszystkie silniki są tak samo eksploatowane czy 200 tys km przejechane po Autobahn-ie jest równe 200 tys km przejechanych po zatłoczonych drogach wielkich aglomeracji ?? Czy styl jazdy kierowcy nie wpływa na silnik ?? Olej dobiera sie na podstawie stanu technicznego. Jak jest dobry silnik to na kazdym bedzie prawidłowo chodził. Róznice sa duze miedzy olejami tj 15/10/5 Oleje syntetyczne powinno sie stosowac jak najdłuzej w auce ponewaz to one maja najlepsze własciwości smarujące, najbardziej zaawansowana technologię oraz zapewniaja lepsze własciwości w wysokich jak i niskich temperaturach (rozruch zimnego silnika) Oleje półsyntetyczne i mineralne niestety mają gorsze wł. co nie znaczy złe!! lecz przy określonych warunkach czy to atmosferycznych czy drogowych moga one wykazywac gorsze smarowanie. Co do firm to jak ktos uwaza ze Lotos jest zły to odsyłam do specyfikacji umieszczonych na stronie oraz rekomendacji koncernów jakie ja dały. Mozna takze napisac do producenta o szersze dane i porównać z Mobilem. Kiedyś moze lotos był do bani ale obecnie jest to dobry olej za rozsądna cene !! To czy ktos kupi taki czy inny olej wynika z przywiązania do marki/produktu lub zasobnosci portfela

Pozdrawiam



guciu69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 22:27
Lokalizacja: Wronki

Post autor: guciu69 » czw lut 15, 2007 00:28

Witam,

mądre słowa Atomic10, popieram przedmówcę.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Piter.5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:25
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Post autor: Piter.5 » czw lut 15, 2007 21:46

ja do swojego leje mobil 15w 40(silnik 1.8 bez gazu symbol ABS przebieg 197 tys.) i juz od dluzszego czasu jak odpale go to przez pierwsze pare sekund slychac dziwny klekot (jak zapalam go pierwszy raz z rana)Czy to normalne? i jaka moze byc tego przyczyna?



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » czw lut 15, 2007 22:08

Jelsi taki klekot nie tra długo to nie ma sie czym obawac. Gorzej jelsi tak dziwk jest długo to do wyminy nadaj sie poychacze zaworowe (szklanki) Kosz to około 140zł za 8 sztuk. Polecam firme febi lub INA. Mozna kupic na allegro

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Piter.5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 448
Rejestracja: pn sie 07, 2006 10:25
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Post autor: Piter.5 » pt lut 16, 2007 08:49

Atomic10, dzieki za info :pub: Klekot-rzeczywiscie nie trwa dlugo(pare sekund)
,I jak juz sie zagrzeje to pozniej po kazdym zapaleniu jest ok.Ale przed wymiana oleju tego nie było-moze trafilem na jakis olej h...?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 263 gości