odma do golf III gti 8v '94 typ ABE

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
cinekGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn sie 07, 2006 09:51
Lokalizacja: Warszawa

odma do golf III gti 8v '94 typ ABE

Post autor: cinekGTI » wt lut 13, 2007 18:07

Witam, czy ktoś wie, gdzie można kupić niedrogo taką odmę ? w ASO jest bardzo droga.
I pytanie nr 2 : czy można spróbować dosztukować coś podobnego ? I czy troche inny kształt lub średnica miałaby wpływ na prace silnika tzn. równą pracę, spalanie ??
Dzięki i pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 13, 2007 18:20

http://www.allegro.pl/item166422558_waz ... t_2_0.html
może to podejdzie, sam to mam. ABE co to jest? Nie widzę w spisach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
cinekGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn sie 07, 2006 09:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cinekGTI » wt lut 13, 2007 18:30

dzieki za ten link, ja mam odmę jak ta po lewej stronie. Zadzwonie i zapytam, czy ma właśnie taką. :) szczerze, to nie jestem pewny jakie jest to oznaczenie mojego silnika. mam auto z 10.94 na nowych zegarach, przepływomierz bosch..
A przy okazji, czy jazda z niesprawną odmą przez jakiś czas może przyniesc konsekwencje dla silnika ??

[ Dodano: 13 Lut 2007 17:31 ]
gdzie sie sprawdza oznaczenie silnika ? na tabliczce znamionowej ??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lut 13, 2007 19:50

W tym linku na fotce po lewej masz wąż zakładany fabrycznie, a ten po prawej to właśnie to co sprzedają. Inny ale pasuje, mam i wiem.

[ Dodano: Wto Lut 13, 2007 6:53 pm ]
cinekGTI pisze:na tabliczce znamionowej ??
najlepiej na nalepce w bagażniku, najczęściej 2.o to silniki 2E lub ADY

[ Dodano: Wto Lut 13, 2007 6:53 pm ]
Zerknij na priv

[ Dodano: Wto Lut 13, 2007 6:57 pm ]
cinekGTI pisze:A przy okazji, czy jazda z niesprawną odmą przez jakiś czas może przyniesc konsekwencje dla silnika ??
dziurawa= nierówne wolne obroty az do gaśnięcia i niemożności odpalenia
zatkana (raczej nie w tym silniku)= wywalanie oleju


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
cinekGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pn sie 07, 2006 09:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cinekGTI » wt lut 13, 2007 19:59

Git, wiem już wszystko. A nalepka jest u mnie niestety zerwana ( na pasie ) ale chyba mam ADY :) Dzięki.
p.s. jak już piszę o małych usterkach, to ostatnio zaczęło mi huczeć łożysko i mam podejrzenia na tylne lewe, ponieważ jakies 2 mc-e temu wymieniałem amorki z tyłu i urwałem tarcze kotwiczną ( tą ochronną ), która znajdowała się za tarczą hamulcową - ledwo się trzymała z przeżarcia rdzą i hałasowała. podejrzewam, że zebrało sie tam syfu i to jest przyczyną.. no i ABS od tamtego czasu mi nie działa..



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 454 gości