Demontaż plastikowego podszybia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Demontaż plastikowego podszybia

Post autor: Radion » sob lut 10, 2007 14:57

Witam,

Walczę z wodą wlewającą od strony kierowcy...leje się od przodu pod nogami aż pod tylne siedznie...Drzwi raczej wykluczam, szyberdachu nie mam. Muszę się dostać do podszybia, tylko jak ściągnąć ten plastik pod wycieraczkami? Napewno muszę zdemontować ramiona wycieraczek, co jeszcze? Czy to podszybie jest jakoś gdzieś przykręcone, może jakieś zatrzaski?

Pozdrawiam,
Radek



Awatar użytkownika
kovens
Lord GTI
Posty: 1279
Rejestracja: pn lut 13, 2006 11:26
Lokalizacja: Aschaffenburg

Post autor: kovens » sob lut 10, 2007 15:27

Radion,
pamietam jak mi gosc robil silnik od wycieraczek z przodu to wszystko tam powykrecal i bylo niezle dojscie - trzeba pewno zdemontowac zaslone od filtra (po lewej) i potem po kolei wszystkie srubki ;) - znaczy sie ja bym tak zrobil.
Jak zrobisz to napisz co i jak, ok?



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » sob lut 10, 2007 15:28

Witam
Tak jak piszesz, musisz zdemontowac ramiona wycieraczek, pozniej wykrecic oslone od filtra przeciwyplowego, zdjac ta uszzcelke ktora idzie wzdluz jakby tego podszybia, schodzi bez zadnego klopotu. Sam ten plastik jest jakby wcisniety w taka jakby szyne ktora jest przymocowana do szyby od spodu i tylko na tym sie trzyma. Z mojego doswaidczenia jak juz to podszybie bedzie luzne proponuje wyciagac je jakby wzdluz szyby tak zeby nie tzrebabylo kombinowac z wyciaganiem przez zawiasy od maski, wystarczy przymknac maske a ten plastik wyciagnac poprostu do gory. Wiem ze ten opis troche jest zamotany, ale jakos to tak trudno opisac bez jakiegos fotostory:) Przerabialem to pare dni temu, dlatego moge sie wypowiedziec. Powodzenia i pozdrawiam.
Marcin



Awatar użytkownika
Radion
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: sob lis 18, 2006 18:36
Lokalizacja: Kraków
Auto: VW Golf IV Variant
Silnik: ALH

Post autor: Radion » sob lut 10, 2007 15:36

Dziękuję wszystkim, niebawem się za to zabiorę.

Pozdrawiam,
Radek



greg

Post autor: greg » sob lut 10, 2007 16:26

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=55632 tu dałem fotki jak to zrobić



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » sob lut 10, 2007 17:17

Mam takie pytanko przy okazji, mianowicie wlasnie kiedys jak sciagalem to podszybie po prawej stronie patzrac od przodu auta jest chyba komputer???, a obok niego tak jakby na blotniku od wewnetrznej trony jest zamontowany jakby jakis maly czujnik czy cos, wlasnie niewiem co to jest. Zrobilem zdjecie tego ustronstwa komorka ale po pierwsze jakosc kiepska, po drugie nie bardzo potrafie nawez zrzucic zdjecie z komorki na kompa:)(V3 - najgorszy tel. jaki mialem:)) Moze uda mi sie jakos wrzucic ta fotke, ale moze ktos z Was wie o co chodzi?
Pozdrawiam
Marcin



greg

Post autor: greg » sob lut 10, 2007 17:19

daj fotkę popatrzymy o co ci chodzi



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » pn lut 12, 2007 17:07

Wklejam fotke jak obiecalem i odrazu przepraszam za jakosc, ale niestety mialem tylko komorke przy sobie a nie jestem zwolennikiem fotek z komorek:)
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
Marcin



greg

Post autor: greg » pn lut 12, 2007 19:42

Mortek, możesz przeczytać jaki jest numer na wtyczce lub na tym urządzonku - kojarzy mi się z czujnikiem temperatury ale qrcze on powinien być obok sygnałów



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » pn lut 12, 2007 22:15

greg pisze:Mortek, możesz przeczytać jaki jest numer na wtyczce lub na tym urządzonku - kojarzy mi się z czujnikiem temperatury ale qrcze on powinien być obok sygnałów
Sparwa jest taka ze nie chce sciagac kolejny raz teego wszsytkiego wiec raczej nie odczytam zadnych numerow, moze kiedys jak niedaj boze cos sie pochrzani:) Zostanmy juz przy tym ze to czujnik temp., w sumie tez mi to przeszlo przez mysl. Ten samochod mnie ciagle zadziwia i co chwila znajduje cos nowego:)
Moze akurat ktos to wie na 100% co to jest sie kiedys wypowie, narazie musi tak zostac:)
Wielkie dzieki za pomoc, pozdrawiam serdecznie
Marcin



greg

Post autor: greg » pn lut 12, 2007 22:41

Mortek, a masz klimę? - chociaz teoretycznie czujnik temp do klimy inaczej wygląda ale kto wieco tam zamontowano



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » pn lut 12, 2007 22:50

Tak, mam klime manualna.



greg

Post autor: greg » pn lut 12, 2007 22:51

no to możliwe że to czujnik temperatury, a jeszcze jedno - dokłądaną w serwisie czy była juz orginalnie



Mortek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw lis 23, 2006 15:37
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mortek » pn lut 12, 2007 22:57

Wedlug wszsytkich instrukcji, ksiazek i spostrzezen jest to klima oryginalna:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości