leży przednia prawa wycieraczka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

AdamVWII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 12, 2007 18:39
Lokalizacja: Gdańsk

leży przednia prawa wycieraczka

Post autor: AdamVWII » pn lut 12, 2007 19:27

Witam!! Mam wielką prośbę poczytałem archiwalne wpisy o wycieraczkach ale nie znalazłem dokładnie takiego problemu jaki mam ja.
Chodzi o to:
od kilku dni nie chodzi mi prawa wycieraczka, jak chcę włączyć to normalnie idzie lewa a prawa niby coś tam próbuje, ale nie idzie do góry i zaraz opada poza szybę za dolną uszczelkę szyby,
wiem że można spróbować odkręcić wycieraczkę, ustawić ją prawidłowo i wtedy dokręcić jakąś śrubkę ale dokładnie nie wiem czy to to i jak to zrobić
poza tym podobno jest możliwość, że problem z bezpiecznikiem (ale czy to możliwe gdy chodzi lewa i tylna normalnie??) no i tego nie wiem całkiem jak zrobić no a do warsztatu nie chce mi sie oddawać bo mój mk2'87 już powoli staje się studnią bez dna jeśli chodzi o naprawy

z góry dzięki za pomoc i pzdrwm
adam



luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » pn lut 12, 2007 19:32

odkręć ją i ozbacz czy sie frezy nie zjechały albo dokręć ją jeszcze troche może wystarczy
bezpiecznik nie mam nic do tego bo to jest zasilane z jednego silnika
pozdr



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lut 12, 2007 19:36

tak jak pisze luckash jeżeli nacięcia bedą zjechane to wymień ramię wycieraczki ale zwróc uwagę na to by były dobre (głębokie) nacięcia na stożku
Ostatnio zmieniony pn lut 12, 2007 19:36 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pn lut 12, 2007 19:36

AdamVWII pisze:ale czy to możliwe gdy chodzi lewa i tylna normalnie??)

bezpiecznik jest jeden ogolenie do wycieraczek

Wyjmij plastik spod szyby i pod szyba jest mechanizm wycieraczek. Silniczek i rownolegle do szyby przedniej ramiona. Sprawdz czy nie poluzowalo sie cos na laczeniu wycieraczki z tym ramieniem i ogolenie popatrz jak sie zachowuja wycieraczki, wlaczone oczywiscie :)



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lut 12, 2007 19:38

mniszek pisze:Wyjmij plastik spod szyby i pod szyba jest mechanizm wycieraczek
miałem jeszcze własnie to dodać, spr. czy wszystkie ramiona na mech. wycieraczek są połączone - moze któreś się ropieło


:-k ...

AdamVWII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 12, 2007 18:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: AdamVWII » czw lut 15, 2007 14:54

witam

pytanko
ten plastik spod szyby wyjmuje się wewnątrz vw czy na zewnątrz żeby sprawdzić mechanizm łączenia wycieraczki z ramieniem?

jeszcze do tego dodam że jak jadę przynajmniej 80 km/h to ta prawa wycieraczka jednak podchodzi do góry i działa, ale to chyba tylko od pędu powietrza co?

z góry dzięki i pozdraw



david81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 16:06
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: david81 » czw lut 15, 2007 15:19

Witam!
A dokręcona jest ta nakretka, na tym frezowanym wałku na który nasadzone jest ramię wycieraczki,kiedyś to przerabiałem w aucie znajomego,też mu nie chodziła wycieraczka,i okazało sie że nakrętka nie dokręcona,pozdro


mk2 vr6 robi się ;-)

kinek86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: śr lis 29, 2006 13:25
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: kinek86 » czw lut 15, 2007 15:48

ja tez tak mialem poprsotu sie odkrecila nakretka albo nie trzyma!!i bedzie chodzic tylko 1 wycieraczka..


Krzysiek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 427 gości