Pilnie Prosze o pomoc nie działaja migacze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Marifex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:25
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Pilnie Prosze o pomoc nie działaja migacze

Post autor: Marifex » czw lut 08, 2007 00:04

Witam

Dzis chcialem podpiasc odciecie pod stacyjke, poniewaz dziala ono z opoznieniem przewod od rozrudsznika odpada Wybrałem inny Czerwono - czarny (on miał prad w drugiej pozycji kluczyka)
Rozciołem go (sadzilem ze auto nie odpali) niestety odpala nie chodzi elektryka światła itp. Zlutowałem spowrotem, a tu moje zdziwienie nie chodza migacze i awaryjne (podświetlenie awaryjnych), cała reszta rzeczy światła, podswietlenie deski , lewa prawa strona postoju zalanczana z migacza hula

Bezpieczniki z boku deski spr (dobre), pod deska dwie 15A tez , pod maska sa trzy na aku 15A tez dobre, przekazniki wł i wyjołem nic , rozłonczylem plus na klemie nic
Prosze o pomoc moze ktos ma jakis pomysł, moze sa gdzies inne bezpieczniki ukryte, i który przekaznik jest od migaczy i awaryjnych (ja mam 7 przekazników)
Aha moze ktos ma schemat stacyjki (ma ona 6 przewodów) czy jakis schemat elektryczny do golfa IV TDI AHF 1999r który kabel jest od czego
Auto kupiłem 1 tydz temu jutro rejstruje a tu taka lipa Prosze o pomoc i jakies sugestie

DZIEKI



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » czw lut 08, 2007 00:33

Marifex pisze:który przekaznik jest od migaczy i awaryjnych
Przekaźnik od kierunków umieszczony jest w włączniku świateł awaryjnych.



GieTe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sty 08, 2007 19:03
Lokalizacja: Z Samochodu

Post autor: GieTe » czw lut 08, 2007 00:58

a kierunki dzialaly jak kupowales auto?? prawdopodobnie ktos ze soba alarm wymontował :/


------------Regeneracja N75 do silnika 1Z-------------WARSZAWA------------
Tel. pięć zero pięć sześć jeden osiem sześć pięć sześć.

greg

Post autor: greg » czw lut 08, 2007 09:57

1. przd rozcięciem czy działały kierunki? Czy na pewno wszystkie bezpieczniki sprawne? Czerwono/czrany który rozciąłeś idzie do włącznika świateł oraz do czarnej wtyczki, któa jest wpięta w skrzynkę przekaźników (nie tych u góry) tylko ta listwa dolna - wchodzi do tyłu listwy równo nad śrubką oznaczona zestyk 75X

[ Dodano: Czw Lut 08, 2007 9:02 am ]
przekaźnik kierunkowskazów jak słusznie kiss, podał jest we włącznikó awaryjnych -a awaryjne ci działają? Bezpiecznik od awaryjnych ma numer 39



Marifex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:25
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Marifex » czw lut 08, 2007 14:52

Wielkie dzieki panowie

Przydała sie pomoc z lokalizacja przekaznika migaczy i awaryjnych

Przy wyciaganiu zaslepki (do montazu diody) poprostu wysunoł sie przekaznik od awaryjnych (sam nie wiem jak to sie stało) ale sprawa załatwiona
DZIEKI

Mam inne pytanko ktos wie jakie kolory kabli w stacyjce czemu odpowiadaja (mysle na czym zrobic odciecie), najlepiej jakbym wiedzial jaki kolor idzie do pompy np.
Wydaje mi sie ze najodpowiedniejszy bedzie czarny kabel zaraz ponizej czerwonego zapala sie on w drugiej pozycji kluczyka, (tylko oby nie byla taka sama sytuacja jak poprzednio) :goof:

POZDRO



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » sob lut 10, 2007 17:51

Mozesz odciac czarny, ale on jest przy samej stacyjce, wiec zlodziej nie bedzie mial problemu w zlokalizowaniu odciecia. Mozesz odciac pompe paliwowa, jest to przewod czarno/fioletowy.Mozesz go znalesc w kilku miejscach , np. przy bezpieczniku nr 29.



Marifex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:25
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Marifex » pn lut 12, 2007 00:09

ok Dzieki

Jedno odciecie zrobiłem na tym czarnym kablu, z tym ze nie wpinałem sie przy stacyjce tylko dalej

Ale z ta pompa to dobry pomysł, zwłaszcza dzieki nr bezpiecznika bedzie łatwo zlokalizowac przewód Moze zrobie jeszcze cos dodatkowego Jakis gruby kabelek wyłacznik i bedzie git

POZDRO



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » wt lut 13, 2007 19:58

Marifex pisze:Jedno odciecie zrobiłem na tym czarnym kablu, z tym ze nie wpinałem sie przy stacyjce tylko dalej
Wlasnie tez chce zrobic odciecie zaplonu na tym czarnym przewodzie ale nie chce wpinac sie kolo stacyjki.Mozesz mi powiedziec gdzie sie dokladnie wpiales??
Ten kabel idzie od stacyjki wzdluz kolumny kierownicy i wchodzi do jakies "czarnych rur" przez ktore przechodzi prawie cala elektr. No i chcialem sie w piac w drugim koncu tej rury(gdzies kolo panelu przekaznikow), ale nie moge tam zlokalizowac tego czarnego kabla. I nie wiem gdzie on dalej idzie.



Marifex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:25
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Marifex » wt lut 13, 2007 21:11

Z miłą chęcią Ale niestety nie wyraziłem się dość precyzyjnie

Pisząc ze wpiołem sie dalej mialem na mysli okolice kolumny kierowniczej , scislej mówiąc wiazke tych przewodów

Z tym ze tak sie zastanawiam zeby do tego dotrzec trzeba sciagac cała deske to chwile trwa, dobre 5-7 min tak mi sie zdaje

Jeden gosc mi radził zeby zrobic ten na pompie kabel czarno-fioletowy, bezpiecznik nr 29

Moze to bedzie lepsze miejsce, bardziej schowane, mysle o 2 odcieciu jeszcze takim prymitywnym na przełączniku wlasnie w tej okolicy, ale zobacze

Choc w Super Expresie opublikowli ranking najbardziej kradzionych aut
1. Pasek
2. Golf :otepienie:
3. Seicento :chytry:
4. 126p :hmm:
5. 80
POZDRO

[ Dodano: 13 Lut 2007 20:12 ]
sorka z tym kablem od pompy juz pisało

[ Dodano: 13 Lut 2007 20:13 ]
nawet ty radziłes :blush:



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » wt lut 13, 2007 22:06

to fakt ze deske trzeba sciagnac.Tobie to zajmiej 5-7 min a zlodziejowi jakies 30 s. z tego wzgledu ze ty bedziesz chcial zalozyc spowrotem ta deske a jego to nie bedzie obchodzic.
Po zdjeciu deski odciecie zaplonu przy kolumnie kierownicy wylozone jest na dloni, dlatego staram sie znalesc inne miejsce.

[ Dodano: 13 Lut 2007 21:08 ]
Moze ktos inny podpowie jak z tym miejscem odciecia zaplonu?



Marifex
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 10:25
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: Marifex » śr lut 14, 2007 15:09

Pewnie masz sporo racji, ale utrudnienie jest

Ja mam odciecie na takiej zasadzie że auto zapali i po 15-20s zgasnie i lipa, kolo nie odjedzie, stanie na drodze i jest opcja ze ktos go zobaczy, auto na środku jezdni, deske rozwalac bo w 30 s to inna opcja nie wchodzi w gre, potem kable łączyć, to tez zejdzie chwile, do tego wyjący alarm

mam nadzieje ze do takiej systuacji nie dojdzie, a te czujki napewno zakładam czekam na przesyłke z allegro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 248 gości