Elektryczne szyby - jedna nie działa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kuules
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 17:07
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Elektryczne szyby - jedna nie działa

Post autor: kuules » ndz lut 11, 2007 15:58

Mam problem z szybą elektryczna po stronie kierowcy. Po wciśnięciu przycisku słychać cyknięcie ale szyba się nie odsuwa. Otwieranie szyby pasażera przyciskiem od strony kierowcy działa. Może ktoś ma jakiś pomysł co może być problemem. ? Silniczek czy jakiś bardziej błachy powód ? Dziękuje z góry za podpowiedzi i porady.



luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » ndz lut 11, 2007 16:19

Skoro słychać jak sie silniczek odzywa to wina leży w nim. Możliwe że zamarzł albo zabrudził sie. Rozkręc to bedziesz wiedział ale naipierw wstaw auto w ciepłe miejsce.
Potem sie zobaczy



Awatar użytkownika
korsarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pt lis 25, 2005 22:02
Lokalizacja: Frampol
Kontakt:

Post autor: korsarz » ndz lut 11, 2007 16:20

mozliwe ze linka spadla ze slimaczka i sie zablokowała, dlatego nie chodzi. Musisz zdjac tapicerke rozkręcic i obczaic. Ja mialem podobnie pękł mi slimaczek spadła z niego linka i sie urwała. Msuałem kupic nowe prowadnice z linka. koszt 120 pln. Ale zawsze moz eto byc awaria czegos innego. Bez rozebrania sie nei dowiesz co to jest.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » ndz lut 11, 2007 19:28

kuules pisze:Silniczek czy jakiś bardziej błachy powód ?
Najbardziej blachy powod by byl taki, ze szyba przymarzla i bezpiecznik termiczny nie pozwala jej opuscic.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 11, 2007 22:40

kuules prosty teścik. Jeśli próbujesz uruchomić nie działającą szybę i w tym momencie odczuwasz minimalny spadek napięcia w istalacji (np mninimalne przygaśnięcie lampki -przy wyłączonym silniku żeby altek nie ładował) to masz problem mechaniczny - zablkowana linka prawdopodobnie.
Jeśli słyszysz tylko cyknięcie a napięcie nic nie spada to problem jest elektryczny. Może np napięcie do silniczka nie dochodzić (są przynajmniej 3 plusy - jeden do zasilania silniczka, drugi do przekaźnika, trzeci po zapłonie). Wtedy sprawdź przede wszystkim czy którys kabel w wiązce drzwiowej w gumowej harmonijce nie pękł, dopiero potem rozbiieraj drzwi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 349 gości