coś z elektryką

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zbyszekl17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 13, 2005 19:51
Lokalizacja: Kraków

coś z elektryką

Post autor: zbyszekl17 » czw lut 08, 2007 20:19

Witam mam takie problem nie bardzo wiem co sie dzieje akumulator mam nowy zapalam auto chodzi nrzez 1-2 min i pada przy próbie kolejnego odpalenia nie ma szans czuc jak auto muli tak jak gdyby aku był wyładowany próbuje popoludniu to samo pali chodzi przez 1-2 min gasnie i nie odpali myslałem ze to wina aku wiec założyłem inny który ładowałem przez prawie 12h i dokłądnie to samo sprawdzałem kilka dni temu alternator i ładowanie było na ok 13.8-14.3 nie wiem co zrobić


Niedługo to ja będe miał najpiękniejszego mk2 w polsce:)

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw lut 08, 2007 21:34

a jak zostawisz auto z naładowanym akumulatorem , nie paląc go tak na 2-3 godziny to akumulator nie masz rozładowany ? czy tylko tak sie dzieje jak chcesz go zapalić , ze pal i za chwile zdycha ?



Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Re: coś z elektryką

Post autor: ppoll27 » czw lut 08, 2007 22:05

zbyszekl17 pisze:Witam mam takie problem nie bardzo wiem co sie dzieje akumulator mam nowy zapalam auto chodzi nrzez 1-2 min i pada przy próbie kolejnego odpalenia nie ma szans czuc jak auto muli tak jak gdyby aku był wyładowany próbuje popoludniu to samo pali chodzi przez 1-2 min gasnie i nie odpali myslałem ze to wina aku wiec założyłem inny który ładowałem przez prawie 12h i dokłądnie to samo sprawdzałem kilka dni temu alternator i ładowanie było na ok 13.8-14.3 nie wiem co zrobić
A co w tym czasie kontrolka ładowania ? Czy jak gaśnie to "pierdzi" i kopci ? ja bym spróbował z odpiętym podgrzewaczem układu dolotowego - powinna byc wtyczka w okolicach kolektora - bo z tego co piszesz to gaśnie w momencie jak już się troszkę (minimalnie) zagrzeje - czyli w momencie jak mu się przełączy jakiś czujnik temperatury to jakiś układ ciągnie dużo prądu (zwarcie?) i rozładowuje aku.
Jaki to jest silnik na wtrysku czy na gaźniku ?


TDPower

Awatar użytkownika
zbyszekl17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 13, 2005 19:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zbyszekl17 » czw lut 08, 2007 22:14

miś fazi pisze:a jak zostawisz auto z naładowanym akumulatorem , nie paląc go tak na 2-3 godziny to akumulator nie masz rozładowany ? czy tylko tak sie dzieje jak chcesz go zapalić , ze pal i za chwile zdycha ?
idąc do pracy o 5 probuje jechac nie udaje sie wracajac o 15 robie to samo

[ Dodano: Czw Lut 08, 2007 21:23 ]
A co w tym czasie kontrolka ładowania ? Czy jak gaśnie to "pierdzi" i kopci ? ja bym spróbował z odpiętym podgrzewaczem układu dolotowego - powinna byc wtyczka w okolicach kolektora - bo z tego co piszesz to gaśnie w momencie jak już się troszkę (minimalnie) zagrzeje - czyli w momencie jak mu się przełączy jakiś czujnik temperatury to jakiś układ ciągnie dużo prądu (zwarcie?) i rozładowuje aku.
Jaki to jest silnik na wtrysku czy na gaźniku ?[/quote]
Auto jest na gaźniku kontrolka "pierdzi" gdy gasnie z tą wtyczką sprobuje dopiero jutro jak załoze nowy naładowany aku tylko nie bardzo wiem jak ja zlokalizować :)

Witam a czy ktoś mogł by mi pomoć zlokalizowac tą wtyczke moze jakieś foto bo nie bardzo wiem gdzie ona jest dziś rano znów było to samo odpala odrazu a potem gasnie

[ Dodano: Nie Lut 11, 2007 08:57 ]
Witam a czy ktoś mogł by mi pomoć zlokalizowac tą wtyczke moze jakieś foto bo nie bardzo wiem gdzie ona jest dziś rano znów było to samo odpala odrazu a potem gasnie


Niedługo to ja będe miał najpiękniejszego mk2 w polsce:)

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ppoll27 » ndz lut 11, 2007 11:57

Tu masz opis jak sprawdzic podgrzewacz kolektora i czujnik temp ktory tym steruje:

http://rapidshare.com/files/15957927/No ... r.rar.html

generalnie to jest wszystko pod gaźnikiem od spodu kolektora dolotowego.
Zakłdam że przez te dwie minuty jak silnik chodzi to nie załączasz jakiś innych odbiorników np. ogrzewania szyby, wentylatora, radia, świateł itp ?
Możesz jeszcze spróbować zmierzyć pobór prądu z wyłączonym zapłonem (powinno być 0) i z włączonym zapłonem (a wyłaczonym silnkiem - chyba też nie powinno być dużo). Wydaje mi się że ten podgrzewacz to jedyny układ poza rozrusznikiem który je troche więcej prądu przy uruchamianiu zimnego silnika i jak masz na nim przebicie to może właśnie szybko rozładowywać aku. :bigok:


TDPower

Awatar użytkownika
zbyszekl17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 13, 2005 19:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zbyszekl17 » ndz lut 11, 2007 14:26

oczywiscie ze nie włanczam zadnych innych odbiorników energii przed chwilą próbowałem niestety nie pomogło jutro bede musiał zcholowac auto do elektromechanika:(


Niedługo to ja będe miał najpiękniejszego mk2 w polsce:)

luckash
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 317
Rejestracja: czw gru 08, 2005 19:55
Lokalizacja: Bartniczka
Kontakt:

Post autor: luckash » ndz lut 11, 2007 16:01

zobacz jeszcze przewód masowy do skrzyni. a nóż widelec może źle przewodzi prąd :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 280 gości