Ile powinien pedzic golfik??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » ndz sty 28, 2007 13:33

KAFEL pisze:A ja swoim lece 210 i wciaz sporo pod butem ale nie chce wiecej leciec nie wiem ale pewnie chips go chamuje albo co ale tyle mi starcza nawet na angielskie autostrady...
Chip na pewno nie hamuje.
Może obroty Ci się już kończą :?: :?:


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
adekGTI
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn lis 06, 2006 14:28
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: adekGTI » ndz sty 28, 2007 14:10

Jacenty85 pisze:Moze najpierw przeczytasz dokładnie co pisałem a później wniesiesz reklemacje. Po prostu nie urywaj zdania. Napisałem że mam świadomość, że wasze auta to nie są zadne szroty. Z resztą uderz w stół...z reszta ja już koncze na ten temat, bo pisałem to w dobrej wierze, zostałem intruzem, który wszystkich wrzucił do jednego wora. Gdyby tak ktos się wysilil i przeczytal to dokładnie to pewnie by sie sensu doczytał innego. No cóż filologiem nie jestem i emocje zrobiły swoje. Widze ze z wami nie wygram, wiec co złego to nie ja. Za moje pierdoły przepraszam i juz mnie nie ma.
Nie ma się co obrażać!!nie jesteś przecież małym dzieckiem; każdy ma swoje poglądy na ten temat, ja uważam, ze szybka jazda przeze mnie jest i tak bezpieczniejsza niż jak czasami widze jak niektórzy sobie NIE radzą za kierownicą!!(nie raz widać piękne długie bląd włosy, ktore zatsanawiają sie czy są na głównej czy tez nie :D ) Niestety u mnie pokujsa szybkiej jazdy jest zbyt duza i jadąc przepisowo wytrzymuje nie dłuzej niz 10 minut. Wszyscy piszą, ze mogą szybko jechać bo mają dobre zawieszenie i wymianiają wszystko co się da, ale chyba zapomnieliście o hamulcach!!nawet jak kupicie najlepsze klocki i tak dalej to Golf 2 i 3 i tak dobrze nie hamuje (oczywiście pomijając wersje GTI, ktorą kupiłem tylko ze względu na to)



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » ndz sty 28, 2007 14:24

adekGTI pisze:ale chyba zapomnieliście o hamulcach!!nawet jak kupicie najlepsze klocki i tak dalej to Golf 2 i 3 i tak dobrze nie hamuje (oczywiście pomijając wersje GTI, ktorą kupiłem tylko ze względu na to)
Nie mam GTi ale na hamulce nie można narzekać. Z przodu tarcze wentylowane, z tyłu tarcze więc co chcieć więcej ? Przydał by się tylko ABS ale i bez niego jak się ma wyczucie w nodze można szybko wyhamować.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz sty 28, 2007 14:32

Pinhead pisze:ABS
to nie wszystko
Magazyn samochodowy Finnish testował VW Golf V w 3 warunkach.
Droga hamowania przy zmianie prędkości 80-0 km/h: Zablokowane koła ABS
sucha jezdnia 45 m 32 m
śnieg 53 m 64 m
lód 255 m 404 m
wniosek taki zę sprawdza sie on tylko na suchej drodze
w innych przypadkach nie wpadniesz w poslizg co ułatwai w duzym stopniu ominąć przeszkode



Awatar użytkownika
Othello
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lis 16, 2006 11:43
Lokalizacja: zza fajery

Post autor: Othello » pn sty 29, 2007 20:01

Wracając do sedna sprawy ja swoim 1.6 jechałem na maxa 170 km/h i myślę że na parametry silników z tej rodziny to jest wystarczająca prędkość.
Natomiast mam pytanie czy ktoś z Was sprawdzał ile wasz golf "poleci" stojąc w miejscu np. na lodzie.
Mi rok temu w poprzednią zimę w ten sposób zabrakło skali na 5 biegu (do 200 km/h), gdyby wydłużyc skalę, na oko wskazówka zaparła sie na ok. 215-220 km/h.
Na 4 biegu miałem 190 km/h.
Tej zimy przymierzam się do jeszcze jednej próby, gdyż w maju założylem nowy prędkościomierz wyskalowany do 220 km/h, ale już ostatni raz, szkoda mi auta.



Awatar użytkownika
paja
Forum Master
Forum Master
Posty: 1256
Rejestracja: pn sty 08, 2007 13:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: paja » sob lut 10, 2007 01:44

Moje osiagi:
maluch 130km
golf II 1.3-150km/h
golf II GTI -220km/h
audi A4 2.0tdi 235km/h
bmw 530 -250km/h
swoją droga ciekaw jestem o ile w danych przypadkach przekłamywał licznik :D


Obrazek

kinek86
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: śr lis 29, 2006 13:25
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: kinek86 » sob lut 10, 2007 12:09

ja tez mam golfa 2 1,3 GL na pelnym wtrysku i 160 jechalem ale sam!!mysle ze 150 bez problemu pojdzie z 5 osobami.a hamulce sa w nim super mam ABS i hamuje lepiej niz cordoba mojego taty..


Krzysiek

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » sob lut 10, 2007 12:14

Na ja jechałem sam na LPG i wycisłem 165 km/h (przed wymianą uszczelki pod głowicą), a w 5 osób 155 km/h.

Po wymianie uszczelki nie próbowałem.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ross
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: sob cze 18, 2005 00:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Ross » sob lut 10, 2007 14:06

Ja jechałem moim mkII GT z 91r. (silnik 1.8 RP) lekko ponad 185km/h (oczywiście na prostej norlanej nawierzchni a niejakieś górki czy te sprawy) nie wiem czy to był koniec możliwości auta jestem głęboko przekonany, że nie, auto nieukrywam dosyć ślamazarnie już przyśpieszało ale jednak wskazówka pieła sie powoli do przodu, jednak zdecydowałem, że odpuszczam. Jakąś pewnośc i bezpieczeństwo auto mi daje wkońcu jest to wersja GT więc posiada przednie tarcze wentylowane, tylne tarcze staram sie kupować klocki dobrych marek i jest ABS co jest jednak żadkością w mkII- jednak trzeba to wszystko mimo wszystko traktowac z lekką dozą nieśmiałości. Ale powiem szczerze, że nie bawi mnie gnanie ile fabryka dała. inna sprawa mieszkam a takiej części naszego kraju gdzie nie ma miejsca na takie eskapady. Autko choć przecież swój wiek ma oceniam na bardzo dobry stan. Zawieszenie, chamulce, układ kierowniczy, opony na bieżąco kontroluje, w razie potrzeby wymieniam, bo choćbym nawet jechał najwolniej to chce mieć komfort szybkiego i bezpiecznego wychamowania prędkości. Panowie pamiętajcie, prędkość satysfakcjonuje, ale jeszcze ważniejsze jest zdrowie i życie dlatego polecam wszystkim którzy lubią prędkość częste kontrole lementów które bezpośrednio wpływają na bezpieczestwo.


dawno, dawno temu eMKaDwa
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... 8a#2102978


Części GTI, GT TDI, Cupra, FR

Awatar użytkownika
tygrysek88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob gru 23, 2006 23:30
Lokalizacja: okolica Bydgoszczy

Post autor: tygrysek88 » sob lut 10, 2007 21:49

Swoją Jettą 1,6 PN lecę w dwie osoby 170 i wskazóweczka troszke za tą predkośc wystaje ale nieznacznie. Jestem w 100% z tego zadowolony bo w Polsce i tak są drogi do dupy i tu liczy się tylko przyśpieszenie. Ojca Golfem 3 1,4 ABD leciałem ok165 również w 2 osoby.


"Za szybcy by żyć, zbyt młodzi by umrzeć"
lAdy iN ReD<<< moja jecia:)

22kristof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt sty 02, 2007 14:59
Lokalizacja: Kraków

Post autor: 22kristof » sob lut 10, 2007 23:20

Quatro7 pisze:ale golfikiem II 1,6 na gaźniku do ilu się powinienem bujnąć :?:
:
Ja 160 jestem w stanie sie rozpędzic na krótkim odcinku (w instrukcji vmax=161) a na autostradzie z lekkiej górki 180!!!!!!



Awatar użytkownika
nicpoN
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 20:23
Lokalizacja: Oława

Post autor: nicpoN » ndz lut 11, 2007 21:16

Czy jest mozliwosc aby 1.8 (AAM) leciał maks 145km/h?
Czy cos jest nie tak z silnikiem ewent czyms innym? :<



Saymon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 11:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Saymon » ndz lut 11, 2007 22:24

Coś za mało jak na 75 PS... dla porównania MK4 15X PS, 4 osoby, pełen bagażnik, więc spore obciążenie, było licznikowe 225 km/h bez górki... licznik przekłamuje ok. +5%, więc wychodzi jakieś 213 km/h.


http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php?t=20825

Awatar użytkownika
Othello
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lis 16, 2006 11:43
Lokalizacja: zza fajery

Post autor: Othello » czw mar 15, 2007 16:35

Powtórzyłem zeszłoroczną próbę.
Na lodzie. :grin:

Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 296 gości