Nie działa ABS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Wirus55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 10, 2007 20:34
Lokalizacja: Radom

Nie działa ABS

Post autor: Wirus55 » sob lut 10, 2007 23:02

Witam wszystkich.
Jestem nowym uzytkownikiem i odrazu zwracam sie do Was o pomoc.
Mam Golfa Mk3 GT z 1994 r i nie działą w nim ABS. Udało mi sie ustalić tylko tyle ze nie dochodzi prąd do pompy ABS. Bezpiecznik jest cały. Czy może to być wina przekaźnika??Jeśli tak to który przekaźnik odpowiedzialny jest za ABS?? Proszę o pomoc.


Wirus55

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 10, 2007 23:13

Wydaje mi się że pompa dostaje zasilanie tylko gdy ABS sie włącza, więc tak nie sprawdzisz. W ABS-ie jest sporo rzeczy do sprawdzenia, więc proponuję samemu sprawdzić tylko czujniki kół jak najczęstszą usterkę (opór 1-1,3 koma ma mieć każdy), a potem podpiąc auto do komputera.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Wirus55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 10, 2007 20:34
Lokalizacja: Radom

Post autor: Wirus55 » sob lut 10, 2007 23:24

Hmm o tym nie pomyslałem ze pompa dostaje zasilanie tylko wtedy gdy działa ABS.
W poniedziałek podjade podpiac pod komputer i wtedy bedzie wiadomo.


Wirus55

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » sob lut 10, 2007 23:31

jak napisał Paweł Marek, najpierw pomierz czujki a potem na kompa


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Wirus55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 10, 2007 20:34
Lokalizacja: Radom

Post autor: Wirus55 » ndz lut 11, 2007 00:07

Dzieki za porade zmierze tez czuniki, ale mysle ze to nie jest wina czujników bo nie zapala sie nawet kontrolka ABS przy odpalaniu samochodu. Spalenie zarówki wykluczone bo juz spawdziłem.


Wirus55

Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » ndz lut 11, 2007 00:37

masz może znajomego który ma gofra z ABSem ? jesli tak to podmieńcie kompy i wtedy sprawż czy działa
wytłumacz mi jak sprawdzałeś czy dochodzi prąd , najlepiej ze zdjeciem , jak wytłumaczysz to jutro to sprawdzę u siebie i coś wtedy dokładniej będziemy wiedzieć


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz lut 11, 2007 06:54

Wirus55 pisze:Udało mi sie ustalić tylko tyle ze nie dochodzi prąd do pompy ABS. Bezpiecznik jest cały.
czy dobry bezpiecznik sprawdzałeś ? zielony 30A
może bezpiecznik cały ale nie ma styku na nim i prąd nie przechodzi, sprawdź to
u mnie to był właśnie powód a nie przekaźnik,
a tak wogóle to u mnie wcale nie był i nie jest zamontowany przekaźnik i bezpiecznik
w skrzynce bezpiecznikowej, jest pod deskę rozdzielczą przy samym podszybiu
na łączeniu grodzi silnika z kabiną
więc może u Ciebie jest też tutaj a nie w skrzynce i zupełnie co innego sprawdzałeś
jakie masz objawy na pedale hamulca jest twardy ?
jak nie jest twardy hamulce działają a niema tylko ABS to stawiam na przekaźnik
lub któryś z czujników
Wirus55 pisze:Jeśli tak to który przekaźnik odpowiedzialny jest za ABS??
kurcze nie pamietam na przekaźniku chyba jest napisane 133 albo 138 albo samo 33 lub 38
musze zerknąć pod deskę :crazy: :crazy:
Paweł Marek pisze:Wydaje mi się że pompa dostaje zasilanie tylko gdy ABS sie włącza, więc tak nie sprawdzisz.
PawełMarek jest coś takiego w tej pompie, że jak nie ma zasilania
to i hamulce nie działają, pedał jest non stop twardy a ABS wtedy tym
bardziej nie działa
zresztą chyba u Cibie także jak włącza sie zasilanie to słychać troszkę pompę jak coś w niej pracuje
Paweł Marek pisze:W ABS-ie jest sporo rzeczy do sprawdzenia, więc proponuję samemu sprawdzić tylko czujniki kół jak najczęstszą usterkę (opór 1-1,3 koma ma mieć każdy), a potem podpiąc auto do komputera.
jak nie ma prądu/zasilania na pompie to nie ma co sprawdzać czujników (na razie)
bo pedał hamulca powinien być twardy, tak że i podłączenie do kompa nie bardzo
zda się bo wywali błąd pompy (ale tylko pod warunkiem że cała pompa nie ma zasilania i pedał
hamulca jest twardy)
jesli jest normalny hamulce działają a nie ma jedynie samego ABSu to albo faktycznie
przynajmniej jeden z czujników albo przekaźnik
przy czujnikach warto wyczyścić same ich wystające końcóweczki które są "magnesikami"
które być może są zabrudzone opiłkami żelaza a te stykają do masy np. do pasty koła
i wtedy ABS też nie działa, spotyka się wtedy że lampka od ABSu zaświeca się i gaśnie
w różnych sytuacjach ...

Wirus55 jak widzisz masz wiele do sprawdzenia a póki co na razie
podłączenie pod komp odpada, wystarczy mierniczek uniwersalny i grzebanie pod deską


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Wirus55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 10, 2007 20:34
Lokalizacja: Radom

Post autor: Wirus55 » ndz lut 11, 2007 14:34

HMMM,
U mnie pedał hamulca jest normalny, miekki. Hamuje też normalnie. Spradziłem kontrolką bezpiecznik i prąd przez niego przechodzi. Jesli chodzi o napiecia na pompie to wypiąlem kostkę z pompy ABS i przyłożyłem kontrolke do + ( najgrubszego przewodu, czerwonego) i nic sie nie stało. Wiec wywnioskowałem ze nie ma zasilania na pompie.Bo chyba pompa ma zasilanie cały czas a nie tylko podczas kiedy ABS się uruchamia. No i jest jeszcze jeden fakt który utwierdxza mnie w moim przekonaniu , nie zapala się wogóle kontrolka ABS.


Wirus55

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz lut 11, 2007 14:36

witaj wirus to takie ogólne wiadomości jsli chodzi 0o abs poczytaj troche mozę coś ci to podpowie
http://bluesbreaker.w.interia.pl/abs.html

http://www.zss.pl/~moto/www_prace_dyplo ... mk20.htm#6



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » ndz lut 11, 2007 18:51

Wirus55 pisze:HMMM,
U mnie pedał hamulca jest normalny, miekki. Hamuje też normalnie.
no to pompa jest OK, tutaj nie ma co szukać
Wirus55 pisze:Spradziłem kontrolką bezpiecznik i prąd przez niego przechodzi.
ale sprawdzałeś w skrzynce od tyłu na kablach, nie tylko na samym bezpieczniku
Wirus55 pisze:No i jest jeszcze jeden fakt który utwierdza mnie w moim przekonaniu , nie zapala się wogóle kontrolka ABS.
możliwe też że i kontrolka przepalona (to jest żaróweczka u mnie już dwa razy się przepliła w tej kontrolce
jak żaróweczka dobra, to musisz pomierzyć czujniki miernikiem (jak niemasz to może być najtańszy z marketu multimetr)
aha i ten brud z opiłków przy czujnikach czy wogóle jakiś siedzi

a jeszcze pytanko czy wogóle działał poprzednio ABS ?, może już wcześniej coś się
działo, a żaróweczka jak przepalona to i przestała wskazywać a zauważyłeś
dopiero że nie działa jak zrobiło się ślisko na drogach


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 11, 2007 19:28

Jeśli byłby to tylko uszkodzony czujnik a reszta w tym kontrolka dobra to musi się świecić. Po włączeniu zapłonu mignąć leciutko 2 lub 3 razy i świecić się dalej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Wirus55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 10, 2007 20:34
Lokalizacja: Radom

Post autor: Wirus55 » ndz lut 11, 2007 23:15

Zaróweczka w kontrolce jest dobra bo przekładałem z innego golfa całą tą elektronike i tez nie zadziałało. A mierzyłem prad tylko na bezpieczniku i tam był. chyba ze sciezka sie przepaliła w skrzynce. Sam juz nie wiem co to moze byc , chyba nie dojde z tym ABSem:(
Dzieki wielkie za porady, jutro jeszcze sprawdze czujniki i przekaźnik.
Jak dojde co sie dzieje napewno sie odezwe.

[ Dodano: 11 Lut 2007 22:21 ]
Zapomniałem napisac.ABS juz nie działał jak kupowąłem samochod, a kupiłem go pare miesiecy temu od handlarza ktory sciagnał go z niemiec.


Wirus55

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz lut 11, 2007 23:36

W końcu najlepiejjedź na VAG. W książce Volkswagen Golf i Vento jest jeszcze rozpiska jak sprawdzić wszystkie obwody na wtyczce komputera ABS, ale tego starego typu co jest pod tylną kanapą, można sie pobawić. Ja tak wykryłem który jest czujnik uwalony w GTI żonki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Wirus55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob lut 10, 2007 20:34
Lokalizacja: Radom

Post autor: Wirus55 » pn lut 12, 2007 18:34

No i byłem dzisiaj na VAG. No i disgnostyka wykazała brak zasilania sterownika ABS.
Powodów jest wiele, uszkodzony sterownik, przekażnik, przepalona sieżka w skrzynce, uszkodzony kabel. Nie mam siły juz szukać uszkodzenia wiec narazie chyba poprostu to zleje.!! :crazy:


Wirus55

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 127 gości