Zmiana lamp z H4 na H1, kilka pytań

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Zmiana lamp z H4 na H1, kilka pytań

Post autor: Michnik » wt sty 09, 2007 15:24

1. Czy po zmianie trzeba cos przerabiać np w właczniku świateł?
2. Jakie są żarówki postojowe w H1? W5W?
3. NO i ogólnie czy to prawda, że one świeca lepiej od H4?
Ostatnio zmieniony sob kwie 05, 2008 20:14 przez Michnik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
drill
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 696
Rejestracja: sob sty 21, 2006 23:45
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: drill » wt sty 09, 2007 15:49

Jechalem w nocy swoim golfem z H4 i golfem kolegi z H1+H1... Ten drugi wariant duzo lepszy jest w praktyce...

Co do zmian H4->H1 to w archiwum bylo o tym, teraz nie moge tego znalezc ale cos tam trzeba bedzie z kablami porobic ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 09, 2007 17:14

ad 1 Tylko znaleźć wiązkę od lewej manetki przy kierownicy biegnącą do skrzynki bezpieczników i zmostkować w niej kabelek biało czarny z żółtym. Plus oczywiście przeróbka przy reflektorach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » wt sty 09, 2007 20:03

Paweł Marek pisze:ad 1 Tylko znaleźć wiązkę od lewej manetki przy kierownicy biegnącą do skrzynki bezpieczników i zmostkować w niej kabelek biało czarny z żółtym. Plus oczywiście przeróbka przy reflektorach.
A co się stanie jak tego nie zrobie. Coś sie spali czy po prostu coś nie zaświeci lub zaświeci za dużo żarówek?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sty 09, 2007 20:20

Michnik pisze:A co się stanie jak tego nie zrobie. Coś sie spali czy po prostu coś nie zaświeci lub zaświeci za dużo żarówek?
za mało. W H1+H1 po włączeniu długich mijania mają dalej świecić. Jak nie zrobisz połączenia jak napisałem to mijania zgasną po włączeniu dlugich.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

guciu69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 22:27
Lokalizacja: Wronki

Post autor: guciu69 » czw lut 08, 2007 22:03

Paweł Marek pisze:ad 1 Tylko znaleźć wiązkę od lewej manetki przy kierownicy biegnącą do skrzynki bezpieczników i zmostkować w niej kabelek biało czarny z żółtym. Plus oczywiście przeróbka przy reflektorach.
która to jest wiązka przy skrzynce bezpieczników?



Awatar użytkownika
marek2907
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2610
Rejestracja: czw maja 11, 2006 19:21
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Post autor: marek2907 » czw lut 08, 2007 22:19

Michnik pisze:3. NO i ogólnie czy to prawda, że one świeca lepiej od H4?
duuuuuużo lepiej
co do podłączenia to Paweł Marek, opisał wszystko bardzo rzeczowo jak zwykle :wink:


[url=http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=53320][img]http://i128.photobucket.com/albums/p180/marek2907/forum2.jpg[/img][/url]
:gora: KLIKNIJ :gora:
[size=200][b]wszystko na 1 stronie[/b][/size]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 08, 2007 22:31

guciu69 pisze:która to jest wiązka przy skrzynce bezpieczników?
ostatnia wtyczka wielopinowa czerwona u góry po stronie pasażera oznaczona jako J na schematach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » czw lut 08, 2007 23:02

jak co to mam do sprzeania zarówki osram 2 sztuki h1 uzywane godzine na aucie za 25 zl.



guciu69
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 22:27
Lokalizacja: Wronki

Post autor: guciu69 » pt lut 09, 2007 11:06

Witam,

udało się, światła działają jak powinny. Wystarczyło zdjąć osłonę przy kierownicy /odkręcić dwie śrubki i osłona rozkręcona/, tam po lewej stronie koło manetki kierunkowskazów było już widać wiązkę która zakończona jest wąską wtyczką gdzie trzeba było zewrzeć przewody żółty i czarno-biały/ te dwa przewody idą koło siebie/. Można założyć taką plastikową zworkę, która zakłada się na te dwa przewody ściska i gotowe, nie trzeba lutować i izolować. Pracy na 5 minut.

U mnie był przypadek taki że światła nie świeciły razem także myślałem że nie mam zworki ale rozebrałem osłonę patrze a tu zworka, myślę co jest grane. Zdjąłem te zworkę i okazało się tylko że jeden przewód był zaśniedziały, przeczyściłem go złożyłem zworkę i wszystko działa jak należy.

Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » czw lut 28, 2008 20:50

Wygrzebie ten temat, bo mam zagwozdke z przerobieniem instalacji w borze z h4 na 2xh7. Tutaj nie ma miejsca na zworki. Golf fabrycznie jest na żarówkach h7+h7, bora na h4. Instalacja jest prawie identyczna, różni się chyba 1 czy 2 kabelkami (jeżeli chodzi o instalacje el. świateł).
Ktoś już mi radził zrobić prosty przekaźnik przy lampie, by w momencie przełączenia na długie, gdy gasną mijania, przełączyć napięcie z długich na mijania (przekaźnik na diodach jednokierunkowych).
I teoretycznie wszystko pięknie powinno działać, z tym że ja chce tam na światła mijania włożyć ksenon. Kilka osób już wspominało mi, że przy takim rozwiązaniu może dochodzić do spadku napięcia na ułamek sekundy na światłach mijania, co przy xenonie może spowodować jego zgaśnięcie. Niby można do dorobionego przekaźnika dołożyć kondensator, ale musiał by być wielki - ok. 0,6 farada..

Stąd moje pytania:
1. Czy rzeczywiście ten skok napięcia występuje?
2. Jeżeli tak (a sądzę że tak), to jakie są szanse na zgaśnięcie palnika xenonowego?
3. Skoro w golfie fabrycznie jest 2xh7, to w borze zapewne musi być jakiś przekaźnik który odcina napięcie na mijania w chwili włączeniu świateł długich - gdzie on może być? (podejrzewam, że wystarczy go po prostu usunąć)?



olas01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 21:23
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: olas01 » sob kwie 05, 2008 19:35

Witam,
Panowie zamontowalem w vw borze swiatla H7+H7 i problem w tym ze wlaczajac drogowe gasna swiatla dzienne.Ktory przekaznik odpowiada za to,mysle ze mozna z golfa 4 podmienic bo w golfie jest wlasnie tak.Prosze o pomoc



Awatar użytkownika
Pablitto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 20, 2006 22:07
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Pablitto » sob kwie 05, 2008 20:00

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... 93#1805000
Tu rozpracowałem temat, wszystko myślę jasno wyjaśnione. Jak coś to wal na priv lub gg, to pomogę, sam to niedawno przerabiałem.
Aha, zapodaj może fotki swoich lampek, jakie dałeś? Będziesz zakładał xenon?
Ostatnio zmieniony sob kwie 05, 2008 20:01 przez Pablitto, łącznie zmieniany 1 raz.



olas01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 21:23
Lokalizacja: Krotoszyn

Post autor: olas01 » sob kwie 05, 2008 20:29

Hejka,dzieki za szybka odpowiedz,super,zajme sie tym w poniedzialek.A lampki mam takie jak na tych zdjeciach tylko ze chrom a nie czarne.Xenonki wlasnie zalozylem na te soczewki i jest maly problemik z nimi,tak swieca jakby soczewki byly luzne i skakaja,xenony kupilem na allegro za 269zl komplet.kolega kupil te same,zalozyl do galaxy ale bez soczewek i swieca dobrze.Gosc z allegro odpisal ze niby przetwornice (moge mu odeslac)ale cos mi sie wydaje ze to cos innego sie dzieje.Fotki dodam w poniedzialek.A Ty Pablitto masz zamiar montowac xenony?
Ostatnio zmieniony sob kwie 05, 2008 21:08 przez olas01, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 393 gości