alarm czy blokada skrzyni?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
scorpi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr mar 23, 2005 02:33
Lokalizacja: PŁD
Kontakt:

alarm czy blokada skrzyni?

Post autor: scorpi » śr mar 23, 2005 11:31

hej
zastanawiam sie na co lepiej wydac 500zl
na dobry alarm ?
czy na blokade skrzyni biegów?



Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » śr mar 23, 2005 12:04

Najlepiej jedno i drugie :) Na początek chyba alarm, ma większy zakres ochrony i trochę odstrasza złodziei lamerów.



Awatar użytkownika
Metoda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: sob sty 22, 2005 13:06
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Metoda » śr mar 23, 2005 12:06

Powiem tak alarm moze kosztowac nawet 1000 i mozesz miec wszystkie mozliwe czujniki a i tak Ci ukradna.. alarm ma tylko ew utrudnic zlodziejowi dzialanie albo odtsraszyc syrenA :) Sam montuje alarmy i powiem CI ze taki najprostszy za 200 wystarczy z odcieciem paliwa montujesz czujnik ultradzwiekowy albo mikrofaowy i powiedzmy ze masz troche spokoju ale jak jest dobry zlodziej to i tak alarm mu nie przeszkodzi . a co do blokady hmm jest skuteczna bo jest do niej ciezkie dojscie a nie przypuszczam zeby na lawete Ci targali auto wiec prosty alarm i blokada albo sama blokada z tym ze wtedy gosc bedzie mogl siedziec i siedziec w aucie:) najprostszy alarm na pilota i syrena to jakies 100zeta:) ale i tak wybor nalezy do Ciebie



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » śr mar 23, 2005 18:27

A ja znowu swoje:
... i pstryczek elektryczek. Ha! (10 zł, trochę grzebania)
Mnie i kumplom nieraz taka kombinowana konstrukcja ratowała auta).


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
scorpi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr mar 23, 2005 02:33
Lokalizacja: PŁD
Kontakt:

Post autor: scorpi » śr mar 23, 2005 20:11

heh, o tym pstryczku to wiele słysząłem i to w sumie jest bardzo dobre rozwiązanie
byłem sie pytac o alarm, i wersja podstawowa kosztuje 500zl, pytalem sie goscia to czemu na allegro mozna kupic za 150zl taki sam alarm, to mi gosc powiedzial zebym kupil, ale on mi tego nie zamontuje, bo same cyrki z tymi alarmami i ze czesto sie psują
tak sie jescze orientowałem z tym alarmem to ponoc wystarczy kolo auta postawic jakaś specjalna sonde ktora wyśle sporo wiazke jakichs fal dookola i wtedy caly alarm pada ;)
blokada na skrzynie kosztuje 450zl no i to jest dobre bo ot jest mechaniczna blokada i zadne "fale" jej nie wyłaczą. A jak jest z wyłamaniem takiej blokady? czy dla złodzieja ciezko ją usunac?


[img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img]

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » śr mar 23, 2005 21:04

Zależy, fachman da sobie z tym radę, byle gówniarz będzie dłużej kombinował. Nie ma zabezpieczeń nie do obejścia. Ale jak jest jakaś kombinacja, to już trudniej. NAjgorzej chyba z samochodami nowymi, gdzie każde auto wyjeżdżające z salonu, w którym zakładali alarm, ma to zrobione tak samo (centralka, czujniki itp w tym samym miejscu).

Ps każdy alarm, przy odrobinie wiedzy, nawet bez specjalnych urządzeń można szybko wyłączyć, dostając się do centralki. Chwilkę powyje, ale w 5-10 sekund auto jest bezbronne jak niemowlę.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości