mk3 problem z otwieraniem drzwi zimą

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

dar.vw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob sie 05, 2006 20:15
Lokalizacja: choszczno

mk3 problem z otwieraniem drzwi zimą

Post autor: dar.vw » śr sie 30, 2006 16:57

Golf III 1,9 TDI rok prod. 1998, centralny zamek. Mam problem z otwarciem drzwi, szczególnie przednich zimą, na mrozie. Centralny zamek normalnie otwiera się, wyskakuje blokada, jednak można sobie ciągnąć za klamkę, drzwi się nie otworzą. Na pewno nie jest przymarznięta uszczelka drzwi.
Wiem, że jeszcze nie ma mrozów, lecz może ktoś ma radę na przyszłość.
Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr sie 30, 2006 19:41

Sa dwie rzeczy które napewno trzeba zabezpieczyc przed mrozem : zamki , uszczelki
Zamki najlepiej wysmarowac smarem a do uszczelek sa specialne pasty zapobiegajace przymarzaniu. pozdr.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » śr sie 30, 2006 21:42

twardy pisze:najlepiej wysmarowac smarem a do uszczelek
ja smarowalek kremem nivea :) i super ani razu nie przymarzly.



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » śr sie 30, 2006 22:22

Stosowałem spray silikonowy do uszczelek i zamków z K2 bardzo dobry efekt



Awatar użytkownika
Maniek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: wt mar 01, 2005 01:08
Lokalizacja: Łódź - OlechóVW
Kontakt:

Post autor: Maniek88 » śr sie 30, 2006 22:30

Najprosciej ---wazelinka na uszczelki i smar w spreju na zamki :bigok: (K2,WD40)


Volkswagen samochód dla ludu!!

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » czw sie 31, 2006 02:04

Koledzy on wyraźnie pisał, że uszczelka nie jest przymarznieta

Ja mialem to samo dar.vw, masz szczęście że masz centralny, bo mojego jakiś "mądry" zamówił bez :( (jest klima, ABS, Syncro, airbagi). Mam więc zaledwie 2 potencjalne klamki a Ty 4 :rotfl:
Moja pierwsza rada wejść bagażnikiem :metal: (tam tylko bebenek zamarza).
Jeśli się już dostaniesz, to od środka też klamki nie działają- ale może któraś się otworzy i można by wyjść tylnymi drzwiami :bigok:
A tak serio- wszędzie, gdzie zobaczysz jakąkolwiek dziurę, albo szparę walić WD-40. Z zewnątrz w to miejsce z którego się wysuwa klamka i wszędzie gdzie jest możliwość w obudowie zamków drzwi. Potem miałem spokój.
Niestety po myciu powtarzał się problem i zaznaczam że uszczelki nie przymarzały, to odrębny problem, ich nie dotyczy,
Czasem wlazłem jak słońce przyświeciło, a jak zaszło, wiatr mi go w czasie jazdy zamroził i "wyjścia ewakuacyjne" się przydawały :D :D :D :D
Jeśli Cię to zaskoczyło, to pozostaje wiele razy ciągnać energicznie za klamkę zewnetrzna, ona szybciej prędzej zadziala (nie szarpać, tylo bardzo szybko i lekko). Po jakimś czasie się udawało hehe powodzenia.



andy94
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:07
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: andy94 » pt wrz 01, 2006 01:07

Ostatniej zimy miałem ten sam problem. Niestety nie pomógł ani żaden smar, ani WD-40 w każdą szparę drzwi. Problem ustąpił dopiero po wyciągnięciu zamka z drzwi, wypłukaniu w benzynie i zalaniu WD40. Cała zabawa zajęła z 8 godzin na lekkim mrozie. Od końca grudnia do końca zimy brak jakichkolwiek problemów z otwarciem. Jak będzie w tym roku to się okaże.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » pt wrz 01, 2006 11:22

andy94, U mnie pomagało. Po Twoim poscie już wiemy co to powoduje- jakiś stary brud, na którym jest wilgoć i zamarza. Po myciu auta jak się na nim nagromadzi więcej wody to jest jeszcze gorzej.



szsz01
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: wt lis 23, 2004 01:31

Post autor: szsz01 » pt wrz 01, 2006 22:29

WD40 nie służy do smarowania ale do poluzowania zardzewiałych / zapieczonych elementów metalowych, rozpuszcza i wypłukuje wszystko co się da, łącznie z resztkami starego smaru a potem wyparowuje. Efekt smarowania jest względnie krótki, po użyciu WD40 należy użyć odpowiedniego smaru, do zamków np. olej do mech. precyzyjnych / smar grafitowy.
Kto nie wierzy - przekona się w zimie ;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 01, 2006 22:36

Problem powoduje brud i stary smar wewnątrz zamków. WD czy smary w spraju to półśrodki, między innym dlatego, że problem jest wewnątrz zamka, i trudno tam do środka się dostać żeby napsikać. Trzeba w końcu kiedyś taki zamek wyjąć, rozebrać, wymyć i nasmarować na nowo. Ja już to przerabiałem i mam już dwa z czterech zamków w 13-letnim Vento wymyte i nasmarowane


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mnt1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lut 01, 2007 01:25
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mnt1984 » sob lut 03, 2007 13:57

Miałem podobny problem i to nie była uszczelka, nie otwierały się tylko drzwi kierowcy...dopiero jak sie porządnie rozgrzał wszytko wracało do normy...a każdego ranka znowu to samo... wsiadałem od strony pasażera... ale rozwiązałem ten problem, ściągnełem tapicerke z drzwi żeby dostać się bezpośrednio do zamka i wstrzyknełem strzykawką olej bezpośrednio do zamka, już kolejnego dnia mogłem wsiąść normalnie, wszystko wróciło do normy i problem się już nie powtórzył.


GOLF IV 1.9 TDI 74KW AXR 2002

Awatar użytkownika
Ziibii
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 19:18
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: Ziibii » sob lut 03, 2007 14:31

Miałem podobny problem dopuki nie pooczyszczałem zamków i nie nasmarowałem ,tylko ze smarowaniem ostrożnie bo kurz pozakleja bębenki i bedzie można je pootwierać patykiem od loda bambino.Ale swoja droga uszczelki trzeba nasmarowac czyms tłustym ,ja stosuje gliceryne w płynie.pozdro.
Ostatnio zmieniony sob lut 03, 2007 14:33 przez Ziibii, łącznie zmieniany 1 raz.


Szerokiej drogi ,gumowych słupów i jak najdalej od smerfów.

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » sob lut 03, 2007 14:31

U mnie zeszłej zmimy było tak ze otwierałem auto centralny ładnie wszystkie drzwi otwierał po chwli jadnak zamek znowu automatycznie zamykał sie. Po 5 minutach jazdy wszystko wracało do normy.... Dziwne to było dodam ze drzwi kierowcy i inne otwierały sie normalnie uszczelki miałem zabezpieczone przed przymarzaniem.

Pozdrawiam


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
mike_00
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: sob maja 07, 2005 23:52
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: mike_00 » czw lut 08, 2007 12:51

mam ten sam problem, ja otwieram centralny, potem szybko drzwi tylne, bo tylko tam podnosza sie bolczyki :) nastepnie znowu otwieram pilotem i pomagam recznie podniesc bolec z przodu :) i jazda :)

to juz mnie denerwuje

jak myslicie przesmarowanie wystarczy ?? czy to centralnego z przodu ?? moze powietrze gdzies ucieka ?

pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 435 gości