[mk3] Jak dobrac sie do anteny w

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

k2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 03:59

[mk3] Jak dobrac sie do anteny w

Post autor: k2 » śr mar 23, 2005 00:39

Obrazek

postanowilem wymienic sobie antene ze zwyklej na elektryka,
jak dobrac sie [wymontowac] stara antene] czy moze zdejmowac blotnik?
Antenke chce wmontowac w to samo miejsce.
sorry za lamerkie pytanie, ale nie znalazlem planów instalacji anteny na k na kindze.
Ostatnio zmieniony śr mar 23, 2005 01:03 przez k2, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
VWjowiec
..::Golf Black Club::..
..::Golf Black Club::..
Posty: 239
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:04
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWjowiec » śr mar 23, 2005 00:55

wymontuj nadkole (plastikowe) i najlepiej koło i bedziesz miał dostęp do tego, błotnika lepiej nie zdejmuj



BruceLee30
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: pt lis 05, 2004 14:18
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: BruceLee30 » śr mar 23, 2005 10:43

dobrze mowisz :)
wlasnie to ostatno robilem
zdejmij kolo plastikowe nadkole po prawej stronie jak wlozysz reke wymacasz antenke troche swiatla i bedziesz wiedzial co i jak nakladka na blotniku jest gumowa i bez problemu powinna zejsc razem z antena



Qwerty.tarnow

Post autor: Qwerty.tarnow » śr mar 23, 2005 11:39

Tylko jak będziesz ten plastik ściągał, to próbuj go wyjąć tak, aby fizycznie nie ściągać chlapacza. Bo założyć to potem to jest koszmar. :grrr: Sam kiedyś godzinę nad tym zmitrężyłem. No chyba że jest jakiś sposób i ktoś go zdradzi - ale te zapinki plastikowo-metalowe są tak sprężynujące, że trzeba nie lada siły i przyłożenia, żeby to włożyć.



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » śr mar 23, 2005 12:02

Jakas cholera zlamala mi antenke. Musze zainstalowac nowa, a jesli juz to chcialbym elektryczna.
Czy duzo jest z tym zachodu i z jakim kosztem mam sie liczyc.
Jak wogole dziala elktryczna antenka, jak sie ja wysuwa. Czy dziala ona automatycznie jak sie radko zalaczy albo stacyjke??
No i jak i kiedy sie chowa.


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » śr mar 23, 2005 12:11

Pytanko: nie wiecie, czy antenka z golfa III podejdzie do passata'91 (policyjnego)?


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Qwerty.tarnow

Post autor: Qwerty.tarnow » śr mar 23, 2005 12:19

czyś pisze:Pytanko: nie wiecie, czy antenka z golfa III podejdzie do passata?
Powinna pasować. Ja miałem kupioną do Golfa III antenę, na której pudełku było napisane, że jest właśnie do Passata. Też była na błotnik (z tą ukośną gumą). Tylko że ta kupiona nie miała odkręcanego kabla antenowego (trzeba by go było przeciągać przez całe auto) i miała jakoś inaczej zorganizowane podejście pod uziemienie. W golfie mam to przykręcane na śrubę. A jak jest w Passacie to nie wiem - w każdym razie ta antenka dedykowana do Passata takiego miejsca do przykręcenia nie miała. Tam było to zorganizowane jakoś zupełnie inaczej.



k2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 03:59

Post autor: k2 » śr mar 23, 2005 14:06

Czy ta antena bedze pasowac, prosze o szybka odpowiedz, jest to full automat?
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=45395555



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » śr mar 23, 2005 14:20

pkirylcz pisze:Jakas cholera zlamala mi antenke. Musze zainstalowac nowa, a jesli juz to chcialbym elektryczna.
Czy duzo jest z tym zachodu i z jakim kosztem mam sie liczyc.
Jak wogole dziala elktryczna antenka, jak sie ja wysuwa. Czy dziala ona automatycznie jak sie radko zalaczy albo stacyjke??
No i jak i kiedy sie chowa.
Antene podlaczasz do tego wyjscia na ktorym pojawia sie napiecie po wlaczeniu radia - jak wlaczysz radyjko to antena wyjedzie a jak wylaczysz to sie schowa ;)

Pozdro:

Slawek.



Awatar użytkownika
Piotro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 241
Rejestracja: sob paź 30, 2004 02:19
Lokalizacja: S-ce Śląskie
Kontakt:

Post autor: Piotro » śr mar 23, 2005 14:23

pkirylcz pisze:Jakas cholera zlamala mi antenke. Musze zainstalowac nowa, a jesli juz to chcialbym elektryczna.
Czy duzo jest z tym zachodu i z jakim kosztem mam sie liczyc.
Jak wogole dziala elktryczna antenka, jak sie ja wysuwa. Czy dziala ona automatycznie jak sie radko zalaczy albo stacyjke??
No i jak i kiedy sie chowa.
w radyjku masz kabelek (zazwyczaj niebieski)i on steruje wysuwaniem i chowaniem anteny.



Qwerty.tarnow

Post autor: Qwerty.tarnow » śr mar 23, 2005 14:43

k2 pisze:Czy ta antena bedze pasowac, prosze o szybka odpowiedz, jest to full automat?
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=45395555
No ta chyba nie. W każdym razie nie na błotnik i nie w tym miejscu. Popatrz na sam sposób jej mocowania na zdjęciu przy aukcji - tam wygląda to na przystosowane do zamontowania na prostej powierzchni. A Ty masz starą na błotniku - czyli pod ukosem.



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » śr mar 23, 2005 18:31

Panowie, wprowadzamy nową zasadę: każdemu ch**** złapanemu na urwaniu anteny w naszych bolidach urywamy jego osobistą "antenkę". Ale by był porządek. :helm: :satan:


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

k2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 03:59

Post autor: k2 » śr mar 23, 2005 18:53

Qwerty.tarnow pisze:
k2 pisze:Czy ta antena bedze pasowac, prosze o szybka odpowiedz, jest to full automat?
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=45395555
No ta chyba nie. W każdym razie nie na błotnik i nie w tym miejscu. Popatrz na sam sposób jej mocowania na zdjęciu przy aukcji - tam wygląda to na przystosowane do zamontowania na prostej powierzchni. A Ty masz starą na błotniku - czyli pod ukosem.
no wlasnie jest guma od ukosem,,, a ta z allegro.pl wydaje mi sie ze jest do sedanó na tylna klape gdzie masz plasa powieszchnie... oj chyba na razie podusze jak boschowsa znajde na allegro do VW.



Qwerty.tarnow

Post autor: Qwerty.tarnow » śr mar 23, 2005 19:00

No właśnie - tak jest na płasko. Ale może gdzieś znajdziesz takie na błotnik. Myślę, że nie ma co się spieszyć. Jeśli ta stara antena działa jeszcze...

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr mar 23, 2005 19:10 przez Qwerty.tarnow, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości