Za bogata mieszanka!!!! wg. kodów blyskowych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Za bogata mieszanka!!!! wg. kodów blyskowych

Post autor: eidos » pt lut 02, 2007 18:49

Udało mi sie dzisiaj wreszcie odczytac kody blyskowe i nie ma sie co cieszyc, bo mam jeden blad 2343 czyli za bogata mieszanka. Dodam ze mam silnik RP i mam instalacje 2gen z kompem. Samochód ma równe obroty na beznynie i gazie. Jednak jak temperatura spadnie ponizej zera to zaraz po odpaleniu (tylko po nocy) zaczyna nierówno pracować na gazie czy benzynie jest to samo. Przejade ok 5, 10 metrow i problem znika. Samochod tez pali powyzej 11-12l gazu ale mysle ze to jescze nie tak zle.
Co powoduje ten błąd????
dodam ze: kable, kopolka, palec sa wymienione.
Niebieski czujnik tez, zreszta ssanie sie wlacza bez problemow, sonda jest ok bo byla sprawdzana u gaziaza na kompie kilka razy. Zatem co powoduje ten błąd???
Czy z tym bledem samochod jezdzi w trybie serwisowym?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pt lut 02, 2007 23:23

Skasuj błąd i po pewnym czasie zobacz, czy się nie powtórzył. Może ktoś kiedyś coś ruszał i tak wyszło. Jeżeli błąd będzie się powtarzał, to chyba jakiś problem z wtryskiem, lub ewentualnie z sondą lambda. W gazie się zupełnie nie orientuję, ale może to on ma jakiś wpływ na te błędy - a może jak instalowali Tobie gaz i coś tam regulowali, to powstał ten błąd.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Re: Za bogata mieszanka!!!! wg. kodów blyskowych

Post autor: Pinhead » sob lut 03, 2007 13:57

eidos pisze: Samochód ma równe obroty na beznynie i gazie. Jednak jak temperatura spadnie ponizej zera to zaraz po odpaleniu (tylko po nocy) zaczyna nierówno pracować na gazie czy benzynie jest to samo. Przejade ok 5, 10 metrow i problem znika.
Mam ten sam problem. Jak miałem gaz to tak samo było i na lpg i na benzynie. Zmieniłem świece, palec, kopułke i nic to nie dało. Lambda działa prawidłowo. Kable WN nie mają widocznych nocą przebić. Jak się lekko silnik nagrzeje to problem całkowicie znika. Jak by ktoś miał jakieś pomysły to chętnie poczytam bo już nie bardzo wiem za co się zabrać, lub być może ten typ tak ale choć osobiście w to wątpie :chytry:


=-Pinhead-=

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Za bogata mieszanka!!!! wg. kodów blyskowych

Post autor: raf1al » sob lut 03, 2007 14:12

eidos pisze:Udało mi sie dzisiaj wreszcie odczytac kody blyskowe i nie ma sie co cieszyc, bo mam jeden blad 2343 czyli za bogata mieszanka. Dodam ze mam silnik RP i mam instalacje 2gen z kompem. Samochód ma równe obroty na beznynie i gazie. Jednak jak temperatura spadnie ponizej zera to zaraz po odpaleniu (tylko po nocy) zaczyna nierówno pracować na gazie czy benzynie jest to samo. Przejade ok 5, 10 metrow i problem znika. Samochod tez pali powyzej 11-12l gazu ale mysle ze to jescze nie tak zle.
Co powoduje ten błąd????
dodam ze: kable, kopolka, palec sa wymienione.
Niebieski czujnik tez, zreszta ssanie sie wlacza bez problemow, sonda jest ok bo byla sprawdzana u gaziaza na kompie kilka razy. Zatem co powoduje ten błąd???
Czy z tym bledem samochod jezdzi w trybie serwisowym?

witam a jak sie odczytuje te błedy??



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » sob lut 03, 2007 15:29

raf1al, Zobacz tutaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=902860#902860 i do działu porad.


=-Pinhead-=

grzechoo1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 07, 2007 14:46
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: grzechoo1 » śr lut 07, 2007 16:48

Witam,

Ja gdzieś słyszałem, że w przypadku posiadania gazu z emulatorem, ten błąd to standard, ale fajnie jakby ktoś z większym doświadczeniem to potwierdził.

--
pozdr.
Grzechoo1



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości