Dziwny przypadek...HELP !!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

nikoart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 02, 2007 14:57
Lokalizacja: Gdańsk

Dziwny przypadek...HELP !!!!

Post autor: nikoart » wt lut 06, 2007 14:07

Witam,

Mam problem ze swoim MK3 1,9 TDi. Generalnie na pierwszy rzut oka wszystko jest OK. Nie wiem co to moze byc ale gdy: silnik osiagnie tem 80 st C. i ostygnie ma duze problemy z zapalaniem. Potrafi odpalic raz za 7 raz za 11.
Gdy sie go juz odpali to chodzi nierowno i czasami mu sie zdarzy zgasnac.
Gdy sie go zgasi i zapali ponownie startuje od pierwszego kopniecia. Zapanie go jest poprawne do domentu gdy sie nie rozgrzeje do 80stC.temp.

Byla wymieniana pompa paliwa, byl regulowany i wszystko jest si.
Na komputerze pojawia sie blad : czujnik kolektora dolotowego G1. Nie mozna zresetowac komputera. Wciaz wyswietlany jest taki sam blad.

Ale czy to moze miec wplyw na tak duze problemy z zapalniem go gdy sie rozgrzeje a potem wystygnie? Prosze o pomoc gdyz kazdy rozklada rece.


NikoART from Gdańsk City

Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » wt lut 06, 2007 14:30

NIe wiem jak jest w TDI ale miałem podobny problem w Peugeocie 1,9TD. Jeżeli był ciepły ale nie nagrzany jeszcze do temp pracy palił gorzej niż zimny. Kiedy się rozgrzał do ok 90stopni było OK. Problem polegał na tym że Przekaźnikiem od świec (który załączał też pompe) steruje czujnik temperatury. To on decyduje kiedy załączyć świece i jak długo mają grzać. U mnie kiedy silnik był już rozgrzany do ok 65 stopni świece załączały sie tylko na chwilkę, zbyt krótko żeby podgrzać powietrze. Musiałem kilka razy przekręcać zapłon żeby podgrzeć świece i wtedy odpalał OK. Sprawdż może jest problem z tym czujnikiem temp. U mnie akurat walnięty był sam przekaźnik.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

greg

Post autor: greg » wt lut 06, 2007 15:35

czujnik temepratury zamocowany na króćcu wody - nie jest drogi - wskazana wymiana

[ Dodano: Wto Lut 06, 2007 2:37 pm ]
nikoart pisze:Gdy sie go juz odpali to chodzi nierowno i czasami mu sie zdarzy zgasnac.
bo odpala tak jakby silnik byl zagrzany - wychodzi na to ze jednakl czujnik koniecznie wymienić - jak nie wierzysz - kup czujnik - nie wyjmuj staregio tylko przepnij kostkę - jak odpali od pierwszego i równo będzie pracować to masz sprawcę



nikoart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 02, 2007 14:57
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: nikoart » śr lut 07, 2007 08:18

OK, a jak ma sie do tego wsyztskiego błąd ktory wyskakuje na komputerze... błą kolektora czujnika dolotowego. Wiem ze znajduje sie on na podszybiu... ale... czy to moze miec az tak duzy wpływ, ze nie zapala?


NikoART from Gdańsk City

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr lut 07, 2007 08:46

Jezeli jest to silniczek TDI i na ciepło gorzej pali niz na ciepło to na Vagu trzeba skorygowac dawkę startową i bedzie :bigok: Nie raz temat poruszany na forum TDI TD Diesel lub wpisz w szukaj. Czasami pomaga założenia akumulatora o pradzie rozruchowym min 600A, ale najlepiej skorygowac dawkę startową- to musi zrobić osoba która się na tym zna a nie tylko zczytuje błędy z kompa.

[ Dodano: 07 Lut 2007 07:48 ]
Błędy moga powodowac ze silniczek wpadnie w tryb awaryjny i bedzie np. słabszy ale w odpalaniu nie powinno być różnicy- moze któryś z wężyków czujnika jest nieszczelny????



nikoart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 02, 2007 14:57
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: nikoart » śr lut 07, 2007 11:03

No wlasnie w tym problem... ze on ma duzze problemy z odpaleniem gdy sie rozgrzeje do 80 st C i potem ostygnie.
Jak ostygnie na amen to zapala dopiero za 10 razem a ajk tem spadnie minimalnie to uda mu sie zapalaic za 2, 3 razem.

Komp byl wielokrotnie resetowany i wciaz wyskakuje blad czujnika kolektora dolotowego. To jest wogole do wymiany czy jak?


NikoART from Gdańsk City

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » śr lut 07, 2007 11:53

nikoart pisze:No wlasnie w tym problem... ze on ma duzze problemy z odpaleniem gdy sie rozgrzeje do 80 st C i potem ostygnie.
Jak ostygnie na amen to zapala dopiero za 10 razem a ajk tem spadnie minimalnie to uda mu sie zapalaic za 2, 3 razem.

Komp byl wielokrotnie resetowany i wciaz wyskakuje blad czujnika kolektora dolotowego. To jest wogole do wymiany czy jak?

To jak pisałem trzeba skorygować dawkę startową , sprawdzić wężyki tego czujnika, jak nie to go wymienić. Ale na zimno powinien za ząbkiem odpalic- warto też sprawdzić kąt wtrysku i sprawdzić swiece żarowe. Pozdrawiam.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 450 gości