Hak holowniczy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
GUPETTO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:41
Lokalizacja: LUBLIN CITY
Kontakt:

Hak holowniczy

Post autor: GUPETTO » wt lut 06, 2007 00:05

Siemacie :hmm:
Mam problem, chce zalozyc hak do siebie, mk2 1.6 LPG, ma byc ciagany mały camping Niewiadow, i teraz pytanka...
=kupic nowy, czy poszukac uzywke??
=jak ma sie to z homologacja uzywki??
=jak to wychodzi przy szerokim zderzaku, duzo trzeba wycinac go??
Moze ktos ma foty jakies, lub przerabiał to??



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt lut 06, 2007 00:31

GUPETTO pisze:kupic nowy, czy poszukac uzywke??
Na Twoim miejscu kupilbym nowke. Za jakies 200 - 230zl mozna kupic taki z odkrecana kula. Do tego gniazdo (najlepiej aluminiowe, jakies 8-10zl).
GUPETTO pisze:=jak to wychodzi przy szerokim zderzaku, duzo trzeba wycinac go??
To juz zalezy od haka. W jednych trzeba wycinac duze dziursko wysoko, a w innych tylko kawalek i to tego co jest zawiniete pod spod.
Zakladalem ten drugi w swoim Mk3 w zeszlym roku. W Mk2 przy szerokim powinno byc podobnie. Mysle, ze jesli kupisz odpowiedni hak to mocno nie oszpeci auta. Jak nie zapomne to wrzuce jutro fotke swojego.



Awatar użytkownika
GUPETTO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:41
Lokalizacja: LUBLIN CITY
Kontakt:

Post autor: GUPETTO » wt lut 06, 2007 01:14

Za nowke trzeba dac kolo 300 :kac:
Pytalem sie, ale jeszcze podjade do 2woch warsztatow obaczymy co oni mi powiedza.
Dorwac z homologacja uzywke chyba bede szukał.
Kurcze szkoda zderzaczka,trza bedzie go rzezbic. :crazy:



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt lut 06, 2007 10:01

GUPETTO pisze:Za nowke trzeba dac kolo 300
Pytalem sie, ale jeszcze podjade do 2woch warsztatow obaczymy co oni mi powiedza.
350 to mi krzykneli w dobrym warsztacie z zalozeniem.
Nie dasz rady zalozyc samemu ? To nie jest trudne. W Mk2 tez sie chyba wsuwa w podluznice i przykreca.



Awatar użytkownika
krajzmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lip 29, 2005 18:14
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: krajzmen » wt lut 06, 2007 10:28

Jak chcesz zaoszczędzić to kup używkę TYLKO oglądnij dobrze kule żeby nie była wyłechtana.A założysz sobie napewno sam to nic trudnego,ja zakładałem już chyba w 5 samochodach.Z reguły punkty montażowe są zaznaczone w karoserii i nie sposób ich pomylić.Acha pamiętaj żeby na haku :bigok: była tabliczka homologacyjna,bo bez tego przy przeglądzie ani rusz.



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt lut 06, 2007 14:07

Tak to wyglada u mnie:
Obrazek
Obrazek
Od spodu:
Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
krajzmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lip 29, 2005 18:14
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: krajzmen » wt lut 06, 2007 14:18

Ale jak sie ma zamontowany hak to według mnie lepiej mieć go założonego.Ja dzięki niemu zaoszczędziłem bardzo dużo gdy babka wiechała mi w kufer, a co za tym idzie sam to sobie naprawiłem


TDI TO KRÓL SILNIKÓW

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » wt lut 06, 2007 14:32

inek01 pisze:
GUPETTO pisze:Za nowke trzeba dac kolo 300
Pytalem sie, ale jeszcze podjade do 2woch warsztatow obaczymy co oni mi powiedza.
350 to mi krzykneli w dobrym warsztacie z zalozeniem.
ja też tyle dałem z założeniem w swoim pasku w TEJ firmie i mam taki własnie odkręcany


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt lut 06, 2007 14:47

krajzmen pisze:Ale jak sie ma zamontowany hak to według mnie lepiej mieć go założonego
To masz dziwne rozumowanie.
Po to zalozylem odkrecany zeby nie jezdzic z nim niepotrzebnie.
krajzmen pisze:Ja dzięki niemu zaoszczędziłem bardzo dużo gdy babka wiechała mi w kufer, a co za tym idzie sam to sobie naprawiłem
To jest wlasnie niesprawiedliwe, pewnie za jakis czas prawo sie zmieni i bedzie tak jak w np. niemczech.

Nie pomyslales chyba o tym, ze kiedys Ty mozesz sie znalezc na miejscu tej babki i wtedy nie bedziesz sie juz tak cieszyl :bajer:



Awatar użytkownika
GUPETTO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 272
Rejestracja: czw lut 10, 2005 20:41
Lokalizacja: LUBLIN CITY
Kontakt:

Post autor: GUPETTO » wt lut 06, 2007 15:59

Znalazłem na Allegro nowy hak za 180zł, a montaz dotego 120zł i koszty przesylki i wogule, a znalazłem firme w Lublinie Auto=Koper i za 320zł mam = hak nowke z odkrecana koncowka i mało zostanie podciety zderzaczek i montaz w tej cenie, takze chyba nic innego niebede szukal :okej:



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt lut 06, 2007 16:21

Przyszla mi na mysl jeszcze jedna rzecz na ten temat.
Zeby zamontowac hak, wiadomo, trzeba odkrecic wzmocnienie. Po zamontowaniu haka (przynajmniej takiego jak moj) wzmocnienia juz normalnie nie zalozymy, bo na koncach belki przeszkadza... "Fachowcy" zakladajacy haki oczywiscie w tym przypadku wzmocnienie wyrzucaja (albo jeszcze je na boku sprzedaja ;) ). Bez niego przy delikatnym puknieciu zderzak moze niezle popekac, bo nie dolega do belki, tak jak do wzmocnienia.
Przy odrobinie checi i umiejetnosci wzmocnienie mozna zalozyc, tylko trzeba wyciac z niego w opowiednich miejscach kawalki blachy.



Awatar użytkownika
krajzmen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 62
Rejestracja: pt lip 29, 2005 18:14
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: krajzmen » śr lut 07, 2007 13:41

Z regóły pzy delikatnych muśnięciach zderzkom nic nie jest,no chyba że to zderzaki np Fiatów one mają taki plastik że odrazu pęka.U mnie przy tak wielkim dzwonie poza ryskami i dziurką nic nie pękło.Zresztą ocenncie sami jak wyglądała poja kochana furka no i nieszczśna astra która się nadziała.Także haczyk to podstawa bezpieczeństwa przy tylnym dzwonie !! Obrazek Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 455 gości