czujnik temp. mk II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

czujnik temp. mk II

Post autor: vwfun » pn lut 06, 2006 12:00

czy czujnik temperatury ma jakis wplyw na termostat i czy moze byc tak ze przez to ze jest walniety silnik mi sie wolno grzeje.wymienilem 4 dni temu termostat na nowy wahlera ale i tak wolno mi lapie temperature.juz nie wiem co mam zrobic.pozmozcie bo mnieszlag trafi



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lut 06, 2006 12:12

czujnik temp, nie ma żadnego wpływu na termostat, pytanie czy właściwie zaklozyłeś termostat, jaka jest temp. silnika?
Ostatnio zmieniony pn lut 06, 2006 16:41 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.


:-k ...

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn lut 06, 2006 12:20

vwfun pisze:czy czujnik temperatury ma jakis wplyw na termostat i czy moze byc tak ze przez to ze jest walniety silnik mi sie wolno grzeje.wymienilem 4 dni temu termostat na nowy wahlera ale i tak wolno mi lapie temperature.juz nie wiem co mam zrobic.pozmozcie bo mnieszlag trafi
Tak jak kolega wcześniej napisał związku żadnego nie ma. Ale ma na wskazania na wskaźniku. Być może to czujnik jest uwalony, silnik nagrzewa się normalnie. Czy Twoja opinia o wolnym nagrzewaniu się jest oparta na podstawie wskaźnika?Sprawdź jak ciepłe są węże- ten od głowicy, jak działa ogrzewanie, no i co to znaczy "wolno?"



Awatar użytkownika
GEORG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr gru 22, 2004 10:55
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: GEORG » pn lut 06, 2006 12:23

W RP są 4 czujniki temperatury ale żaden nie ma wpływu na grzanie się silnika.
Moj też sporo czasu potrzebuje żeby zlapać odpowiednią temp. ale przysłoń troche chłodnice dłużej jedż na wyższych obrotach i na wyłączonym ogrzewaniu szybcie złapie temperaturke. :pub:


VW RULEZ :)

vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » pn lut 06, 2006 13:40

wg mnie Panowie wolno to znaczy ze po wyjechaniu z garazu i wylaczonym ogrzwaniu musze przejechac kolo 8 km zeby wskazówka znalazla sie na srodku skali a mam podzialke ta z kreskami a nie jak w starszych z dioda.ogrzewanie mi dziala.nie dam rady jechac na wyzszych obroitach gdyz ja mam automat :) .byc moze dramatyzuje ale wydaje mi sie ze przy sprawnym termostaie ikorku i plynie wskazowka powinna stac w jednej pozycji.fat ze jest temp minusowa i zimne powietrze moze go troche wychladzac ale chcialem sie u was upewnic czy aby na pewno tak byc powinno.

[ Dodano: Pon Lut 06, 2006 14:01 ]
jeszcze zrobie tak iz mam wskaznik(zegar)tempeatury vdo i go podłączę pod czujnik temp i sprawdze jak wskazuje.ale mio to prosze o dopowiedz



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lut 06, 2006 15:13

zwarzywszy na niskie temp. otoczenia, temp. Twojego samochodu jest prawidłowa( w tak niskich temp. otoczenia przyrost temp. silnika zawsze jest dłuższy)


:-k ...

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn lut 06, 2006 15:30

vwfun pisze:wg mnie Panowie wolno to znaczy ze po wyjechaniu z garazu i wylaczonym ogrzwaniu musze przejechac kolo 8 km zeby wskazówka znalazla sie na srodku skali a mam podzialke ta z kreskami a nie jak w starszych z dioda.ogrzewanie mi dziala.nie dam rady jechac na wyzszych obroitach gdyz ja mam automat
8 km to wcale nie tak dużo jak na tę porę roku. Po dwa: zanim ruszysz to auto powinno postać na wolnych obrotach ze dwie minuty -automat. A dlazego nie możesz jeździć automatem na wyższych obrotach?



Awatar użytkownika
GRIsha
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: pn maja 09, 2005 09:48
Lokalizacja: IłaVWa
Kontakt:

Post autor: GRIsha » pn lut 06, 2006 15:44

Tak jak koledzy wyżej piszą - norma o tej porze roku. Miałbyś powód do zmartwienia, gdyby np po 30 km miał 70 stopni. Poobserwuj, przy ilu stopniach wąż dolny robi się ciepły (na wolnych) - przy takiej temperaturze termostat się otwiera. Moim zdaniem jest ok.

pozdro :pub:



vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » pn lut 13, 2006 00:46

w sumie bodzio masz racje:) moge jezdzic i na wyzszych obrotach tak mi cos do glowy strzelilo.rzeczywiscie Panowie chyba nie mas ie czym martwic.dzis jechalem trasa z konstancina do warszawy i wszytsko ok.temperaura byla OK i wszystko pracwalo jak nalezy.
:)



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn lut 13, 2006 00:48

no to dobrze że się wszystko wyjaśniło, prawda?


:-k ...

Awatar użytkownika
kuba 22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 15:43
Lokalizacja: k.Kętrzyna
Kontakt:

Post autor: kuba 22 » ndz lut 04, 2007 23:04

pozwole sobie podpiąć się do tematu
mam silnik 1.3 na gazniku z 89 roku. wskaznik mi nic nie pokazuje tylko przy zapalaniu dioda miga. czytalem juz mase tematow o czujnikach tylko jesli u mnie czujnik nawalil to ktory przy glowicy mam dwa, a mam golfa od nie dawna nie mam serwisowki po polsku i nic sam nie moge zrobic prosze o pomoc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 64 gości