Lozyska do MKII przod

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Lozyska do MKII przod

Post autor: Slawo80 » ndz mar 20, 2005 12:38

Mam pytanko - orientuje sie ktos moze jakie jest lozysko z przodu w golfie 1.6TD z 88r - czeka mnie wymiana i chce kupic w hurtowni lozysk a nie w motoryzacyjnym a slyszalem ze sa dwa rozmiary lozysk do goferow.

Z gory dzieki za pomoc ;)

Pozdro:

Slawek.



jaro_600

Post autor: jaro_600 » pn mar 21, 2005 21:11

Najlepiej wymontuj stare łożysko i z nim idź do hurtowni są dość duże łożyska ja w sklepie z tego co pamiętam płaciłe około 85 zł za jedno ale jak ci któreś już huczy wymień obydwa szkoda nerwów i pracy bo mało jest takich co trafili w to huczące ja nie trafiłem i po drodze wymieniłem jeszcze niepotrzebnie przegub bo myślałem że on tak huczy. Pozdrawiam.



radziu102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt paź 29, 2004 03:50
Lokalizacja: ZIELONA GÓRA
Kontakt:

Post autor: radziu102 » pn mar 21, 2005 23:56

ja kupowałem łożysko za 45 zł w motoryzacyjnym ale nie wiem czy diesel ma inne, sądze ze ma takie same.


gg 4400404

Awatar użytkownika
marsell
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: czw sty 27, 2005 22:45
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: marsell » wt mar 22, 2005 18:29

Są dwa rodzaje łożysk ale w katalogu w sklepie było wyraźnie napisane od jakiego rocznika są montowane te nowsze, niestety nie pamiętam,jaki to był rocznik. Nie kupuj łożysk polskiej produkcji, cena wprawdzie niższa ale jakość....., u kumpla po wymianie wytrzymały całe 30.000. Ja kupiłem łożyska OPTIMAL i po przejechaniu 55.000 są w porządku. Kosztowały ok. 80 zł sztuka.



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Re: Lozyska do MKII przod

Post autor: kesier » wt mar 22, 2005 20:43

Slawo80 pisze:Mam pytanko - orientuje sie ktos moze jakie jest lozysko z przodu w golfie 1.6TD z 88r - czeka mnie wymiana i chce kupic w hurtowni lozysk a nie w motoryzacyjnym a slyszalem ze sa dwa rozmiary lozysk do goferow.

Z gory dzieki za pomoc ;)

Pozdro:

Slawek.
jesli nigdy nie wymieniales lozysk z przodka to lepiej sam sie za to nie zabieraj nie jest to tak proste jak z tylu.ja za pierwszy razem musialem jedno dokupic bo przy nabijaniu troszke mi sie rozsypalo.lepiej jedz do kogos kto juz wymienial i wiec co z czym sie je.pozdrawiam



jaro_600

Post autor: jaro_600 » wt mar 22, 2005 20:52

Racja wymienić samemu takie łożysko to trochę skomplikowane łatwo wybić stare bo i tak jest do zniszczenia ale gożej wbić nowe ja pomagałem sobie starą szalką.



Awatar użytkownika
kesier
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pn lut 07, 2005 21:03
Lokalizacja: Jawor
Kontakt:

Post autor: kesier » wt mar 22, 2005 20:56

zgadza sie jak stare sie rozlatuje to kij serce bardziej boli jak sypie sie nowe,zwlaszcza jak ktos zakupil jakiejs dobrej firmy.To dobry sposob ja tez nabijam starym



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » śr mar 23, 2005 10:31

Dzieki za wszystkie odpowiedzi ;) :pub: :pub:
Chcialem znac rozmiar tego lozyska bo chce kupic w hurtowni lozysk a nie w sklepie motoryzacyjnym, rozbierac najpierw nie chce tym samochodem musze najpierw nowe przywiezc ;) ale tak sobie mysle ze w koncu to nie tylko ja chyba bede chcial u nich takie lozysko kupic wiec chyba powinni wiedziec co i jak ;) no i ewentyalnie jesli by sie nie zgadzalo to moze bedzie mozna wymienic - w koncu paragon wezme ;) Jesli chodzi o jakosc to zawsze wole dolozyc pare zyli i kupic jakosciowo lepsze czy to lozyska czy cos innego (oczywiscie bez przesady - bo w serwisie to bym chyba zbanczyl;)) w koncu autko jest dla mnie i ma mi sluzyc jak najlepiej ;) mo i tak do tej pory robi ;)
Sluszalem ze te tansz szybko sie koncza - a koszt tego lepszego to granica 70-80zyli.
Jesli chodzi o wymiane to nie ma problemu - brat jest mechanikiem ;) nio i wszysciutko przy goferku robimy sami ;) Niestety w zawodzie nie robi :( ale moze niedlugo cos sie wykombinuje ;)
A ten sposob ze starym lozyskiem jest bardzo dobry ;)
Jeszcze raz wielkie dzieki Wam za pomoc ;)
Jak dobrze pojdzie to w przyszlym tygodniu juz nie bede musial juz sluchac tego buczenia ;)

Tak sie zastanawialem czy mam dobra teorie - co o tym myslicie ?
Bo buczy mi lewe lozysko, od chyba ponad 2 lat 5 czasem 7 dni w tygodniu smigam do roboty obwodnica i kiedy wlatuje lub wylatuje z tej obwodnicy to zawsze krece w prawo - (a 40km/h tam nie smigam :) ) wiec lewe kolo jest obciazone i to duzo bardziej niz prawe i to 4 razy dziennie na odcinku ok 200 - 300m kazdy - w sumie to jest jakies 1000 - 1200m dziennie jazdy sporym lukiem w prawo - czy moze to byc przyczyna wyrobienia sie lozyska?? autko ma juz ponad 320tys km ;)

Pozdro:

Slawek[/b]



tayger

Post autor: tayger » czw mar 24, 2005 14:42

ludzie pytanko! co powinienem wiedziec przy wymianie lozyska z przodu w mkII, zeby nic nie
rozj...popsuc?
potrzebne mi tylko lozysko czy jeszcze w jakies czesci musze sie zaopatrzyc?



jaro_600

Post autor: jaro_600 » pt mar 25, 2005 21:23

Z doświadczenia wiem, że jeżeli kupujesz komplet w sklepie łożyska to masz tam wszysto wraz z nowymi śrubami . Przy wymianie najlepiej rozebrać całość wyjąć zwrotnicę z łożyskiem w imadle wybić stare wbić nowe mażna pomóc sobie starą szalką i montaż ewentualna korekta kąta pochylenia koła.



Lucius Snow

Post autor: Lucius Snow » pt mar 25, 2005 21:30

Nie polecam wbijania przednich łożysk przy pomocy młotka. Najlepiej przejść się ze zwrotnicą do kogoś, kto ma zwykłą ręczną prasę (każdy mechanior powinien mieć) - wtedy na bank nie się uszkodzi nowego łozyska.



Slawo80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: czw lut 03, 2005 16:44
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: Slawo80 » pn mar 28, 2005 18:13

Lozysko wymienione ;)
Bylem w tej hurtowni i kolo ze spokojem siegnal po katalog - luknal i ladnie zapytal jakie ma byc ;) Mial jakies badziewia za 39 zyli, polskie za 55 zyli ale mowil ze na nik to tak ze spokojem 50 tys zrobie a pozniej moga buczec nio i mowil ze oryginalne ma za 75 zyli i te wzialem - produkcja faktycznie "made in germany" ;)
Musze wymienic jeszcze drugie - bo tez troche gra tylko nie bylo tak slychac a juz nie mialem na to czasu w piatek - ale poprawa jest ;)
No i kolesie spoko sa - wrazie czego moglem wymienic ;)

Pozdro:

Slawek.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 383 gości