Ceny

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Carrot_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 03, 2005 13:44
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Ceny

Post autor: Carrot_S » śr sty 31, 2007 00:17

Czy według Was 50zł za wymianę amortyzatora u mechanika to dużo czy nie? Tyle samo za wymianę przegubu. Szykuje mi się wymiana kompletu amortyzatorów i przegubów. Tylne ewentualnie zrobi mi później znajomy, ale przednie i przeguby dam do mechanika, czyli to już conajmniej 200zł za robociznę (moooże jakiś rabat jak robota gładko pójdzie ;) ).
Tak apropo wybiorę chyba amortyzatory Kayaby olejowe, bo myślałem o olejowo-gazowych, ale poczytałem opinie, że będą mniej trwałe na naszych kiepskich drogach.
Natomiast o przegubach to wogóle nic nie wiem, jakie są ceny itd. Na Allegro widziałem nawet po 60zł, ale ciekawe jaka to jakość. Wymienić muszę, bo terkocze przy przyśpieszaniu i na zakrętach.
Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Pawlos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: śr mar 15, 2006 08:32
Lokalizacja: Stranda
Kontakt:

Post autor: Pawlos » śr sty 31, 2007 07:07

Carrot_S, Przeguby sobie sam wymien, zaoszczedzisz 100, a to jakas godzina roboty... Jak nie wiesz co i jak to poszukaj na forum, albo wal na priva to Ci powiem...


Czas na jakiś zabytek :>

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » śr sty 31, 2007 14:15

ja kupiłem przegub na szrocie za 35 zet w stanie idealnym z gwarancją rozruchową i oryginalną gumą. Nie oszczędzaj na gumach. Ja musiałem po 3 miechach wymieniać bo popękały a niby dobre kupiłem.Oryginalna jak była tak jest nienaruszona:)

Przegób w sklepie od 100 do nawet 250 zet
Ostatnio zmieniony śr sty 31, 2007 14:38 przez jhosef, łącznie zmieniany 1 raz.



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ceny

Post autor: RobertP » śr sty 31, 2007 14:32

Carrot_S pisze:Na Allegro widziałem nawet po 60zł, ale ciekawe jaka to jakość. Wymienić muszę, bo terkocze przy przyśpieszaniu i na zakrętach.
na Allegro przeguby chcesz kupić a w Olsztynie masz super zaopatrzone sklepy
sieci AutoPartnera, na Lengowskiego, Korczaka i Pstrowskiego, jedź tam i kupisz
na miejscu a w razie jakbyś nie te kupił wymienisz od ręki, a z Allegro będziesz czekał
i będzie może jakiś problemik ...
a dodam że dadzą Ci na początek rabacik jak się przypomniesz 5-10% :-)
zobacz TUTAJ masz informację i telefony więc zadzwoń i jedź tam kupuj :bigok:


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Awatar użytkownika
Carrot_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 03, 2005 13:44
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Carrot_S » ndz lut 04, 2007 00:56

Nie mówiłem, że chcę kupować na Allegro, tylko, że po tyle tam stoją. Zakupy zrobiłem w Inter Parts i dostałem zniżkę 20% i kartę stałego klienta, dzięki czemu już zawsze będę miał taką zniżkę. Zakupy wyniosły mnie taniej niż na Allegro, a zakupiłem Amortyzatory Bilstein B4 (zapłaciłem za komplet 600zł) i dwa przeguby (coś ok 100zł za szt. z gumami). Jestem już po wymianie. Wymieniałem ze szwagrem dzisiaj na świeżym powietrzu.
No teraz to niebo a ziemia! Przy tych nowych gazowych amorach i tak mi się komfort jazdy zwiększył w porównaniu do tych starych olejowych, a na trasie to jakby pode mnie szyny położyli. Musiałem się odzwyczajać od hamowania przed ostrzejszymi zakrętami :grin: . Jak nacisnę ciężarem ciała na maskę lub na tył, to samochód powolutku się podnosi.
Przepraszam, że się tak bez sensu rozpisuję, ale muszę się pochwalić, bo jestem zachwycony! :majkel:



Awatar użytkownika
Fabian LDZ
_
_
Posty: 11385
Rejestracja: pt cze 03, 2005 09:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Fabian LDZ » ndz lut 04, 2007 11:48

przeguby to koszt 80-100zł polecam firme Pascal i Spidan



Awatar użytkownika
Carrot_S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 03, 2005 13:44
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Carrot_S » ndz lut 04, 2007 23:17

Ja poprosiłem o dobre przeguby w Inter Parts i dali mi Metelli, zapomniałem przed zakupami popatrzeć na opinie na forum, ale jestem tego zdania, że jeśli chodzi o dane marki, to na forum zawsze się znajdzie pozytywne opinie o dowolnej firmie.

[ Dodano: Nie Lut 04, 2007 22:48 ]
RobertP, podałeś adresy do Autopartnera, gdzie jest elektromachanika, mechanika i sklep z częściami samochodowymi, czy to jest tak, że oni mają swój zakład mechaniki i taniej wymieniają zakupione u nich części? Muszę wymienić jeszcze łożyska kolumn MC Phersona i nie mam w Olsztynie możliwości samemu pogrzebać, a do teściów na wieś narazie nie planujemy się prędko wybierać, więc szukam, gdzie tu mi tanio wymienią. Gdyby wymieniali taniej, to bym pojechał, kupił, wymienili by i miałbym to z głowy...



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Post autor: RobertP » pn lut 05, 2007 09:32

Carrot_S pisze:RobertP, podałeś adresy do Autopartnera, gdzie jest elektromachanika, mechanika i sklep z częściami samochodowymi, czy to jest tak, że oni mają swój zakład mechaniki i taniej wymieniają zakupione u nich części?
z tego co mi wiadomo to nie mają własnego warsztatu, ale tam gdzie jest dział ektromachanika,
pracuje tak Pan Marian i on doradzi i z tego co mi mówili, to on trudni się naprawami po godzinach ...i to tyle co wiem ...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 525 gości