Prosze o pomoc, Golf 1, 1.1 - 1983r. Problemy...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

coolbizon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 21, 2005 13:16

Prosze o pomoc, Golf 1, 1.1 - 1983r. Problemy...

Post autor: coolbizon » pn mar 21, 2005 13:37

Witam, posiadam Golfa "jedynke" poj. 1.1, benzyna z roku 1983.
Pierwszy moj problem to jest bardzo duze zużycie paliwa ponad 12 litrów na 100 km! w cyklu mieszanym. Może jest źle gaźnik ustawiony, albo nie wiem... Czy ma wymiana filtru powietrza cos pomoze, gdyz filtr jest w stanie dostatecznym ze tak powiem...? Poradźcie mi bo wlewam w niego wlewam caly czas benzyne, nie dlugo pojde z torbami.

Drugi mój problem dotyczy gaśnięcia Golfa gdy wrzucam na luz i hamuje.
Czytalem tu na forum, jeden z uzytkownikow ma podobny problem ale w sytuacji gdy jego golf jest na LPG i jest to wersja "III" tegoż samochodu, piszą że przy wejściu na "luz" silnik dostaje za dużo powietrza i gaśnie. Nie wiem, czy to może być coś podobnego w moim Golfie.

A może te moje dwa problemy są ze sobą jakoś powiązane?

Jeżeli możecie mi pomóc byłbym serdecznie wdzięczny.


Dziękuję bardzo za zainteresowanie.

Pozdrawiam.



mateoosh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 20:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: mateoosh » pn mar 21, 2005 14:12

Na sam początek wymień filtr powietrza skoro, jak sam stwierdziłeś, jest w stanie dostatecznym - powinno dosyć istotnie pomóc. Później wyreguluj gaźnik, możesz jeszcze zapodać nowe kable WN i świece.
Co do gaśnięcia po wrzuceniu na luz to może być wina nieszczelnych rurek od podciśnienia - mam podobny problem u siebie. Jak jest zimny i jadę na ssaniu to przy wrzuceniu na luz lubi sobie zgasnąć. Jak się rozgrzeje to problem znika. Muszę się w końcy za to wziąć, bo mnie to do szewskiej pasji doprowadza :grrr:


Było:
- VW Golf MK1 rocznik 1983 cacuszko po remoncie
- VW Golf MK2 rocznik 1988 Special GT na glebie
Jest:
- MK2 GTI 16V Midnight Blue BLOS Edition

coolbizon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 21, 2005 13:16

Post autor: coolbizon » pn mar 21, 2005 14:20

Ten problem z gasnieciem niestety mam nawet gdy silnij jest zagrzany...:( alewymienie filtr i zobacze szczelnosc rurek.

co do regulacji gaźnika to będe musiał chyba jechać na analize spanlin, zeby fachowcy wyregulowali, czy sie nie myle?

dziekuje



mateoosh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr wrz 15, 2004 20:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: mateoosh » pn mar 21, 2005 14:44

Nie mylisz się :bigok:
Na analizie porządnie Ci wyregulują gaźnik
Daj znać czy coś się poprawiło (szczególnie po wymianie filtra i regulacji powinno Ci spaść spalanie)

pzdr


Było:
- VW Golf MK1 rocznik 1983 cacuszko po remoncie
- VW Golf MK2 rocznik 1988 Special GT na glebie
Jest:
- MK2 GTI 16V Midnight Blue BLOS Edition

coolbizon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn mar 21, 2005 13:16

Post autor: coolbizon » pn mar 21, 2005 19:35

wymienilem filtr pow. ale niestety nadal gasnie na luzie, wiec pewnie trzeba gaźnik zrobić...
ze spalaniem jeszcze nie wiem, okaze sie po kilku dniach.
oczywiscie napisze o kolejnych moich obserwacjach:P



Awatar użytkownika
melon
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 562
Rejestracja: sob paź 23, 2004 11:23
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: melon » wt mar 22, 2005 00:28

jaki masz gaznik ? orzeczytaj jego nazwe i podaj .. niestety regulacja ci chyba nic nie pomoze:D znam to z autopsji ... kup zestaw naprawczy do twojego gaznika(uszczelki ,zarow iglicowy w gazniku ) trzeba sprawdzic poziom pływaka w gazniku i czy jest powrot benzyny do baku.. potem jedz na regulacje i koniecznie ustaw zapłon ,zmien jeszcze same swiece np NGK są po jakies 8-9 zł ..jezeli to nie pomorze to gaznik kaput ..szukaj nowego... a silnik ci gasnie bo jak naciskasz hamulec to serwo pracuje i z kolektro ucieka za guzo powitrzea ( wyregulowac bieg jałowy i miesznake trzeba) wymien tez uszczelke miedzy gaznikiem i kolektroem i sprawdz ten gumowy łacznik mioedzy kolektorem i gaznikiem czy nie jest popekany i nie dostaje lewego powietrza... jak ni znasz dobrego mechanika to pojedz do ludzi co na prawiają motory bo oni lepiej wyregulują gaznik :D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości