Woda w aucie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » czw sty 25, 2007 00:53

MrUkAs pisze:
eidos pisze:kupilem kawał folii takiej uzwyanej na budowach i wetknalem ja ale od srodka, tzn miedzy schowana szybe a blache od wewnatrz. Oczywiscie folia jest dluzsza wiec woda splywa po niej az na sam dół a z tamtad kanalikami na zewnatrz. Z oryginalna folia to nie da sie tego tak zrobic poniewaz jest za krótka. Od tej pory wody nie ma a w aucie jest nawet troche ciszej. Stara folie przykleilem na swoje miejsce
Opusciles szybe i tam wetknales folie, czy jak? Ja przykleilem folie i nic nie dala. Nadal woda dostaje sie od strony pasazera (tyl i przod).
Najpierw wyciagnalem ta czarna pozioma uszczelke przy szybie od wewnatrz. Potem wsadzilem tam (miedzy szybe a blache) folie az na sam dół. Oczywiscie musialem odkrecic mechanizm podnoszenia szyb i prowadnice zeby folia opadla na sam dół. Nastepnie koniec tej folii przycisnalem ta czarna pozioma uszczelka i to tyle. Troche to czasu zajelo ale teraz jest ok!



petek20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt maja 12, 2006 11:39
Lokalizacja: okolice Piły
Kontakt:

Post autor: petek20 » sob sty 27, 2007 18:55

zimny_bastek pisze:Witam...

W podłodze są takie korki palstikowe. W moim golfiku dookoła tego korka blacha była zgnita. Jak tylko go ruszyłem to dziura była o średnicy 5cm. Jak masz tak samo to woda może się tamtędy dostawać...

Pozdrawiam...
jako pierwszy mi o tym napisałeś i mi POMOGŁES faktycznie to te korki przepuszczaja wode, pozdr


petek

kikol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 12, 2006 13:48
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

woda w aucie, a szyberdach

Post autor: kikol » ndz sty 28, 2007 22:06

Witam
Też miałem problem z mokrymi dywanikami (akurat tylko od strony pasażera). Szukałem parę miesięcy (z przerwami oczywiście) i znalazłem. Mam szyberdach i tutaj tkwił problem. Jeżeli też masz szyberdach, sprawdź odprowadzanie z dachu wody. Po odsunięciu dachu, zobaczysz w obu przednich rogach siedzenia szyberdachu (patrząc od góry) kanaliki odprowadzające wodę. Kanaliki łączą się z gumową rurką biegnącą w przednim słupku karoserii, która wchodzi do plastikowego kolanka, zakończonego gumką (widać tę ponacinaną gumę przy otwartych drzwiach koło zawiasu drzwi).
Otwórz przednie drzwi i lej do kanalika wodę. Z gumy powinna wydostawać się wlewana woda. U mnie w tych gumach zebrał się syf zbierany przez deszcz z dachu, zatykając odprowadzenie. Woda stała w rurce i po czasie sączyła się z łączenia rurki z kolankiem. Najprościej po nalaniu wody do kanalika, poruszać w tej gumie koło zawiasa drzwi jakimś drucikiem. U mnie poszło trochę syfu i się udrożniło, a miałem obie strony zatkane.
Wysuszyłem dywaniki i mam spokój. Życzę wszystkim powodzenia!!! :okej:

[ Dodano: 28 Sty 2007 21:07 ]
Witam
Też miałem problem z mokrymi dywanikami (akurat tylko od strony pasażera). Szukałem parę miesięcy (z przerwami oczywiście) i znalazłem. Mam szyberdach i tutaj tkwił problem. Jeżeli też masz szyberdach, sprawdź odprowadzanie z dachu wody. Po odsunięciu dachu, zobaczysz w obu przednich rogach siedzenia szyberdachu (patrząc od góry) kanaliki odprowadzające wodę. Kanaliki łączą się z gumową rurką biegnącą w przednim słupku karoserii, która wchodzi do plastikowego kolanka, zakończonego gumką (widać tę ponacinaną gumę przy otwartych drzwiach koło zawiasu drzwi).
Otwórz przednie drzwi i lej do kanalika wodę. Z gumy powinna wydostawać się wlewana woda. U mnie w tych gumach zebrał się syf zbierany przez deszcz z dachu, zatykając odprowadzenie. Woda stała w rurce i po czasie sączyła się z łączenia rurki z kolankiem. Najprościej po nalaniu wody do kanalika, poruszać w tej gumie koło zawiasa drzwi jakimś drucikiem. U mnie poszło trochę syfu i się udrożniło, a miałem obie strony zatkane.
Wysuszyłem dywaniki i mam spokój. Życzę wszystkim powodzenia!!! :smoke:


kikol

kemizo67
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 28, 2006 22:15
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: kemizo67 » ndz sty 28, 2007 22:17

witam
a nie miałeś czasami zmienianej przedniej szyby, często właśnie po wymianie leje się tam woda przez nieudolność zmieniających


pozdrawiam

Sebo1212
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 15, 2006 03:29
Lokalizacja: Raszyn/Warszawa

Woda w dywaniku kierowcy mk2

Post autor: Sebo1212 » śr sty 31, 2007 01:21

Witam
W moim mk2 też była woda po lewej stronie z przodu pod dywanikiem kierowcy. Jakie było moje zdziwienie gdy sprzątałem auto i zobaczyłem, że dywanik jest mokry. Więc zamiast sprzątać zabrałem się za rozkręcanie. Wysuszyłem maty i dywaniki, ale powiem szczerze, że nie wiem któredy dostaje się woda? Nie miałem czasu zlokalizować awarii. Autko mam prawie 3 miesiące, ale dotej pory było sucho! Pierwsza jazda po zakupie to padający deszcz i sucho w środku! Nagle po dwóch miesiącach mokro, ale skąd? Czy to te gumowe korki? Nie widziałem tam żadnej rdzy gdy wyciągałem mokre maty! Auto jest na bank bezwypadkowe! Cała sytuacja miała miejsce 2 tygodnie temu po obfitych opadach deszczu. Pomocy!!!



petek20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt maja 12, 2006 11:39
Lokalizacja: okolice Piły
Kontakt:

Re: Woda w dywaniku kierowcy mk2

Post autor: petek20 » śr sty 31, 2007 11:38

Sebo1212 pisze:Witam
W moim mk2 też była woda po lewej stronie z przodu pod dywanikiem kierowcy. Jakie było moje zdziwienie gdy sprzątałem auto i zobaczyłem, że dywanik jest mokry. Więc zamiast sprzątać zabrałem się za rozkręcanie. Wysuszyłem maty i dywaniki, ale powiem szczerze, że nie wiem któredy dostaje się woda? Nie miałem czasu zlokalizować awarii. Autko mam prawie 3 miesiące, ale dotej pory było sucho! Pierwsza jazda po zakupie to padający deszcz i sucho w środku! Nagle po dwóch miesiącach mokro, ale skąd? Czy to te gumowe korki? Nie widziałem tam żadnej rdzy gdy wyciągałem mokre maty! Auto jest na bank bezwypadkowe! Cała sytuacja miała miejsce 2 tygodnie temu po obfitych opadach deszczu. Pomocy!!!
witam, te gumowe korki mogą być nieszczelne mimo że nie ma rdzy koło nich, ja tak mmiałem, zalepiłem to specjalną masą z poliestrem i jest oki, żadna woda sie nie dostanie :), sprawdź pod autem czy koło tych korków nie odchodzi albo sie nie skruszyła konserwacja, jak gdzieś póściała to wtedy jest to, albo jeżeli masz szyberdach to sprawdź kanaliki czy nie są zapchane, pozdr


petek

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Post autor: macbu » pt lut 09, 2007 13:26

ja jak kupilem tez to mialem
u mnie dziury były ok a woda sie lała z dachu tzn mialem zapchane odprowadzacze wody (jak otwarzysz przednie drzwi masz takie czarne gumowe rurki) i nie wiem skad mialem tam troche piasku a w jednym nawet liscia... przeczyscilem dobrze wsadzilem rurki odprowadzajace wode z szybera i problem zniknal tyle ze mialem caly zalany komputer absu i treba bylo wymienic ale teraz juz jets git...


Macbu

piter13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 20:02
Kontakt:

Post autor: piter13 » pt lut 09, 2007 13:47

woda moze leciec przez linke od otwierania maski w podszybiu tam jest ona w takiej uszczelce gumowej i mogła juz sie wyrobic itez bedzie mokro od strony kierowcy az do tylnych siedzen ,przerabiałem to juz w golfie mk3,pzdr



Awatar użytkownika
xiyal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 12:04
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: xiyal » wt lut 13, 2007 14:21

No u mnie jest chyba przypadek jaki opisał <b>kikol</b>. Mam wyjęte dywaniki i dziś ładnie widać skąd woda leci... włożyłem rękę w okolice odprowadznia wody z szyberdachu i całe to łączenie mokre. Niby wcześniej 'sprężynką' sprawdzałem drożność i trochę syfu wyszło, ale widać coś tam nadal przeszkadza. Poza tym czy ta rurka ktora wchodzi w to kolanko to tak sobie tylko siedzi (lekko) bez jakiejkolwiek izolacji? Bo ręką bez problemu można podnieść tą rurkę i wyjąć z kolanka. W sumie to już martwi mnie samo to że można tą rurkę podnieść i tak jakby wsunąć w otwór w słupku bo to znaczy, ze woda może nie koniecznie też lecieć wnętrzem rurki ale i po zewnętrznej stronie.
Ktoś babrał się z tą rurką i kolankiem dokładniej?

[ Dodano: Sro Lut 14, 2007 13:39 ]
Witam ponownie,
co może być przyczyną że woda leci tym kanałem którędy puszczona jest rurka odprowadzająca wodę od szyberdachu? Czy to normalnie powinno być przy ujściu z szyberdachu jakoś szczelne czy ta rurka tak sobie siedzi? Bo mam wrażenie, że woda leci kanałem w słupku ale nie koniecznie tą rurką odprowadzającą wodę z szyberdachu.


Pozdro
xiyal

darek-37
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt maja 29, 2007 19:49
Lokalizacja: Jawor

Post autor: darek-37 » wt maja 29, 2007 20:07

Witam. Też miałem taki problem, woda zbierała mi się pod dywanikiem i robiło się przysłowiowe bagno. Mój problem polegał na tym że miałem odklejoną przednia szybę od strony kierowcy.



wolly10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw mar 16, 2006 23:46
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: wolly10 » ndz cze 17, 2007 14:28

U mnie lecialo po lince od maski przez gumową uszczelkę,cały przod i tył zalany. Zasylikonowałem i mam spokoj :-)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości