Pomocy 17 litrow gazu na 1,6 Golf II gaznik EZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sfaragdas

Pomocy 17 litrow gazu na 1,6 Golf II gaznik EZ

Post autor: sfaragdas » czw mar 17, 2005 14:31

Witam jestem posiadaczem golfika II 1.6 bezynka EZ gaznik i na gazie i mam problem bo spala mi jakos kolo 17 l gazu na miescie staram sie nie szarzowac, natomiast na bezynie sie jakos dziwnie chodzi jak by chcial a nie mogl na niskich obrotach na wyzszych ladnie chodzi. Pomozcie czy to normalne ze tyle pali czy jak :-( moze ktos cos pomoze i bedzie mniej pil.
Moze regolacja ale jak?? pomocy. Dzieki i pozdrawiam



Awatar użytkownika
mr_simon
..::INTRUDER::..
..::INTRUDER::..
Posty: 509
Rejestracja: pn lut 07, 2005 13:52
Lokalizacja: Dębno
Kontakt:

Post autor: mr_simon » czw mar 17, 2005 16:06

Jeżeli instalację masz na gwarancji to czym prędzej tam gdzie została założona do regulacji. Jeśli nie to do jakiegoś porzadnego sewisu. Samemu nie ma co się pchać!


Volskwagen - Das Auto.

Mateusz_vw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sty 31, 2005 13:53
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Mateusz_vw » czw mar 17, 2005 16:25

No ze spalaniem to masz problem bo duzo mniej powienien palic.Ale jak masz na gwarancji to podjedz do gazownikow to wyreguluja.Wiem ze przy instalacjach I generacji i chyba w inst. gaznikowych jest taki zawor do regulacji gazu ktory powinien rozwiazac problem spalania.



sfaragdas

Post autor: sfaragdas » sob mar 19, 2005 00:05

Hmm a ile taka instalacja moze miec gwarancji bo ja to autto kupilem dwa tygodnie temu a a instalacja ma jakies 2 lata moze to byc filtr gazu?? albo swiece?? albo przewody bo wczoraj cos mi dziwnie przerywal w sesie szarpal na dwojce trojce i czworce a na piatce to masakra ;(



Mateusz_vw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn sty 31, 2005 13:53
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Mateusz_vw » sob mar 19, 2005 19:03

Instalacja ma 2 lata gwarancji, a jesli kupiles samochod nie dawno to koniecznie jedz do gazownikow na przeglad to zobacza kiedy bylo cos w instalacji wymieniane. Podstawa w inst. gazowych sa swiece i kable WN. Posprawdzaj wszystko i zobaczysz roznice



Awatar użytkownika
bryszard
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: wt sty 25, 2005 15:32
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: bryszard » ndz mar 20, 2005 15:10

Gwarancji juz nie masz chyba że mieszkasz blisko gazowników co to zakładali to może ci nawet za darmo zrobią .Niech ci wyregulują autko bo moze masz odkręcony gaz na full i tyle pali a jak regulacja nie pomoże to do wymiany reduktor(używany na szrotach juz kupisz za 50 zł tylko muszisz kupiuć w miare nowy żebyś nie kupił takiego samego a najlepiej nowy ok 300 zł u gazowników)Po wymianie reduktora zobaczysz różnice i w jeździe i w kosztach.



79Adam79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob lis 20, 2004 16:51
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 79Adam79 » ndz mar 20, 2005 22:27

Witam
U mnie kiedys tak było że palił prawie 20 litrów LPG, ale na gazie nie zapalał tylko na benzynie a po rozgrzaniu na gazie jeździł ale czuc było nie przepalony gaz z ruru wydechowej-przyczyna okazał się filtr powietrza który był tak zasyfiony i zaolejony że nie dopuszczał powietrza praktycznie do silnika i tylko na samym LPG jeździł(minimalnie musiało powietrze dochodzić bo jednak silnik pracował)
Po wymianie filtra powietrza spalanie wróciło do 10 litrów LPG (mam ciężką noge).



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » pn mar 21, 2005 12:28

Moj Tatko mial taki problem z gazem w polonezie, spalal czasem nawet 27 litrow na 100 km. Wymieniane byly swiece, kable WN, filtry , regulacie i nic nie pomoglo. Okazalo sie ze byly wypalone gniazda zaworow i zawory, kapa kosztowala tego 450 zl, a teraz jest ok i pali po miescie 8 litrow gazu, wiec to moze tez byc to. Kiedys mialem tez auta na gaz i juz nigdy w zyciu tylko diesel dobre swiece i paliwo i pali w najwieksze mrozy i spalanie w granicach 5 litrow ropy a nie 12 litrow gazu. :pub:



sfaragdas

Post autor: sfaragdas » wt mar 22, 2005 23:34

Uff lepiej ale nie najlepiej. Bylem dzis u mechanika przejechal sprawdzil ze cos przerywa, zauwazyl ze chodzi dlugo na ssaniu po odpaleniu. rozebral filtr, stwiwrdzil zeby nowy kupic, pogrzebal w gazniku, prubowalismy go na bezynie odpalic ale kicha nalal troche nitro i odpalil no i zaczal hulac na bezynie, ustawil zaplon, i zaczal regulacje ssania, i gaznika. Swierdzil ze cos jest nie tak i mam jutro przyjechac i bede czyscil gaznik i dysze i cos tam jeszcze. potem zamknal wszystkom przelaczylismy na gaz i go wyregulowal oraz dal mi liste co mam kupic:
filtr powietrza
filtr gazu
swiece

po tym zaplonie cos teraz tak dziwnie przy chamowaniu silnikiem jak bym wrc jezdzil i tak marchewki czasem daje co to??, Gaz ustawil i pokazal jak bede chcial aby mial kopa to mam 1/4 obrotu w lewo a jak ekonomia to 1/4 w prawo od pozycji (zaznaczyl pozycje taka normalna).
Co o tym sadzicie??
I teraz dwa pytania jakie swiece mu wsadzic iskre na Gaz? powiedzial ze olej trzeba zmienic i mam pytanie jaki najlepiej wlac?? widzialem ze ma maly wyciek na klawiaturze iprzy pompce paliwa jak naleje polsyntetyka shela to nie wycieknie mi?? czy lepiej 15W40?? co lejecie swoim golfikom??
sprawdzilem kompresje i ma 10atm na kazdym garze czy tak ma byc??
Pozdrawiam i czekam na wasze info
Dzieki[/quote]



Awatar użytkownika
pilot mk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lut 08, 2005 00:31
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: pilot mk2 » śr mar 23, 2005 00:08

Swiece polecam NGK. Ja na nich jezdze i nie mam problemow (przynajmniej w tym temacie :) ). Co do regulacji gazu to mechanik miał racje. Ale jesli on Ci ustawil na ekonomie to nie przestawiaj jak nie musisz bo teraz masz optymalnie ustawione wiec jest git, a wiesz jak to jest samemu krecic. Co do oleju - ja jezdze na amerykanskim - Penzoil i jestem zadowolony. Jest tanszy niz Mobil a w testach USA uzyskal bardzo dobre noty. Jedz do punktu wymiany oleju - tam Ci doradza i przewaznie wymiane masz gratis. No to powodzenia! Pozdrawiam!


PILOT MK2

erisoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 02, 2005 16:15
Lokalizacja: Puławy

Post autor: erisoft » śr mar 23, 2005 10:50

A uczczelke klawiatury tez wymien bo w tych golfach to standard ze zaczyna cieknac po 15-18 tys. Maly koszy a silnik czysty (cena uczelki od 15 zł)

pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 253 gości