Golf II i autoalarm Silicon BAS

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

asterix27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 03, 2006 23:12
Lokalizacja: Gliwice

Golf II i autoalarm Silicon BAS

Post autor: asterix27 » wt sty 30, 2007 18:23

Witam

Mam zamontowany w swoim golfie II autoalarm Silicon BAS. Kiedy jest deszczowa, wilgotna pogoda i zostawiam auto na parkingu z uzbrojonym alarmem, po jakimś czasie alarm się sam włącza. Jaka może być tego przyczyna? Gdzie szukać przyczyny? Może coś z układu alarmu zostaje zamoczone. Może woda przedostaje się przez wywietrzniki w przedniej masce (tam gdzie są dysze spryskiwaczy) i zalewa coś z elektryki alarmu i robi się zwarcie ?

Dzięki za odpowiedzi



KUBEK
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 269
Rejestracja: pn maja 22, 2006 21:36
Lokalizacja: PSZCZYNA

Post autor: KUBEK » wt sty 30, 2007 22:00

sprawdz krańcówkę z alarmu pod maską spróbuj odłaczyć ją i sprawdzić czy się usterka pojawia



Awatar użytkownika
M@rcus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: wt kwie 26, 2005 16:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: M@rcus » wt sty 30, 2007 22:21

Alarm jako sam w sobie pewnie masz umieszczony gdzieś pod deską rozdzielczą a wyprowadzenie na syrenkę masz pod maską, proponuję zajrzeć do samej centralki alarmu, może jest taki efekt że gdzieś masz przewody na wierzchu i woda się poprostu skrapla, znajomy miał taki przypadek, a masz czujniki ruchu w aucie? może coś z czujnik świruje, proponował bym je ewentualnie odłączyć i spr. jeśli są, dotrzyj do centralki alarmu i będziesz widział co masz na początek.
Pozdrawiam



asterix27
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pn lip 03, 2006 23:12
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: asterix27 » wt sty 30, 2007 22:55

KUBEK pisze:sprawdz krańcówkę z alarmu pod maską spróbuj odłaczyć ją i sprawdzić czy się usterka pojawia
Krańcówkę pod maską już sprawdzałem, tzn. wykręciłem ją i położyłem gdzieś obok, aby nie dotykała części metalowej samochodu (masy). Po tym zabiegu alarm nadal wyje. Wygląda to w ten sposób że po włączeniu alarmu i odczekaniu jak zwykle chwili aby się uzbroił, zamiast się uzbroić, zaczyna wyć - efekt jest taki jakby któreś z drzwi, maska, lub bagażnik były otwarte - a są zamknięte. Poczyściłem też styki włączników światła wewnętrznego (te przy drzwiach), tam chyba są podłączone czujniki alarmu jeżeli chodzi o drzwi.

[ Dodano: 30 Sty 2007 22:01 ]
M@rcus pisze:Alarm jako sam w sobie pewnie masz umieszczony gdzieś pod deską rozdzielczą a wyprowadzenie na syrenkę masz pod maską, proponuję zajrzeć do samej centralki alarmu, może jest taki efekt że gdzieś masz przewody na wierzchu i woda się poprostu skrapla, znajomy miał taki przypadek, a masz czujniki ruchu w aucie? może coś z czujnik świruje, proponował bym je ewentualnie odłączyć i spr. jeśli są, dotrzyj do centralki alarmu i będziesz widział co masz na początek.
Pozdrawiam
Czujników ruchu nie mam, ale mam czujnik uderzenia, tzn. jak alarm jest uzbrojony, mocniejsze uderzenie w samochod powoduje włączenie się alarmu. Otwarcie maski, bagażnika, lub drzwi też powoduje włączenie się alarmu. Domyślam się że jest 6 końcówek - 4 drzwi (podłączone tam gdzie włączanie światełka wewnątrz po otwarciu drzwi), maska i bagażnik.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 220 gości