[G60] Strzelanie z tłumika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lutek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt maja 16, 2006 20:49
Lokalizacja: Oświęcim

[G60] Strzelanie z tłumika

Post autor: lutek » wt sty 30, 2007 18:41

Witam
Ostatnimi czasy zauważyłem że przy szybszej jeździe przy schodzeniu z wysokich obrotów od czasu do czasu słychać lekki strzał z tłumika. Wcześniej tego nie zauważyłem albo tego nie było. Jaka może być przyczyna? Może sie tak dziac przez inną pojemność wydechu?



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt sty 30, 2007 18:58

lutek, czy montowałeś jakiegos chipa kiedyś?



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » wt sty 30, 2007 19:14

ja miałem tak kiedyś i było to coś od zapłonu a nie od wydechu. pozdro



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt sty 30, 2007 19:17

lutek pisze:Może sie tak dziac przez inną pojemność wydechu?
może tak byc zwróc uawgę na tłumiki sportowe zwiękrzony przekrój wylotu! (układ zapłonowy? też ale by wtedy nie wchodził idealnie na obroty a o tym nic nie piszesz ? ten silnik ma moc!!!!!



lutek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt maja 16, 2006 20:49
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: lutek » wt sty 30, 2007 19:22

Wiec kolejno:) Chipa żadnego nie było i nie ma-może kiedyś... Co do strzelania to przy opóźnieniu zapłonu strzały są zwykle bliżej kolektora a mi sie wydaje jakby przenosily sie gdzieś przy końcu. Wydech jest praktycznie seryjny poza wybebeszonym katalizatorem-w sportowe(a raczej pseudo sportowe) sie nie bawie-jak będą pieniądze to bedzie przelot:)



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt sty 30, 2007 19:51

ja miałem tak kiedyś i było to coś od zapłonu
do tego zmierzałem, bo po montazu chipa nalzey zaplon wyregulowac
Ale nawet jesli chipa nie ma to zacząłbym od sprawdzenia wlasnie ustawienia zapłonu...
lutek pisze:Co do strzelania to przy opóźnieniu zapłonu strzały są zwykle bliżej kolektora
nie ma tu reguły, jak masz wydech szczelny to najlepiej bedize slychac strzaly wlasnie z tyłu...
druga opcja to taka ze akurat tak sie mogło kiepsko złozyc ze sie nie wstrzeliles z ta [przeróbka kata i gdzies tam sie spaliny kotłują, fala sie cofa ale specem od wydechow nie jestem, przyznaje...wtedy takie bulgotanie slychac z tylu z koncówki, cos jakby sie zakrztusil , zabulgotał i wraca do normy od razu po jednym takim pierdnieciu! czy to cos jak u ciebie?



Pioneer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt sty 26, 2007 22:40
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: Pioneer » wt sty 30, 2007 22:00

ja miałem zrabana sombde lambe i mi całkowicie paliwa nie spalał i paliwo było w oleju teraz zmieniłem sombde lambde i mi z rury ogniami wali pozdr może przez to moj car to 1,8 mk2 66kW



lutek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt maja 16, 2006 20:49
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: lutek » śr sty 31, 2007 00:18

Lambde bym raczej odrzucił bo silnik pracuje normalnie. Z zaplonem nic nie było robione a sam efekt jest porównywalny do dziłania ALS-u tylko że to jednorazy strzał.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 299 gości