Olej Valvoline do TDI

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Olej Valvoline do TDI

Post autor: szatanek » wt sty 30, 2007 11:19

Witam
Mam pytanko czy ktoś z Was używał do swojego TDI-ka oleju valvoline Max life Diesel 10W-40? Podobno duzo ludzi chwali ten olej, i dobrze sie on nadaje do silników z przebiegiem powyzej 100 tyś.,czy ktoś z Was testował ten olej?

[ Dodano: 30 Sty 2007 10:48 ]
sorry za wpisanie niewłaściwego prefixu.



Jacenty80
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: śr lis 24, 2004 22:08
Lokalizacja: Wrocław/Sulechów
Kontakt:

Post autor: Jacenty80 » wt sty 30, 2007 15:54

Mój szwagier ma w swoim mkIII TDi ten olej już od dawna i bardzo sobie chwali. Auto chodzi jak złoto. Ja do swojego mkII 1.6 benzyna też ostatnio zalałem Valvoline 10W40 MaxLife i jestem bardzo zadowolony.
Polecam



froncek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt lip 07, 2006 18:30
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: froncek » wt sty 30, 2007 22:32

Ja też nasłuchałem się pochlebnych opinii na temat tego oleju. Zalałem go do swojego diesla niedawno i nie żałuje. Silnik chodzi lepiej i szybciej pali w mrozne dni. Wczesniej miałem olej Texaco.



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt sty 30, 2007 22:42

Witam.
Też słyszałem same najlepsze opienie o tym oleju. Ja jeżdzę na Castrolu, bo mój mechanik ma taki z beczki ;)
Generalnie Valvoline jest jednym z najlepszych i tunerzy zalecają go do podkręconych TDI.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Arczi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: wt sty 18, 2005 21:09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Arczi » wt sty 30, 2007 23:08

Mi sie zbliża wymiana oleju i też będę zmieniał na valvoline i zastanawia mnie czy do disla lepiej lac disel czy zwykły, chyba lepiej disel ale czy napewno ??. A olej kupowaliście na allegro czy w sklepie, jak na allegro to u kogo z góry dzieki.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » wt sty 30, 2007 23:47

Arczi pisze:A olej kupowaliście na allegro czy w sklepie, jak na allegro to u kogo z góry dzieki.
Na Allegro się nie kupuje olejów!!! W tych 5 litrówkach cholera wie co jest. Przecież ogólnie wiadomo, że podrabia się oleje...
Pozdrawiam



szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

olej

Post autor: szatanek » śr sty 31, 2007 10:08

Skoro juz sie wybiera jakąs markę oleju to znaczy ze ufa sie producentowi, więc podobnie jest przy wyborze rodzaju oleju czy do diesla czy do benzyny,ja do diesla wybieram diesel i juz.



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » śr sty 31, 2007 10:17

ja kupilem 2 banki Valvoline 10w40 do silnikow benz. z przebiegiem pow. 100tys od piko-rs (allegro), nie zauważylem zeby cos bylo kombinowane :chytry:


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

olej

Post autor: szatanek » śr sty 31, 2007 11:16

Słyszałem tez od kogoś ze olejów typu MAX life czyli do silników z przebiegiem powyzej 100 tys. lepiej nie stosowac do silników z turbiną? Inni znów mówią ze taki olej poprawia prace silnika, lepiej uszczelnia, zmniejsza sie ew. zużycie oleju. Co radzicie półsyntetyk typu MAXlife, czy zwykły??



Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr sty 31, 2007 11:23

Forester pisze:ja kupilem 2 banki Valvoline 10w40 do silnikow benz. z przebiegiem pow. 100tys od piko-rs (allegro), nie zauważylem zeby cos bylo kombinowane :chytry:
Przecież na czuja nie odróżnisz Valvoline od choćby Lotosa, niby jak "zauważyć różnicę" ?? Silnika też ine zakatujesz jednym zalaniem podrobionego oleju (bo w pojemnikach jest jakiś lipny tani olej, ALE JEDNAK OLEJ, a nie kwas siarkowy). Różnicy nie zayważysz, bo jak? Po to się robi badania. Nie każdy na allegro jest podrobiony, ale ryzyko 100 razy większe niż w hurtowni. Jeśli po zapłaceniu 25 zł przesyłki masz olej nadal taniej niż w hutrowni, to coś tu nie gra...
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » śr sty 31, 2007 13:50

Grzesiekk1982 pisze:
Forester pisze:ja kupilem 2 banki Valvoline 10w40 do silnikow benz. z przebiegiem pow. 100tys od piko-rs (allegro), nie zauważylem zeby cos bylo kombinowane :chytry:
Przecież na czuja nie odróżnisz Valvoline od choćby Lotosa, niby jak "zauważyć różnicę" ?? Silnika też ine zakatujesz jednym zalaniem podrobionego oleju (bo w pojemnikach jest jakiś lipny tani olej, ALE JEDNAK OLEJ, a nie kwas siarkowy). Różnicy nie zayważysz, bo jak? Po to się robi badania. Nie każdy na allegro jest podrobiony, ale ryzyko 100 razy większe niż w hurtowni. Jeśli po zapłaceniu 25 zł przesyłki masz olej nadal taniej niż w hutrowni, to coś tu nie gra...
Pozdrawiam.
jak moga mnie na allegro oszukac to w hurtowni czy sklepie tez.
a to ze przez neta mozna kupic taniej niz w standardowej hurtowni to raczej normalne
zreszta Valvoline nie wszedzie maja


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Awatar użytkownika
Grzesiekk1982
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2511
Rejestracja: czw sie 03, 2006 01:14
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: Grzesiekk1982 » śr sty 31, 2007 15:21

Forester pisze:jak moga mnie na allegro oszukac to w hurtowni czy sklepie tez.
Wiesz jak jest z Allegro, przecież to może każdy i co chce, a kontrola nad tym (w porównaniu do hurtowni, czy sklepu)- prawie żadna.
Forester pisze:to ze przez neta mozna kupic taniej niz w standardowej hurtowni to raczej normalne
Proponuję lekturę postów usera Mariusz D. który pracuje w dużej hurtowni olejów. Napisał kiedyś, że ceny choćby Mobila na niektórych aukcjach są niższe niż... ceny, po jakich hurtownia zaopatrza sie U PRODUCENTA w Niemczech :D :D Czy to nie budzi podejrzeń? Nie wierzysz- zapytaj. Uwierzysz, to możesz zamówić u niego, możliwe, że prowadzą sprzedaż wysyłkową.
Ja tam nie wierze w świętego Mikołaja, który dokłada do handlu olejami przez internet i zmieniam u znajomego, zaufanego mechanika (ale też nie każdy takiego zna...), prosto z beczki (u niego mam pewność, co w tej beczce jest).
Sam kupuję mnóstwo rzeczy na allegro, wiem, że można znaleźć tam tysiące okazji. Ale wszystko ma swoje granice, a przy pewnej cenie okazja przestaje być okazją i trzeba się zastanowić, czy to nie jakiś wał... To zdanie wielu forumowiczów, nie tylko moje i nie będę Ci go na siłę narzucać, lecz proponuję przemyśleć (ewentualnie zapytać Mariusza).

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » śr sty 31, 2007 16:08

Grzesiekk1982 pisze:
Forester pisze:jak moga mnie na allegro oszukac to w hurtowni czy sklepie tez.
Wiesz jak jest z Allegro, przecież to może każdy i co chce, a kontrola nad tym (w porównaniu do hurtowni, czy sklepu)- prawie żadna.
nie pisalem o jakims tam sprzedawcy z allegro a tym konkretnym, blisko 1000 pkt cos udowadnia.
Forester pisze:to ze przez neta mozna kupic taniej niz w standardowej hurtowni to raczej normalne
Grzesiekk1982 pisze:Proponuję lekturę postów usera Mariusz D. który pracuje w dużej hurtowni olejów. Napisał kiedyś, że ceny choćby Mobila na niektórych aukcjach są niższe niż... ceny, po jakich hurtownia zaopatrza sie U PRODUCENTA w Niemczech :D :D Czy to nie budzi podejrzeń? Nie wierzysz- zapytaj. Uwierzysz, to możesz zamówić u niego, możliwe, że prowadzą sprzedaż wysyłkową.
Ja tam nie wierze w świętego Mikołaja, który dokłada do handlu olejami przez internet i zmieniam u znajomego, zaufanego mechanika (ale też nie każdy takiego zna...), prosto z beczki (u niego mam pewność, co w tej beczce jest).
Sam kupuję mnóstwo rzeczy na allegro, wiem, że można znaleźć tam tysiące okazji. Ale wszystko ma swoje granice, a przy pewnej cenie okazja przestaje być okazją i trzeba się zastanowić, czy to nie jakiś wał... To zdanie wielu forumowiczów, nie tylko moje i nie będę Ci go na siłę narzucać, lecz proponuję przemyśleć (ewentualnie zapytać Mariusza).

Pozdrawiam.
przepraszam pana mariusza, ale nie znam go i nie jest dla mnie zadnym guru w tej materii.
pracuje w handlu i wiem jak ceny (producenta - hurtownika - detalisty) moga sie roznic w zaleznosci od roznych czynnikow. nie bede rozwijal tego watku bo to nie forum ku temu.
byc moze zdarzaja sie przypadki ze maja miejsce oszustwa przy sprzedazy olei przez allegro ale to samo sie zdarza w sklepach, hipermakketach, czy warsztatach. podejrzewanie wszystkich o oszustwo to juz chyba schizofremia


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

olej

Post autor: szatanek » pn lut 12, 2007 23:26

Skąd wiesz ze tunerzy zalecają ten olej do podkręconych TDI??

[ Dodano: 19 Lut 2007 12:05 ]
Witam dzisiaj w sklepie przeglądałem etykiety na oleju valvoline, i zauwazyłem na na valvoline max life diesel 10w-40 nie ma podanej normy VW 505.00, ani innego prod. samochodów,są tylko normy API i ACEA a na oleju valvoline dura blend diesel 10w-40 oprucz norm API i ACEA są tez normy producentów aut VW., mercedesa i innych. Zastanawia mnie czemu olei tego typu jak max life producenci nie dopuszczają do swoich silników. Miałem zamiar kupic olej max life diesel ale teraz juz nie wiem czy nie wybrac ten dura blend. Zwracac wogóle na to uwagę?Co radzicie??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości