Czy to przegub ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawel3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: śr sty 10, 2007 15:56
Lokalizacja: WOLBROM

Post autor: pawel3 » pn sty 29, 2007 23:39

mmarek Zdjęcia już nie będą potrzebne,jest tak jak przypuszczałem(tzn.to co mi świtało) Drogi kolego, tylko że zmyliła mnie ta nazwa- "tłumik płomieni",bo pierwszy raz coś takiego słyszę.a więc do rzeczy: to całe kolanko razem z tą plecionką która jest w środku to nic innego jak -układ odpowietrzenia skrzyni korbowej silnika,jest to w każdym silniku,bo być musi,mówiąc prościej jest to po to żeby zapewnić silnikowi tzw." swobodę ruchu",czyli przez to kolanko zarówno od strony pokrywy zaworów jak i od strony bloku silnika przedostają się "gazy"(zaczym się motorek zagrzeje to coś tam sobie puści) ze spalania,jest to normalne (oczywiście w pewnych granicach) gdyż kazdy silnik ,tym bardziej z większym przebiegiem ma jakieś tam większe lub mniejsze"przedmuchy" przez pierścienie tłokowe-stąd połączenie od bloku silnika,i przedmuchy z zaworów tzn.jest to efektem częściwego nie przylegania zaworu do przylgni-tzw.wypalenie zaworów(ale to już stadium końcowe głowicy). Powiem jeszcze że gdy ten układ jest nie drożny to może okazać się że mogą pojawiać się wycieki z uszczelniaczy,zarówno od strony koła pasowego jak i wałka rozrządu jak i od strony koła zamachowego,czyli sprzęgła(ogólnie tam gdzie w silniku są uszczelniacze-simeringi). Dzieje się tak dlatego że silnik nie ma gdzie usunąć nadmiaru tych gazów(tj.ciśnienie) i robi to najprostszą drogą.... tak więc jak już zakupisz to kolanko to umyj ładnie cały ten układzik odpowietrzania,plecionkę włóż we właściwe miejsce,sprawdzając przy tym czy układ jest drożny i pozostaje tylko... :pub: :pub: :pub:
aha, odchodzą te gazy do przepustnicy,i wracają zassane przez silnik do powtórnego przerobu,a żeby nie zasyfić przy tym przepustnicy po to włożona jest tam plecionka,jako pewnego rodzaju filterek.... no i teraz :pub: ,a jak coś to pisz,myślę że trochę ci to rozjaśniło sprawę....
JEŚLI SIĘ MYLE I TO NIE O TO CHODZI CO CI OPISAŁEM TO TEŻ SOBIE :hehe: :pub:



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt sty 30, 2007 12:57

a ta plecionka w w tym przewodzie odmie to nic innego jak ?- sparator olejowy

oddziela olej od powietrza
http://www.motofakty.pl/artykul/zapomniana_odma.html



mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » śr sty 31, 2007 21:35

Witam raz jeszcze. Osłonę na przegub już kupiłem (Lobro- niby mają być dobre) ale gorzej jest z tym gumowym trójnikiem :( Zamówiłem go i dzisiaj dzwonie czy już go maja, a sprzedawca mówi, że nie zamówił bo on kosztował ponad 100 zł :( Wiec w sumie dobrze zrobił ze nie wział go. Dzisiaj zjeździłem wszystkie sklepy w okolicy nawet z częsciami do ciągników i maszyn rolniczych :) i lipa, nigdzie nie mieli czegoś takiego:( . Narazie zalałem to silikonem, jutro owine dodatkowo taśmą i chyba tak zostawie, a co do tej miedzianej plecionki to raczej jest "tłumik płomieni" bo wątpie żeby takie "coś" mogło by separować olej, co najwyżej jakieś patyki zatrzymywać ;). Ehhh jeszcze dobrze nie pojeżdziłem nowym autkiem a tu same problemy z nim

PS nie wiem jak Wy ale im więcej czytam forum o golfie tym bardziej mam wrażenie że prawie wszystko mam popsute w aucie. Też tak macie ?



Jacek Szoblik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pt sty 26, 2007 15:01
Lokalizacja: CHORZóW
Kontakt:

Post autor: Jacek Szoblik » czw lut 01, 2007 15:24

mmarek pisze:Witam raz jeszcze. Osłonę na przegub już kupiłem (Lobro- niby mają być dobre) ale gorzej jest z tym gumowym trójnikiem :( Zamówiłem go i dzisiaj dzwonie czy już go maja, a sprzedawca mówi, że nie zamówił bo on kosztował ponad 100 zł :( Wiec w sumie dobrze zrobił ze nie wział go. Dzisiaj zjeździłem wszystkie sklepy w okolicy nawet z częsciami do ciągników i maszyn rolniczych :) i lipa, nigdzie nie mieli czegoś takiego:( . Narazie zalałem to silikonem, jutro owine dodatkowo taśmą i chyba tak zostawie, a co do tej miedzianej plecionki to raczej jest "tłumik płomieni" bo wątpie żeby takie "coś" mogło by separować olej, co najwyżej jakieś patyki zatrzymywać ;). Ehhh jeszcze dobrze nie pojeżdziłem nowym autkiem a tu same problemy z nim

PS nie wiem jak Wy ale im więcej czytam forum o golfie tym bardziej mam wrażenie że prawie wszystko mam popsute w aucie. Też tak macie ?
czesc jak masz zdjecie tej odmy to poslij mi na e-maIL lub odezwij sie na gg ja taka odme bede mial nowa do zamowienia prowadzimy sklep auto czesci pozdrawiam SZOBLIK



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości